fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес зустрівся з новим очільником Держекоінспекції

01/ 12/ 2021
    30 листопада компанії-члени Європейської Бізнес Асоціації зустрілись із Дмитром Зарубою, новим очільником Державної екологічної інспекції. На зустрічі піднімались ключові питання, які турбують бізнес. Зокрема, вихід інспекторів за межі своїх повноважень на різних етапах перевірки – від здійснення самого заходу, до складання актів за результатами перевірки, предявлення претензій на відшкодування збитків, розміру штрафів тощо. Представники Держекоінспекції зазначили, що з наступного року екоінспектори під час заходів контролю будуть використовувати засоби відеофіксації. Водночас, порядок використання отриманих записів, доступ до них тощо поки що не врегульовані. Також зачепили й питання здійснення перевірок на основі звернень громадян. Компанії звернули увагу на збільшення кількості спірних заяв, наприклад, коли мова йде про нестерпний запах викидів підприємства, що знаходиться за сотні кілометрів від місця проживання заявника тощо. Окрім збільшення кількості позапланових перевірок на підприємствах, це також призводить до суттєвого перевантаження органів державної влади у зв’язку з необхідністю розгляду та реагування на всі ці заяви.   Окрему увагу члени Асоціації приділили питанням взаємодії Держекоінспекції зі Спецекопрокуратурою. Як зазначив пан Заруба, законопроєкт №3091 про державний екологічний контроль пропонує включити звернення правоохоронних органів у якості підстави для здійснення екоперевірки. До того ж, в планах – затвердження наказу Офісом генпрокурора щодо порядку взаємодії між правоохоронними і контролюючими органами.   Бізнес-спільнота також поінформувала про практику оприлюднення представниками екоінспекцій інформації про перевірки на своїх сторінках в соцмережах, в той час, коли перевірка ще не завершена, або якщо наданий припис перебуває на оскарженні в суді. Як результат, така публічна інформація стає підставою для здійснення перевірки підприємства Державним бюро розслідувань. Як зазначив голова Держекоінспекції, усі працівники проходять загальні тренінги та інструктаж з етики перед виходом на перевірки. Водночас, він пообіцяв провести роз’яснювальну роботу з командою щодо принципів етики, зокрема правил користування приватними сторінками, а також просить надавати інформацію про такі випадки. Від імені бізнесу щиро дякуємо за діалог та сподіваємось на подальшу співпрацю, яка буде виключно покращувати умови для ведення прозорого бізнесу.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.
01/

 

30 листопада компанії-члени Європейської Бізнес Асоціації зустрілись із Дмитром Зарубою, новим очільником Державної екологічної інспекції.

На зустрічі піднімались ключові питання, які турбують бізнес. Зокрема, вихід інспекторів за межі своїх повноважень на різних етапах перевірки – від здійснення самого заходу, до складання актів за результатами перевірки, пред’явлення претензій на відшкодування збитків, розміру штрафів тощо. Представники Держекоінспекції зазначили, що з наступного року екоінспектори під час заходів контролю будуть використовувати засоби відеофіксації. Водночас, порядок використання отриманих записів, доступ до них тощо поки що не врегульовані.

Також зачепили й питання здійснення перевірок на основі звернень громадян. Компанії звернули увагу на збільшення кількості спірних заяв, наприклад, коли мова йде про нестерпний запах викидів підприємства, що знаходиться за сотні кілометрів від місця проживання заявника тощо. Окрім збільшення кількості позапланових перевірок на підприємствах, це також призводить до суттєвого перевантаження органів державної влади у зв’язку з необхідністю розгляду та реагування на всі ці заяви.  

Окрему увагу члени Асоціації приділили питанням взаємодії Держекоінспекції зі Спецекопрокуратурою. Як зазначив пан Заруба, законопроєкт №3091 про державний екологічний контроль пропонує включити звернення правоохоронних органів у якості підстави для здійснення екоперевірки. До того ж, в планах – затвердження наказу Офісом генпрокурора щодо порядку взаємодії між правоохоронними і контролюючими органами.  

Бізнес-спільнота також поінформувала про практику оприлюднення представниками екоінспекцій інформації про перевірки на своїх сторінках в соцмережах, в той час, коли перевірка ще не завершена, або якщо наданий припис перебуває на оскарженні в суді. Як результат, така публічна інформація стає підставою для здійснення перевірки підприємства Державним бюро розслідувань. Як зазначив голова Держекоінспекції, усі працівники проходять загальні тренінги та інструктаж з етики перед виходом на перевірки. Водночас, він пообіцяв провести роз’яснювальну роботу з командою щодо принципів етики, зокрема правил користування приватними сторінками, а також просить надавати інформацію про такі випадки.

Від імені бізнесу щиро дякуємо за діалог та сподіваємось на подальшу співпрацю, яка буде виключно покращувати умови для ведення прозорого бізнесу.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: