fbpx

Бізнес зустрівся з Ігорем Петрашком, Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

13/ 07/ 2020
  9 липня Європейська Бізнес Асоціація провела онлайн-зустріч з Ігорем Петрашком, Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Міністр розповів про поточний стан, динаміку та прогнози економічного розвитку, а також про урядові ініціативи для підтримки бізнесу. За підсумками січня-травня 2020 року в Мінекономіки оцінюють падіння ВВП на рівні 5,9%. І хоча МВФ передбачає падіння економіки України у 2020 році до 8,2%, у Міністерстві роблять більш оптимістичні прогнози. «Нова прогресивна монетарна політика від Нацбанку в комплексі з урядовими стимуляційними рішеннями матиме позитивний вплив на розвиток економіки. Всі передумови для так званого «jump start» економіки у нас є», - запевнив Міністр. За словами Міністра, стимуляційними інструментами для стабілізації і росту економіки виступають: і урядова програма по частковому безробіттю, і проект «Велике будівництво», і кредитні програми, і ініціативи з підтримки внутрішнього виробництва. Крім того, Ігор Петрашко звернув увагу на посилення інвестиційної політики в країні. Так, у Міністерстві бачать інвестиційні можливості у різних секторах економіки, зокрема у автомобілебудуванні, IT (створення кластерів інновацій), фармацевтиці, промислових логістичних ланцюжках. У ході розмови Ігор Петрашко відповів на питання від індустрій та компаній, які були адресовані Мінекономіки через Асоціацію. Зокрема, питання стосувалися міжнародної торгівлі і переговорів щодо Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Туреччиною, розслідувань Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, діяльності Держпродспоживслужби і захисту прав споживачів, захисту інтелектуальної власності, а також деяких дискусійних  моментів окремих галузей. Так, Міністр повідомив, що тривають переговори щодо Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Туреччиною, наразі Україна чекає відповіді від турецької сторони та працює над формуванням взаємовигідних домовленостей. Також пан Петрашко пообіцяв відреагувати на запити компаній щодо ситуації на ринку сірчаної кислоти та ситуації з імпортом труб з КНР та пропрацювати компромісні рішення. Важливо відмітити, що Міністр запевнив, що призначення кандидатів на різні посади, включаючи Голову Держпродспоживслужби, і надалі відбуватиметься виключно через конкурс. На завершення, було погоджено зробити таку комунікацію між Міністерством і Асоціацією на постійній основі для вирішення найгостріших питань бізнес-спільноти.

9 липня Європейська Бізнес Асоціація провела онлайн-зустріч з Ігорем Петрашком, Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Міністр розповів про поточний стан, динаміку та прогнози економічного розвитку, а також про урядові ініціативи для підтримки бізнесу.

За підсумками січня-травня 2020 року в Мінекономіки оцінюють падіння ВВП на рівні 5,9%. І хоча МВФ передбачає падіння економіки України у 2020 році до 8,2%, у Міністерстві роблять більш оптимістичні прогнози. «Нова прогресивна монетарна політика від Нацбанку в комплексі з урядовими стимуляційними рішеннями матиме позитивний вплив на розвиток економіки. Всі передумови для так званого «jump start» економіки у нас є», – запевнив Міністр.

За словами Міністра, стимуляційними інструментами для стабілізації і росту економіки виступають: і урядова програма по частковому безробіттю, і проект «Велике будівництво», і кредитні програми, і ініціативи з підтримки внутрішнього виробництва.

Крім того, Ігор Петрашко звернув увагу на посилення інвестиційної політики в країні. Так, у Міністерстві бачать інвестиційні можливості у різних секторах економіки, зокрема у автомобілебудуванні, IT (створення кластерів інновацій), фармацевтиці, промислових логістичних ланцюжках.

У ході розмови Ігор Петрашко відповів на питання від індустрій та компаній, які були адресовані Мінекономіки через Асоціацію. Зокрема, питання стосувалися міжнародної торгівлі і переговорів щодо Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Туреччиною, розслідувань Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, діяльності Держпродспоживслужби і захисту прав споживачів, захисту інтелектуальної власності, а також деяких дискусійних  моментів окремих галузей.

Так, Міністр повідомив, що тривають переговори щодо Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Туреччиною, наразі Україна чекає відповіді від турецької сторони та працює над формуванням взаємовигідних домовленостей. Також пан Петрашко пообіцяв відреагувати на запити компаній щодо ситуації на ринку сірчаної кислоти та ситуації з імпортом труб з КНР та пропрацювати компромісні рішення.

Важливо відмітити, що Міністр запевнив, що призначення кандидатів на різні посади, включаючи Голову Держпродспоживслужби, і надалі відбуватиметься виключно через конкурс.

На завершення, було погоджено зробити таку комунікацію між Міністерством і Асоціацією на постійній основі для вирішення найгостріших питань бізнес-спільноти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: