fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес зустрівся з керівництвом Одеського обласного центру зайнятості

19/ 10/ 2023
  Війна суттєво вплинула на ринок праці в Україні, адже мільйони українок виїхали за кордон, а десятки тисяч українців доєдналися до лав ЗСУ. Маємо зауважити, що наша країна має значні надбання й потенціал для подальшого сталого розвитку. Тож, завдання полягає в тому, щоб задіяти усі наявні політичні інструменти, здійснити значні інституційні перетворення у соціально-економічній сфері, щоб розвинути і використати цей потенціал на благо українського суспільства. Крім того, Україна після перемоги має ще один величезний виклик – відновлення економіки та реінтеграція внутрішньо перемішених осіб. Тут важливим інструментом має стати розробка програм підтримки та адаптації.  Тому щоб краще дослідити поточну ситуацію на місцевому ринку, Південноукраїнський офіс Асоціації 18.10.23 провів онлайн-зустріч з представниками Державної служби зайнятості в регіоні. Запрошеними спікерами виступили: в.о. директора Одеської філії Одеський обласний центр зайнятості Тетяна Канава та начальник управління реалізації політики зайнятості Одеського обласного центру Зайнятості Олена Лазурко. В ході заходу було представлено загальний огляд ринку праці станом на 4 квартал 2023 року, його деформації, проблеми та тренди; послуги для ВПО від служби зайнятості, механізми підтримки роботодавців за працевлаштування ВПО; працевлаштування осіб з інвалідністю за підтримки активних програм зайнятості. А також розглянули грантові програми, які супроводжує Державна служба зайнятості. Детальніше за посиланням. Також важливо зазначити, що Європейська Бізнес Асоціація нещодавно провела дослідження ринку праці України за період січень – серпень 2023. Респонденти відмітили, що у 2023 році в їх компаніях відбулись такі основні зміни: 76% респондентів повідомили про підвищення рівня заробітної плати; 51% респондентів повідомили про збільшення функціоналу та найм нових працівників. Серед інших позитивних аспектів було відмічено, що деякі компанії продовжують сплачувати податки працівників, які проживають за кордоном та відкрили працівникам міжнародні програми медичного страхування. Також є компанії, які компенсують працівникам витрати за використання електроенергії, інтернету та частину витрат на оренду житла тощо. Відтак, компаніям доводиться планувати свою діяльність з урахуванням нестачі кваліфікованої робочої сили.  Підсумовуючи вищевикладене, тренди ринку праці підкреслюють необхідність наймати на роботу громадян України з інших областей (й не лише їх), а також вказує на актуальність створення різноманітних, справедливих та інклюзивних робочих місць. В свою чергу, держава має підтримувати організації, що приймають до себе ВПО-осіб, а також малий, середній бізнес, бо він став однією з ключових складових забезпечення економічної та соціальної стійкості країни. Тому, незважаючи на виснажливі умови воєнного стану, Україна має розвивати підприємницьку галузь, аби створювати нові можливості та прогресивне майбутнє країни.

Війна суттєво вплинула на ринок праці в Україні, адже мільйони українок виїхали за кордон, а десятки тисяч українців доєдналися до лав ЗСУ. Маємо зауважити, що наша країна має значні надбання й потенціал для подальшого сталого розвитку. Тож, завдання полягає в тому, щоб задіяти усі наявні політичні інструменти, здійснити значні інституційні перетворення у соціально-економічній сфері, щоб розвинути і використати цей потенціал на благо українського суспільства. Крім того, Україна після перемоги має ще один величезний виклик – відновлення економіки та реінтеграція внутрішньо перемішених осіб. Тут важливим інструментом має стати розробка програм підтримки та адаптації. 

Тому щоб краще дослідити поточну ситуацію на місцевому ринку, Південноукраїнський офіс Асоціації 18.10.23 провів онлайн-зустріч з представниками Державної служби зайнятості в регіоні. Запрошеними спікерами виступили: в.о. директора Одеської філії Одеський обласний центр зайнятості Тетяна Канава та начальник управління реалізації політики зайнятості Одеського обласного центру Зайнятості Олена Лазурко. В ході заходу було представлено загальний огляд ринку праці станом на 4 квартал 2023 року, його деформації, проблеми та тренди; послуги для ВПО від служби зайнятості, механізми підтримки роботодавців за працевлаштування ВПО; працевлаштування осіб з інвалідністю за підтримки активних програм зайнятості. А також розглянули грантові програми, які супроводжує Державна служба зайнятості. Детальніше за посиланням.

Також важливо зазначити, що Європейська Бізнес Асоціація нещодавно провела дослідження ринку праці України за період січень – серпень 2023. Респонденти відмітили, що у 2023 році в їх компаніях відбулись такі основні зміни: 76% респондентів повідомили про підвищення рівня заробітної плати; 51% респондентів повідомили про збільшення функціоналу та найм нових працівників. Серед інших позитивних аспектів було відмічено, що деякі компанії продовжують сплачувати податки працівників, які проживають за кордоном та відкрили працівникам міжнародні програми медичного страхування. Також є компанії, які компенсують працівникам витрати за використання електроенергії, інтернету та частину витрат на оренду житла тощо. Відтак, компаніям доводиться планувати свою діяльність з урахуванням нестачі кваліфікованої робочої сили. 

Підсумовуючи вищевикладене, тренди ринку праці підкреслюють необхідність наймати на роботу громадян України з інших областей (й не лише їх), а також вказує на актуальність створення різноманітних, справедливих та інклюзивних робочих місць. В свою чергу, держава має підтримувати організації, що приймають до себе ВПО-осіб, а також малий, середній бізнес, бо він став однією з ключових складових забезпечення економічної та соціальної стійкості країни. Тому, незважаючи на виснажливі умови воєнного стану, Україна має розвивати підприємницьку галузь, аби створювати нові можливості та прогресивне майбутнє країни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: