fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес зустрівся з керівництвом ДІАМ

23/ 03/ 2023
  22 березня Європейська Бізнес Асоціація зустрілася з т.в.о. Голови Державної інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ) Олександром Новицьким та його командою в рамках розширеного засідання Комітету відновлення України та Регуляторного комітету Асоціації. Під час воєнного стану за минулий рік ДІАМ опрацьовувала більше 70 000 документів на будівництво. Це далеко не довоєнний рівень, але навіть в умовах війни компанії продовжують працювати та інвестувати в будівельні проєкти. Тому ДІАМ бачить своєю метою сприяння роботі бізнесу, а також лібералізацію сфери будівництва.  Нещодавно Міністерство розвитку громад та територій України було реорганізовано шляхом приєднання до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, якому наразі і ДІАМ підпорядковується. Також відомство активно співпрацює з Мінцифрою та TAPAS Project, щоб вдосконалювати якість адмінпослуг та підвищувати прозорість у сфері держархбудконтролю. Серед планів ДІАМ з цифровізації: впровадження автоматичної видачі дозволів на будівництво, запуск пілотного проєкту по стандартизації відмов у видачі дозвільних документів, запуск інструменту підказок в електронній системі, який дозволить замовниками виявляти та усувати помилки ще під час подання звернення в Дії. Також в ДІАМ розробляють послуги для посилення комунікації між бізнесом та державою. Крім того, під час зустрічі порушувалось питання відновлення роботи Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва на території громад поблизу активних бойових дій. Наразі це можна вирішити шляхом зверненням до органу місцевого самоврядування громади, який передасть профільному міністерству запит на відновлення таких послуг на відповідній території. Водночас ДІАМ працює над змінами до Постанови № 722 про деякі питання здійснення дозвільних та реєстраційних процедур у будівництві в умовах воєнного стану, які також частково дозволять вирішити цю проблему. Ми також торкнулися статусу законопроєкту №5655, який знаходиться на підписі у Президента. Новицький зауважив, що в законопроекті закладенні цінності цифровізації, автоматизації процедур, мінімізації людського фактору, усунення корупційних ризиків та висловив сподівання на його якнайшвидше підписання. Від імені Європейської Бізнес Асоціації ми дякуємо Олександру Новицькому за продуктивну дискусію та сподіваємось на подальшу співпрацю!

22 березня Європейська Бізнес Асоціація зустрілася з т.в.о. Голови Державної інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ) Олександром Новицьким та його командою в рамках розширеного засідання Комітету відновлення України та Регуляторного комітету Асоціації.

Під час воєнного стану за минулий рік ДІАМ опрацьовувала більше 70 000 документів на будівництво. Це далеко не довоєнний рівень, але навіть в умовах війни компанії продовжують працювати та інвестувати в будівельні проєкти. Тому ДІАМ бачить своєю метою сприяння роботі бізнесу, а також лібералізацію сфери будівництва. 

Нещодавно Міністерство розвитку громад та територій України було реорганізовано шляхом приєднання до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, якому наразі і ДІАМ підпорядковується. Також відомство активно співпрацює з Мінцифрою та TAPAS Project, щоб вдосконалювати якість адмінпослуг та підвищувати прозорість у сфері держархбудконтролю.

Серед планів ДІАМ з цифровізації: впровадження автоматичної видачі дозволів на будівництво, запуск пілотного проєкту по стандартизації відмов у видачі дозвільних документів, запуск інструменту підказок в електронній системі, який дозволить замовниками виявляти та усувати помилки ще під час подання звернення в Дії. Також в ДІАМ розробляють послуги для посилення комунікації між бізнесом та державою.

Крім того, під час зустрічі порушувалось питання відновлення роботи Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва на території громад поблизу активних бойових дій. Наразі це можна вирішити шляхом зверненням до органу місцевого самоврядування громади, який передасть профільному міністерству запит на відновлення таких послуг на відповідній території. Водночас ДІАМ працює над змінами до Постанови № 722 про деякі питання здійснення дозвільних та реєстраційних процедур у будівництві в умовах воєнного стану, які також частково дозволять вирішити цю проблему.

Ми також торкнулися статусу законопроєкту №5655, який знаходиться на підписі у Президента. Новицький зауважив, що в законопроекті закладенні цінності цифровізації, автоматизації процедур, мінімізації людського фактору, усунення корупційних ризиків та висловив сподівання на його якнайшвидше підписання.

Від імені Європейської Бізнес Асоціації ми дякуємо Олександру Новицькому за продуктивну дискусію та сподіваємось на подальшу співпрацю!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: