fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес зустрівся с керівництвом НБУ

28/ 02/ 2020
    Вчора відбулась зустріч бізнес-спільноти Європейської Бізнес Асоціації з Головою НБУ Яковом Смолієм та директором Департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Володимиром Лепушинським. Йшла мова про те, які перспективи Україна має щодо подальшого забезпечення макроекономічної стабільності, кредитної політики, валютної лібералізації, співпраці з МВФ, питання cashless та розвитку ситуації в 2020 році. Так, було повідомлено, що українська економіка рухається помірно-стабільним темпом. Водночас, питання структурних реформ – це те, що не дозволяє країні рухатись більш швидко. За підсумками 2019 року країна має 3,2% зростання і розвиток продовжує прискорюватись. Щодо інфляції, НБУ досяг цілі, яку декларував ще в 2015 році – наприкінці минулого року інфляція склала 4,1%. Інфляційні очікування мають тенденцію до зниження, проте, у населення вони все ж можуть залишатись високими через негативний минулий досвід. Водночас, макроекономічній стабільності сприяла розумна фіскальна політика Уряду. Так, до прикладу, яскравим показником є відношення державного боргу до ВВП, яке минулого року зменшилось до 50%, тоді як в 2015-2016 роках дане співвідношення складало до 90%. Крім того, по платіжному балансу ситуація є також сприятливою – він перебуває на рівні 2,6%. Наприкінці минулого року відбулась ревальвація гривні. Визначальними фундаментальними факторами було те, що продуктивність української економіки підвищувалась (це відображалось у сільського господарстві, зростав експорт послуг ІТ, який минулого року склав більше 4 млрд дол). Крім того, вплинув прихід нерезидентів на ринок державних цінних паперів. Водночас, у 2019 році відбулась імплементація закону про валюту та валютну лібералізацію, і протягом року було здійснено також низку валютних послаблень. Водночас, представники НБУ все ж рекомендували бізнесу звернути увагу на інструмент хеджування, який варто використовувати, в тому числі, від ризику ревальвації. Так, за інформацією НБУ, наразі ринок активізувався і попитом починає користуватися форвард. Крім того, було обговорено й певні ризики, до прикладу, поводження світової економіки. Увагу було акцентовано на питанні короновірусу та наголошено, що, незважаючи на вірус, курс буде плаваючим, адже дана ситуація мало впливає на економіку країни, в цілому. Щодо ситуації в 2020 році, представники НБУ наголосили, що в подальшому, інфляція буде перебувати нижче цільового діапазону, розвиток економіки прискорюватиметься, а платіжний баланс буде в межах до 4%. Крім того, монетарна політика має всі підстави зберегти тренд на пом’якшення, на кінець року облікова ставка може бути на рівні 7%. Водночас, планується зрушення з місця ситуації в іпотечному кредитуванні, а валютна лібералізація продовжиться і в планах – зняти обмеження на купівлю валюти без зобов’язань (наразі бізнес купує під контракти). Від імені Європейської Бізнес Асоціації дякуємо за професійну зустріч та сподіваємось на подальший діалог!
01/

 

Вчора відбулась зустріч бізнес-спільноти Європейської Бізнес Асоціації з Головою НБУ Яковом Смолієм та директором Департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Володимиром Лепушинським.

Йшла мова про те, які перспективи Україна має щодо подальшого забезпечення макроекономічної стабільності, кредитної політики, валютної лібералізації, співпраці з МВФ, питання cashless та розвитку ситуації в 2020 році.

Так, було повідомлено, що українська економіка рухається помірно-стабільним темпом. Водночас, питання структурних реформ – це те, що не дозволяє країні рухатись більш швидко.

За підсумками 2019 року країна має 3,2% зростання і розвиток продовжує прискорюватись. Щодо інфляції, НБУ досяг цілі, яку декларував ще в 2015 році – наприкінці минулого року інфляція склала 4,1%. Інфляційні очікування мають тенденцію до зниження, проте, у населення вони все ж можуть залишатись високими через негативний минулий досвід.

Водночас, макроекономічній стабільності сприяла розумна фіскальна політика Уряду. Так, до прикладу, яскравим показником є відношення державного боргу до ВВП, яке минулого року зменшилось до 50%, тоді як в 2015-2016 роках дане співвідношення складало до 90%. Крім того, по платіжному балансу ситуація є також сприятливою – він перебуває на рівні 2,6%.

Наприкінці минулого року відбулась ревальвація гривні. Визначальними фундаментальними факторами було те, що продуктивність української економіки підвищувалась (це відображалось у сільського господарстві, зростав експорт послуг ІТ, який минулого року склав більше 4 млрд дол). Крім того, вплинув прихід нерезидентів на ринок державних цінних паперів. Водночас, у 2019 році відбулась імплементація закону про валюту та валютну лібералізацію, і протягом року було здійснено також низку валютних послаблень.

Водночас, представники НБУ все ж рекомендували бізнесу звернути увагу на інструмент хеджування, який варто використовувати, в тому числі, від ризику ревальвації. Так, за інформацією НБУ, наразі ринок активізувався і попитом починає користуватися форвард.

Крім того, було обговорено й певні ризики, до прикладу, поводження світової економіки. Увагу було акцентовано на питанні короновірусу та наголошено, що, незважаючи на вірус, курс буде плаваючим, адже дана ситуація мало впливає на економіку країни, в цілому.

Щодо ситуації в 2020 році, представники НБУ наголосили, що в подальшому, інфляція буде перебувати нижче цільового діапазону, розвиток економіки прискорюватиметься, а платіжний баланс буде в межах до 4%. Крім того, монетарна політика має всі підстави зберегти тренд на пом’якшення, на кінець року облікова ставка може бути на рівні 7%. Водночас, планується зрушення з місця ситуації в іпотечному кредитуванні, а валютна лібералізація продовжиться і в планах – зняти обмеження на купівлю валюти без зобов’язань (наразі бізнес купує під контракти).

Від імені Європейської Бізнес Асоціації дякуємо за професійну зустріч та сподіваємось на подальший діалог!

Звіти та фотогалереї

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: