fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Через бюрократичні процедури Україна ризикує залишитись без ветеринарних лікарських засобів

06/ 04/ 2022
  На сьогодні всі ветеринарні лікарські засоби підлягають обов’язковій державній реєстрації. Однак, навіть зараз – в період воєнного стану, документи державної реєстрації подаються до Держпродспоживслужби виключно в паперовому варіанті. Варто зауважити, що об’єм досьє по кожному препарату в середньому складає від 3 до 15 тисяч сторінок друкованого тексту. Нажаль, через військові дії, міжнародні компанії не мають можливості фізично передавати всі документи для проведення реєстрації. І тому, власне, станом на сьогодні останні реєстраційні документи були отримані на препарати, які були зареєстровані ще в грудні 2021 року. Варто зазначити, що з початку цього року в Україні вже закінчились реєстрації для найбільш популярних на ринку преператів для домашніх тварин, а також ліки від алергії, які, нажаль, не мають аналогів. На черзі закінчення дії реєстрації вакцин від інфекційних хвороб для домашніх та сільськогосподарських тварин. Без їх доступності, існує ризик поширення інфекційних хвороб тварин, що можуть призвести до масової загибелі як домашніх тварин, так і тварин сільського господарства (корів, свиней, птиці). Це створює додаткові серйозні ризики до і так непростої гуманітарної ситуації в країні. Адже ця ситуація може зачепити не лише домашніх улюбленців – котів, собак, тощо, але і свійських тварин – корів, свиней, тощо. Водночас, завезення ліків для тварин, реєстрація яких закінчилась, відповідно до законодавства, в Україну не можливе. Навіть якщо це гуманітарна допомога. Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається до Кабінету Міністрів України, Міністерства аграрної політики та Держпродспоживслужби із закликом продовжити реєстрацію ветеринарних лікарських засобів з метою забезпечення благополуччя тварин та забезпечення населення якісною їжею галузі тваринництва. Довідково: Міністерству охорони здоров’я питання це питання вдалось врегулювати ще на початку березня, дозволивши завезення ліків в Україну без реєстрації та максимально спростивши регулювання щодо ліцензування, зберігання та транспортування лікарських засобів.

На сьогодні всі ветеринарні лікарські засоби підлягають обов’язковій державній реєстрації. Однак, навіть зараз – в період воєнного стану, документи державної реєстрації подаються до Держпродспоживслужби виключно в паперовому варіанті. Варто зауважити, що об’єм досьє по кожному препарату в середньому складає від 3 до 15 тисяч сторінок друкованого тексту.

Нажаль, через військові дії, міжнародні компанії не мають можливості фізично передавати всі документи для проведення реєстрації. І тому, власне, станом на сьогодні останні реєстраційні документи були отримані на препарати, які були зареєстровані ще в грудні 2021 року.

Варто зазначити, що з початку цього року в Україні вже закінчились реєстрації для найбільш популярних на ринку преператів для домашніх тварин, а також ліки від алергії, які, нажаль, не мають аналогів. На черзі закінчення дії реєстрації вакцин від інфекційних хвороб для домашніх та сільськогосподарських тварин. Без їх доступності, існує ризик поширення інфекційних хвороб тварин, що можуть призвести до масової загибелі як домашніх тварин, так і тварин сільського господарства (корів, свиней, птиці). Це створює додаткові серйозні ризики до і так непростої гуманітарної ситуації в країні. Адже ця ситуація може зачепити не лише домашніх улюбленців – котів, собак, тощо, але і свійських тварин – корів, свиней, тощо.

Водночас, завезення ліків для тварин, реєстрація яких закінчилась, відповідно до законодавства, в Україну не можливе. Навіть якщо це гуманітарна допомога.

Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається до Кабінету Міністрів України, Міністерства аграрної політики та Держпродспоживслужби із закликом продовжити реєстрацію ветеринарних лікарських засобів з метою забезпечення благополуччя тварин та забезпечення населення якісною їжею галузі тваринництва.

Довідково:

Міністерству охорони здоров’я питання це питання вдалось врегулювати ще на початку березня, дозволивши завезення ліків в Україну без реєстрації та максимально спростивши регулювання щодо ліцензування, зберігання та транспортування лікарських засобів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: