fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Інформаційна довідка щодо воєнного стану в Україні

28/ 11/ 2018
  26 листопада 2018 року Верховна Рада України затвердила (Законом України №2630-VIII) Указ Президента про введення воєнного стану в Україні №393. Воєнний стан вводиться не по всій території України, а виключно в 10 областях України: Вінницька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Донецька, Запорізька, Херсонська області та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії. Термін воєнного стану обмежений та триватиме до 26 грудня 2018 року. Тимчасово, на період дії зазначеного правового режиму, можуть обмежуватися конституційні права та свободи людини та громадянина, передбачені статтями 30-34, 38, 39, 41-44 та 53 Конституції України, а також можуть вводитися тимчасові обмеження прав та законних інтересів юридичних осіб, але лише в межах, потрібних для запровадження та здійснення заходів, встановлених статтею 8 Закону України про правовий режим воєнного стану. На даний момент такі обмеження не встановлені. Крім того, Президент України підкреслив, що будь-які обмеження прав та свобод будуть застосовані лише у випадку наземної військової агресії з боку Росії. Відповідно до офіційної заяви, опублікованої на веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (Міністерство), на даний час обмеження на економічну діяльність на всій території України не накладалися. Це означає, що субєкти господарювання та громадяни можуть здійснювати економічні операції в звичайному режимі. Про будь-які зміни Міністерство повідомлятиме негайно. За словами Голови Національного банку України (НБУ) пана Якова Смолія, на даний момент немає ризиків для безперебійної роботи банківського сектору. Нинішня ліквідність банківського сектору становить близько 75 млрд грн, що є достатнім для його належного та стабільного функціонування. Відтак, в даний час НБУ не має підстав для введення адміністративних заходів на грошово-кредитному та валютному ринках. Відповідно до прес-релізу НБУ, топ-менеджери українських банків підтвердили свою готовність забезпечувати безперебійне проведення платежів, інкасації та поповнення банкоматів та термінальних мереж. Віце-премєр-міністр України Павло Розенко повідомив, що всі соціальні виплати, пенсії, зарплати та інші платежі будуть здійснюватися вчасно, повністю та без обмежень. Міністерство соціальної політики України поділяє таку ж позицію та підтверджує, що державні установи, що відповідають за впровадження соціальної політки, працюватимуть у звичайному режимі. Крім того, пан Йоста Люнгман, Постійний представник МВФ в Україні, заявив, що запровадження воєнного стану не тягне за собою змін у співпраці з Україною, а МВФ не має наміру переглядати кредитну програму для України. Асоціація тісно співпрацює з державними органами, і ми будемо тримати вас в курсі всіх подальших подій. У разі виникнення будь-яких проблем та/або труднощів у звязку з воєнним станом, будь ласка, повідомте нас за електронною адресою committees@eba.com.ua.

26 листопада 2018 року Верховна Рада України затвердила (Законом України №2630-VIII) Указ Президента про введення воєнного стану в Україні №393.

Воєнний стан вводиться не по всій території України, а виключно в 10 областях України: Вінницька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Донецька, Запорізька, Херсонська області та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

Термін воєнного стану обмежений та триватиме до 26 грудня 2018 року.

Тимчасово, на період дії зазначеного правового режиму, можуть обмежуватися конституційні права та свободи людини та громадянина, передбачені статтями 30-34, 38, 39, 41-44 та 53 Конституції України, а також можуть вводитися тимчасові обмеження прав та законних інтересів юридичних осіб, але лише в межах, потрібних для запровадження та здійснення заходів, встановлених статтею 8 Закону України про правовий режим воєнного стану. На даний момент такі обмеження не встановлені. Крім того, Президент України підкреслив, що будь-які обмеження прав та свобод будуть застосовані лише у випадку наземної військової агресії з боку Росії.

Відповідно до офіційної заяви, опублікованої на веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (Міністерство), на даний час обмеження на економічну діяльність на всій території України не накладалися. Це означає, що суб’єкти господарювання та громадяни можуть здійснювати економічні операції в звичайному режимі. Про будь-які зміни Міністерство повідомлятиме негайно.

За словами Голови Національного банку України (НБУ) пана Якова Смолія, на даний момент немає ризиків для безперебійної роботи банківського сектору. Нинішня ліквідність банківського сектору становить близько 75 млрд грн, що є достатнім для його належного та стабільного функціонування. Відтак, в даний час НБУ не має підстав для введення адміністративних заходів на грошово-кредитному та валютному ринках. Відповідно до прес-релізу НБУ, топ-менеджери українських банків підтвердили свою готовність забезпечувати безперебійне проведення платежів, інкасації та поповнення банкоматів та термінальних мереж.

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко повідомив, що всі соціальні виплати, пенсії, зарплати та інші платежі будуть здійснюватися вчасно, повністю та без обмежень. Міністерство соціальної політики України поділяє таку ж позицію та підтверджує, що державні установи, що відповідають за впровадження соціальної політки, працюватимуть у звичайному режимі.

Крім того, пан Йоста Люнгман, Постійний представник МВФ в Україні, заявив, що запровадження воєнного стану не тягне за собою змін у співпраці з Україною, а МВФ не має наміру переглядати кредитну програму для України.

Асоціація тісно співпрацює з державними органами, і ми будемо тримати вас в курсі всіх подальших подій. У разі виникнення будь-яких проблем та/або труднощів у зв’язку з воєнним станом, будь ласка, повідомте нас за електронною адресою committees@eba.com.ua.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: