fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес звільняється від сплати податків під час дії форс-мажорних обставин

28/ 02/ 2022
  Як відомо, 24 лютого в Україні був запроваджений воєнний стан через вторгнення Росії на територію нашої держави. Протягом останніх чотирьох днів проти України ведуться  агресивні дії – Росія продовжує нападати на міста та кордони, влаштовувати диверсії, підривати роботу критичної інфраструктури та загалом бізнесу, тероризувати цивільне населення тощо. Ці обставини в країні були визнані форс-мажорними. У зв’язку з цим платники податків звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання своїх податкових обов’язків, зокрема, щодо дотримання строків сплати податків та зборів, подання звітності, реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстру податкових накладних, акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, розрахунку коригування у відповідному Реєстрі, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо. Наразі Державна податкова служба України готує розяснення щодо відстрочення подання звітності. Крім того, у період дії форс-мажорних обставин діє мораторій на податкові перевірки, а розпочаті раніше перевірки зупиняються. Крім того, підприємців не будуть штрафувати за порушення законодавства з питань РРО. У ДПС наголошують, що податкові обов’язки все ж мають бути виконані одразу після припинення дії форс-мажорних обставин. Водночас наразі надважливим є стабільне фінансування Збройних Сил України, які відважно захищають нашу країну та кожного з нас від російської агресії. Тож бізнес за можливості може підтримати українську армію, сплачуючи в повному обсязі відповідні суми податкових зобовязань. Крім того, заохочується передчасна сплата податків – всі сплачені суми будуть відображені у інформаційних системах ДПС, зокрема, в інтегрованих картках платника, з урахуванням дати фактичної сплати, та враховані при обрахуванні їх зобов’язань у майбутньому. До уваги платників податків ДПС України інформує:  Штрафні санкції та пеня, що наразі відобразяться автоматично в ІКП за порушення податкового законодавства визнаються безнадійними і будуть списані;  Не будуть застосовуватись штрафні санкції за порушення законодавства щодо здійснення безліцензійної діяльності та не вживатимуться заходи щодо анулювання ліцензії (вважатимуться діючими);  Рахунки платників податків, що відкриваються у банківських установах у період воєнного стану, будуть працювати незалежно від взяття їх на облік ДПС. Детальніше: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/576193.html Європейська Бізнес Асоціація продовжуватиме слідкувати за подальшим розвитком подій та повідомляти бізнес-спільноту про важливі зміни.

Як відомо, 24 лютого в Україні був запроваджений воєнний стан через вторгнення Росії на територію нашої держави. Протягом останніх чотирьох днів проти України ведуться  агресивні дії – Росія продовжує нападати на міста та кордони, влаштовувати диверсії, підривати роботу критичної інфраструктури та загалом бізнесу, тероризувати цивільне населення тощо.

Ці обставини в країні були визнані форс-мажорними. У зв’язку з цим платники податків звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання своїх податкових обов’язків, зокрема, щодо дотримання строків сплати податків та зборів, подання звітності, реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстру податкових накладних, акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, розрахунку коригування у відповідному Реєстрі, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо. Наразі Державна податкова служба України готує роз’яснення щодо відстрочення подання звітності.

Крім того, у період дії форс-мажорних обставин діє мораторій на податкові перевірки, а розпочаті раніше перевірки зупиняються. Крім того, підприємців не будуть штрафувати за порушення законодавства з питань РРО. У ДПС наголошують, що податкові обов’язки все ж мають бути виконані одразу після припинення дії форс-мажорних обставин.

Водночас наразі надважливим є стабільне фінансування Збройних Сил України, які відважно захищають нашу країну та кожного з нас від російської агресії. Тож бізнес за можливості може підтримати українську армію, сплачуючи в повному обсязі відповідні суми податкових зобов’язань. Крім того, заохочується передчасна сплата податків – всі сплачені суми будуть відображені у інформаційних системах ДПС, зокрема, в інтегрованих картках платника, з урахуванням дати фактичної сплати, та враховані при обрахуванні їх зобов’язань у майбутньому.

❗️До уваги платників податків ❗️ ДПС України інформує:

💸 Штрафні санкції та пеня, що наразі відобразяться автоматично в ІКП за порушення податкового законодавства визнаються безнадійними і будуть списані;

📄 Не будуть застосовуватись штрафні санкції за порушення законодавства щодо здійснення безліцензійної діяльності та не вживатимуться заходи щодо анулювання ліцензії (вважатимуться діючими);

🏛 Рахунки платників податків, що відкриваються у банківських установах у період воєнного стану, будуть працювати незалежно від взяття їх на облік ДПС.

Детальніше: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/576193.html

Європейська Бізнес Асоціація продовжуватиме слідкувати за подальшим розвитком подій та повідомляти бізнес-спільноту про важливі зміни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: