fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес звернувся до Єврокомісії та Європарламенту із закликом врегулювати ситуацію на кордонах

16/ 06/ 2022
  Європейська Бізнес Асоціація України та Європейська Бізнес Асоціація Молдови звертаються до Єврокомісії та Європарламенту із закликом сприяти врегулюванню ситуації на кордонах України, Молдови та Румунії, яка виникла через війну. Так, зміна ланцюгів постачання, насамперед через заблоковані Чорноморські порти, вплив на експортні та імпортні операції, недостатньо розвинута прикордонна інфраструктура для відповідних об’ємів постачання, зростання цін на паливно-енергетичні ресурси – далеко не повний перелік труднощів, що виникли у бізнес та економічному середовищі у зв’язку з війною та воєнними діями. Водночас, нагальним та болючим є питання закриття українських портів через війну, що створило величезні черги як на українському, так і на молдовському та румунському кордоні - оскільки, експортні та імпортні перевезення наразі переорієнтувались на наземні види транспорту. Так, черги на українсько-молдовському та, зрештою, молдовсько-румунському кордоні в деякі періоди сягали 15-20 км в обидва боки, що призвело до розмитнення понад 60 годин. Крім того, перетин кордону через річку Прут обмежено лише 2-ма вантажівками в обидва боки одночасно. Обмеженням є і кількість персоналу, зокрема, на румунському кордоні, що потребує збільшення, аби забезпечувати у всіх пунктах митного оформлення Румунії необхідну кількість працівників з безпеки харчових продуктів. Відповідно, аби вжити невідкладних заходів для підтримки належного рівня економічної активності, покращити ланцюги постачання, сприяти забезпеченню продовольчої безпеки та постачання паливних ресурсів – дві бізнес-асоціації звернулись до європейських можновладців з відповідними пропозиціями. Адже, через суттєві затримки, іноземні інвестори починають вивчати резервні плани на інші ринки для перерозподілу своїх операцій, до прикладу, з Молдови. Тож серед пропозицій важливим є запровадити спільну процедуру митного оформлення на кордоні Молдови та Румунії, посилити наявну інфраструктуру на кордонах орієнтовану на потік трафіку (ІТ, засоби контролю SPS тощо) – аби уникати системних збоїв та технічних недоліків, спростити процедуру фітосанітарного та ветеринарного контролю для барж, які перетинають кордон Румунії в Галаці при транспортуванні зерна по річці Дунай.. Дуже сподіваємось, голос бізнесу буде почуто і нагальні питання будуть оперативно вирішені, аби економічна активність продовжувалась, адже для України наразі вкрай необхідно надійно тримати економічний фронт!

Європейська Бізнес Асоціація України та Європейська Бізнес Асоціація Молдови звертаються до Єврокомісії та Європарламенту із закликом сприяти врегулюванню ситуації на кордонах України, Молдови та Румунії, яка виникла через війну.

Так, зміна ланцюгів постачання, насамперед через заблоковані Чорноморські порти, вплив на експортні та імпортні операції, недостатньо розвинута прикордонна інфраструктура для відповідних об’ємів постачання, зростання цін на паливно-енергетичні ресурси – далеко не повний перелік труднощів, що виникли у бізнес та економічному середовищі у зв’язку з війною та воєнними діями.

Водночас, нагальним та болючим є питання закриття українських портів через війну, що створило величезні черги як на українському, так і на молдовському та румунському кордоні – оскільки, експортні та імпортні перевезення наразі переорієнтувались на наземні види транспорту. Так, черги на українсько-молдовському та, зрештою, молдовсько-румунському кордоні в деякі періоди сягали 15-20 км в обидва боки, що призвело до розмитнення понад 60 годин. Крім того, перетин кордону через річку Прут обмежено лише 2-ма вантажівками в обидва боки одночасно. Обмеженням є і кількість персоналу, зокрема, на румунському кордоні, що потребує збільшення, аби забезпечувати у всіх пунктах митного оформлення Румунії необхідну кількість працівників з безпеки харчових продуктів.

Відповідно, аби вжити невідкладних заходів для підтримки належного рівня економічної активності, покращити ланцюги постачання, сприяти забезпеченню продовольчої безпеки та постачання паливних ресурсів – дві бізнес-асоціації звернулись до європейських можновладців з відповідними пропозиціями. Адже, через суттєві затримки, іноземні інвестори починають вивчати резервні плани на інші ринки для перерозподілу своїх операцій, до прикладу, з Молдови.

Тож серед пропозицій важливим є запровадити спільну процедуру митного оформлення на кордоні Молдови та Румунії, посилити наявну інфраструктуру на кордонах орієнтовану на потік трафіку (ІТ, засоби контролю SPS тощо) – аби уникати системних збоїв та технічних недоліків, спростити процедуру фітосанітарного та ветеринарного контролю для барж, які перетинають кордон Румунії в Галаці при транспортуванні зерна по річці Дунай..

Дуже сподіваємось, голос бізнесу буде почуто і нагальні питання будуть оперативно вирішені, аби економічна активність продовжувалась, адже для України наразі вкрай необхідно надійно тримати економічний фронт!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: