fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес зустрівся з Міністром агрополітики

16/ 07/ 2021
    16 липня відбулась зустріч представників Європейської Бізнес Асоціації з Романом Лещенком, Міністром аграрної політики та продовольства України. Йшла мова про розділення повноважень МЕРТу та Мінагро. Було повідомлено, що профільними для Мінагро залишаються рослинництво, тваринництво, переробка, напрямки, пов’язані зі зрошенням – садівництво, тощо. Крім того, розвиток зеленого туризму, виноградарство, аквакультура, сільськогосподарське машинобудування. На питання про пріоритетні законопроєкти Міністр повідомив, що важливими є ініціативи щодо зрошення, збереження грунтів, державної підтримки, фонду часткового гарантування кредитів для малого та середнього бізнесу, впровадження додаткових фінансових інструментів для капіталізації аграрного сектору, рішення щодо земельного банку, тощо. В контексті Держпродспоживслужби було зазначено, що вона буде в повній мірі передана в підпорядкування Мінагрополітики. Розривати функціонал на кілька міністерств не планується. Повний процес передачі заплановано на вересень цього року. Водночас, піднімались і питання секторального характеру. До прикладу, щодо того, що на сьогоднішній день в Україні склався гострий дефіцит молочної сировини. Було наголошено, що в якості врегулювання ситуації, як варіант, необхідні заходи з підтримки як виробників, так і переробників молочної продукції. Так, в рамках Молочного комітету ЕВА відповідні пропозиції щодо підтримки буде консолідовано та надіслано на розгляд міністерства.  Крім того, йшла мова про ініціативу зниження ставки ПДВ для певних сфер агросектору. Також йшлося про питання діджиталізації в агро секторі, наприклад, переведення обігу складських документів на зерно в електронну форму. Міністр зазначив, що відповідний Закон України про державний агро реєстр вже прийнято. У вересні відбудеться презентація реєстру. Реєстр, в тому числі, допоможе вирішити питання, яке наразі є у бізнесу – існуваня складських документів у паперовій формі, що створює корупційні ризики.  Водночас, було акцентовано і на тому, що цього тижня було прийнято бюджетну декларацію, до вересня триває формування бюджетних запитів на 2022 рік. Тож Міністерство готове примати і чекає на пропозиції від бізнесу в цьому контексті. Також було обговорено і інші питання, які стосуються залучення інвестицій, місії Міністерства – формування додаткової вартості на кожну одиницю продукцію, тощо. Від імені Європейської Бізнес Асоціації щиро дякуємо Роману Лещенко за продуктивний діалог та пропозицію мати подібні обговорення на постійні основі, щокількамісяців.
01/

 

16 липня відбулась зустріч представників Європейської Бізнес Асоціації з Романом Лещенком, Міністром аграрної політики та продовольства України.

Йшла мова про розділення повноважень МЕРТу та Мінагро. Було повідомлено, що профільними для Мінагро залишаються рослинництво, тваринництво, переробка, напрямки, пов’язані зі зрошенням – садівництво, тощо. Крім того, розвиток зеленого туризму, виноградарство, аквакультура, сільськогосподарське машинобудування. На питання про пріоритетні законопроєкти Міністр повідомив, що важливими є ініціативи щодо зрошення, збереження грунтів, державної підтримки, фонду часткового гарантування кредитів для малого та середнього бізнесу, впровадження додаткових фінансових інструментів для капіталізації аграрного сектору, рішення щодо земельного банку, тощо.

В контексті Держпродспоживслужби було зазначено, що вона буде в повній мірі передана в підпорядкування Мінагрополітики. Розривати функціонал на кілька міністерств не планується. Повний процес передачі заплановано на вересень цього року.

Водночас, піднімались і питання секторального характеру. До прикладу, щодо того, що на сьогоднішній день в Україні склався гострий дефіцит молочної сировини. Було наголошено, що в якості врегулювання ситуації, як варіант, необхідні заходи з підтримки як виробників, так і переробників молочної продукції. Так, в рамках Молочного комітету ЕВА відповідні пропозиції щодо підтримки буде консолідовано та надіслано на розгляд міністерства.  Крім того, йшла мова про ініціативу зниження ставки ПДВ для певних сфер агросектору.

Також йшлося про питання діджиталізації в агро секторі, наприклад, переведення обігу складських документів на зерно в електронну форму. Міністр зазначив, що відповідний Закон України про державний агро реєстр вже прийнято. У вересні відбудеться презентація реєстру. Реєстр, в тому числі, допоможе вирішити питання, яке наразі є у бізнесу – існуваня складських документів у паперовій формі, що створює корупційні ризики. 

Водночас, було акцентовано і на тому, що цього тижня було прийнято бюджетну декларацію, до вересня триває формування бюджетних запитів на 2022 рік. Тож Міністерство готове примати і чекає на пропозиції від бізнесу в цьому контексті.

Також було обговорено і інші питання, які стосуються залучення інвестицій, місії Міністерства – формування додаткової вартості на кожну одиницю продукцію, тощо. Від імені Європейської Бізнес Асоціації щиро дякуємо Роману Лещенко за продуктивний діалог та пропозицію мати подібні обговорення на постійні основі, щокількамісяців.

Звіти та фотогалереї

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: