fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Чи може строк чинності патентів в Україні перевищувати 25 років?

27/ 03/ 2024
    Керуючий партнер Mamunya IP – Олександр Мамуня – виступив модератором круглого столу з проблем застосування Закону України «Про захист інтересів осіб у сфері інтелектуальної власності під час дії воєнного стану, введеного у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України» (Закон) щодо строку дії патентів, чинність яких була припинена після введення в Україні воєнного стану. У фокусі дискусії опинились особливості Закону та наслідки його застосування, а саме низка судових позовів іноземних компаній про захист патентних прав, зокрема й до держави в особі Міністерства охорони здоров`я України. Учасники заходу детально обговорили, чи може застосування Закону передбачати продовження на період воєнного стану строку дії майнових прав інтелектуальної власності на винаходи, чинність яких вже припинена та не може бути продовжена чи підтримана згідно із законодавством України та міжнародними угодами. По суті обговорювалось питання можливості дії в Україні патентів понад гранично передбачений законодавством строк, який, разом із можливою додатковою охороною, не може перевищувати 25 років. Переважна більшість учасників заходу, у т.ч. і очільниця УКРНОІВІ  – Олена Орлюк, були одностайні: застосування Закону, яке фактично продовжує строк дії патентів понад 25 років, не лише суперечить чинному законодавству України, але й створює нездорові ринкові умови і загрожує виникненням великої кількості безстрокових технологічних монополій. А отже, дана ситуація потребує ретельної уваги представників судової та законодавчої гілок влади. Круглий стіл був організований Комітетом з інтелектуальної власності Ukrainian Bar Association  за участі юристів, правозахисників, науковців та посадовців. Міністерство eкономіки України представляв Андрій Анісімов, начальник управління інтелектуальної власності та інновацій.
01/

 

Керуючий партнер Mamunya IP – Олександр Мамуня – виступив модератором круглого столу з проблем застосування Закону України «Про захист інтересів осіб у сфері інтелектуальної власності під час дії воєнного стану, введеного у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України» (Закон) щодо строку дії патентів, чинність яких була припинена після введення в Україні воєнного стану.

У фокусі дискусії опинились особливості Закону та наслідки його застосування, а саме низка судових позовів іноземних компаній про захист патентних прав, зокрема й до держави в особі Міністерства охорони здоров`я України. Учасники заходу детально обговорили, чи може застосування Закону передбачати продовження на період воєнного стану строку дії майнових прав інтелектуальної власності на винаходи, чинність яких вже припинена та не може бути продовжена чи підтримана згідно із законодавством України та міжнародними угодами. По суті обговорювалось питання можливості дії в Україні патентів понад гранично передбачений законодавством строк, який, разом із можливою додатковою охороною, не може перевищувати 25 років.

Переважна більшість учасників заходу, у т.ч. і очільниця УКРНОІВІ  – Олена Орлюк, були одностайні: застосування Закону, яке фактично продовжує строк дії патентів понад 25 років, не лише суперечить чинному законодавству України, але й створює нездорові ринкові умови і загрожує виникненням великої кількості безстрокових технологічних монополій. А отже, дана ситуація потребує ретельної уваги представників судової та законодавчої гілок влади.

Круглий стіл був організований Комітетом з інтелектуальної власності Ukrainian Bar Association  за участі юристів, правозахисників, науковців та посадовців.

Міністерство eкономіки України представляв Андрій Анісімов, начальник управління інтелектуальної власності та інновацій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: