fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Боргова криза у 100 млрд грн на ринку природного газу потребує негайного вирішення

08/ 09/ 2020
    Про це йшлося під час відкритої зустрічі Комітету з енергетики Європейської Бізнес Асоціації «Кризова ситуація із боргами на ринку природного газу – економічний аспект вирішення». Учасники зустрічі дискутували щодо оптимальних шляхів вирішення проблемної ситуації з накопиченою заборгованістю на ринку природного газу між його учасниками. Заборгованість розміром у 100 млрд грн між учасниками ринку природного газу набула критичного значення і потребує врегулювання з боку держави. Учасники зустрічі підтвердили факт наявності таких значних об’ємів заборгованості і зійшлись на тому, що питання має бути врегульоване якнайшвидше та у консенсусний спосіб. Важливо підкреслити, що мова не йде про поточні борги населення, а про борги, які ніколи не виставлялись до сплати населенню та утворились між учасниками ринку через вади державного регулювання минулих періодів. Нагадаємо основні причини, що призвели до накопичення боргів на газовому ринку: Прорахунки у державних рішеннях минулих років, зокрема встановлення необґрунтованих норм споживання газу та заборона виставляти споживачам рахунки за обсяги газу, приведені до стандартних умов; Економічно необґрунтовані тарифи для виробників тепла для населення, які не покривають витрат на його виробництво; Економічно необґрунтовані тарифи для операторів ГРМ. Як повідомили народні депутати України Олексій Кучеренко та Сергій Нагорняк, найближчим часом це питання буде розглянуто Комітетом ВРУ з питань енергетики та ЖКГ. Учасники зустрічі детально висвітлили проблемні питання виникнення боргів між учасниками ринку та можливі варіанти врегулювання боргової кризи. Особливо важливо забезпечити механізми недопущення накопичення боргів у майбутньому, а також виправити наслідки прорахунків у державних рішеннях минулих періодів. Необхідним також є проведення повного аудиту існуючих боргів з подальшим вирішенням питання усунення заборгованості. Комітет з енергетики Асоціації сподівається, що питання накопиченої заборгованості буде вирішено за допомогою прозорих, зважених та компромісних для учасників ринку інструментів, що дозволить в подальшому інвестувати в ефективний розвиток та функціонування ринку природного газу.   Довідково: Зустріч відбулася 3 вересня 2020 року за участі народних депутатів України, представників Уряду, оператора ГТС, представників операторів ГРМ, теплопостачальних та теплогенеруючих організацій (ТКЕ), підприємств газового сектору та експертів ринку. Наразі у Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти, спрямовані на вирішення проблеми поточної заборгованості та забезпечення фінансової стабільності ринку – № 3800 та 3800-1, а також №3896, який покликаний врегулювати податкові аспекти.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.
01/

 

Про це йшлося під час відкритої зустрічі Комітету з енергетики Європейської Бізнес Асоціації «Кризова ситуація із боргами на ринку природного газу – економічний аспект вирішення». Учасники зустрічі дискутували щодо оптимальних шляхів вирішення проблемної ситуації з накопиченою заборгованістю на ринку природного газу між його учасниками.

Заборгованість розміром у 100 млрд грн між учасниками ринку природного газу набула критичного значення і потребує врегулювання з боку держави. Учасники зустрічі підтвердили факт наявності таких значних об’ємів заборгованості і зійшлись на тому, що питання має бути врегульоване якнайшвидше та у консенсусний спосіб.

Важливо підкреслити, що мова не йде про поточні борги населення, а про борги, які ніколи не виставлялись до сплати населенню та утворились між учасниками ринку через вади державного регулювання минулих періодів. Нагадаємо основні причини, що призвели до накопичення боргів на газовому ринку:

  • Прорахунки у державних рішеннях минулих років, зокрема встановлення необґрунтованих норм споживання газу та заборона виставляти споживачам рахунки за обсяги газу, приведені до стандартних умов;
  • Економічно необґрунтовані тарифи для виробників тепла для населення, які не покривають витрат на його виробництво;
  • Економічно необґрунтовані тарифи для операторів ГРМ.

Як повідомили народні депутати України Олексій Кучеренко та Сергій Нагорняк, найближчим часом це питання буде розглянуто Комітетом ВРУ з питань енергетики та ЖКГ.

Учасники зустрічі детально висвітлили проблемні питання виникнення боргів між учасниками ринку та можливі варіанти врегулювання боргової кризи. Особливо важливо забезпечити механізми недопущення накопичення боргів у майбутньому, а також виправити наслідки прорахунків у державних рішеннях минулих періодів. Необхідним також є проведення повного аудиту існуючих боргів з подальшим вирішенням питання усунення заборгованості.

Комітет з енергетики Асоціації сподівається, що питання накопиченої заборгованості буде вирішено за допомогою прозорих, зважених та компромісних для учасників ринку інструментів, що дозволить в подальшому інвестувати в ефективний розвиток та функціонування ринку природного газу.

 

Довідково:

Зустріч відбулася 3 вересня 2020 року за участі народних депутатів України, представників Уряду, оператора ГТС, представників операторів ГРМ, теплопостачальних та теплогенеруючих організацій (ТКЕ), підприємств газового сектору та експертів ринку.

Наразі у Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти, спрямовані на вирішення проблеми поточної заборгованості та забезпечення фінансової стабільності ринку – № 3800 та 3800-1, а також №3896, який покликаний врегулювати податкові аспекти.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Звіти та фотогалереї

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: