fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Через 3 місяці в Україні буде скасовано необхідність отримувати Висновок державної сан-епідем експертизи

03/ 07/ 2023
  З 1 жовтня 2023 року наберуть чинності окремі положення нового Закону про систему громадського здоров’я №2573-IX, які скасують необхідність отримувати Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи виробниками та імпортерами нехарчової продукції. Європейська Бізнес Асоціація вже близько 10 років наголошує на необхідності скасування цього Висновку, оскільки такого документу не має в країнах-членах Європейського Союзу, де вимоги до нехарчової продукції встановлюються окремими регламентами, які регулюють вимоги до побутової техніки, мийних засобів, косметичних виробів, тощо. Україна вже багато років назад стала на шлях європейської інтеграції та прийняла більше сотні технічних регламентів розроблених на основі директив ЄС та величезну кількість гармонізованих європейських стандартів, які встановлюють вимоги до тієї чи іншої нехарчової продукції. Попри це та необхідність підтверджувати відповідність продукції вимогам зазначених технічних регламентів, в українському законодавстві (а саме Законі №4004-XII, який був прийнятий ще в 1994 році та скасовується 1 жовтня нормами Закону №2573-IX)залишались норми щодо необхідності отримання ще й Висновку санітарно-епідеміологічної експертизи. В результаті компанії вимушені були витрачати час та фінансові ресурси на отримання зайвого дозвільного документу. Так, на такий Висновок компанія могла очікувати декілька місяців. Водночас, без цього Висновку бізнес не мав можливості реалізовувати свою продукцію\товари (як вже зазначалось, це – побутова техніка, мийні засоби, косметичні вироби, тощо). Відтак, скасування Висновку з 1 жовтня 2023 року не лише відповідає курсу України на інтеграцію до ЄС, а й спростить умови ведення бізнесу в Україні.

З 1 жовтня 2023 року наберуть чинності окремі положення нового Закону про систему громадського здоров’я №2573-IX, які скасують необхідність отримувати Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи виробниками та імпортерами нехарчової продукції.

Європейська Бізнес Асоціація вже близько 10 років наголошує на необхідності скасування цього Висновку, оскільки такого документу не має в країнах-членах Європейського Союзу, де вимоги до нехарчової продукції встановлюються окремими регламентами, які регулюють вимоги до побутової техніки, мийних засобів, косметичних виробів, тощо. Україна вже багато років назад стала на шлях європейської інтеграції та прийняла більше сотні технічних регламентів розроблених на основі директив ЄС та величезну кількість гармонізованих європейських стандартів, які встановлюють вимоги до тієї чи іншої нехарчової продукції.

Попри це та необхідність підтверджувати відповідність продукції вимогам зазначених технічних регламентів, в українському законодавстві (а саме Законі №4004-XII, який був прийнятий ще в 1994 році та скасовується 1 жовтня нормами Закону №2573-IX)залишались норми щодо необхідності отримання ще й Висновку санітарно-епідеміологічної експертизи. В результаті компанії вимушені були витрачати час та фінансові ресурси на отримання зайвого дозвільного документу. Так, на такий Висновок компанія могла очікувати декілька місяців. Водночас, без цього Висновку бізнес не мав можливості реалізовувати свою продукцію\товари (як вже зазначалось, це – побутова техніка, мийні засоби, косметичні вироби, тощо).

Відтак, скасування Висновку з 1 жовтня 2023 року не лише відповідає курсу України на інтеграцію до ЄС, а й спростить умови ведення бізнесу в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: