fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Декілька слів про забезпечені віртуальні активи

07/ 04/ 2023
  Автор: Олексій Грачов, адвокат Dynasty Law & Investment Ми вже зазначали, що віртуальні активи, тобто такі, які існують у цифровому вигляді та можуть бути передані, збережені та оброблені за допомогою інформаційних технологій, є новим явищем на ринку фінансових інструментів. Безтілесна форма їхнього існування робить віртуальні активи надзвичайно зручними у користуванні: особі, що має намір реалізувати своє право власності на активи, достатньо мати лише електронний ключ доступу до них. Можливість легкої передачі такого ключу доступу кредиторові як гарантії виконання зобов’язань зумовила появу такого інституту як забезпечені віртуальні активи. Національне законодавство лише поверхнево регулює забезпечені віртуальні активи. Більш детального унормування вони дістали в проєкті Принципів щодо цифрових активів та приватного права, що незабаром буде прийнято Міжнародним інститутом з уніфікації приватного права. Відповідно до згаданих принципів будь-який оборотоздатний віртуальний актив може бути забезпеченим. Кредитор та боржник за договором за власною згодою визначають його вид та вартість у співвідношенні до основного чинного, майбутнього чи умовного зобов’язання. Забезпечувальна функція таких активів може виявлятися як у безпосередньому контролі над ними зі сторони забезпечених кредиторів, так і в договірному встановленні спеціальних процедур здійснення права власності щодо віртуальних активів божниками та кредиторами сумісно (можливості опубліковувати обтяження активу, його реєстрація, зобов’язання попереджати про намір розпорядження активами, забезпечення сумісного доступу сторін забезпеченого договору до цифрового активу тощо) Національне законодавство, норми права ЄС та рекомендовані Міжнародним інститутом з уніфікації приватного права принципи передбачають низку способів та методів забезпечення транзакцій з віртуальними активами. Обрати належний та найефективніший із них допоможуть професіонали Dynasty Law & Investment.

Автор: Олексій Грачов, адвокат Dynasty Law & Investment

Ми вже зазначали, що віртуальні активи, тобто такі, які існують у цифровому вигляді та можуть бути передані, збережені та оброблені за допомогою інформаційних технологій, є новим явищем на ринку фінансових інструментів.

Безтілесна форма їхнього існування робить віртуальні активи надзвичайно зручними у користуванні: особі, що має намір реалізувати своє право власності на активи, достатньо мати лише електронний ключ доступу до них. Можливість легкої передачі такого ключу доступу кредиторові як гарантії виконання зобов’язань зумовила появу такого інституту як забезпечені віртуальні активи.

Національне законодавство лише поверхнево регулює забезпечені віртуальні активи. Більш детального унормування вони дістали в проєкті Принципів щодо цифрових активів та приватного права, що незабаром буде прийнято Міжнародним інститутом з уніфікації приватного права.

Відповідно до згаданих принципів будь-який оборотоздатний віртуальний актив може бути забезпеченим. Кредитор та боржник за договором за власною згодою визначають його вид та вартість у співвідношенні до основного чинного, майбутнього чи умовного зобов’язання.

Забезпечувальна функція таких активів може виявлятися як у безпосередньому контролі над ними зі сторони забезпечених кредиторів, так і в договірному встановленні спеціальних процедур здійснення права власності щодо віртуальних активів божниками та кредиторами сумісно (можливості опубліковувати обтяження активу, його реєстрація, зобов’язання попереджати про намір розпорядження активами, забезпечення сумісного доступу сторін забезпеченого договору до цифрового активу тощо)

Національне законодавство, норми права ЄС та рекомендовані Міжнародним інститутом з уніфікації приватного права принципи передбачають низку способів та методів забезпечення транзакцій з віртуальними активами. Обрати належний та найефективніший із них допоможуть професіонали Dynasty Law & Investment.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: