fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес запропонує концепцію ринку торгівлі квотами на викиди СО2 в Україні

12/ 05/ 2023
  Комітет промислової екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації повідомляє про початок роботи над дослідженням міжнародного досвіду вуглецевого ціноутворення та можливостей його імплементації в Україні. Результатом дослідження будуть рекомендації щодо запровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів в Україні. Виконавцем дослідження стане аналітична компанія GMK Center, яка стала переможцем відповідного тендеру, проведеного Асоціацією у квітні. В рамках дослідження планується здійснити наступні завдання: 1) зробити огляд існуючих механізмів ціноутворення на СО2 у різних країнах; 2) визначити переваги і недоліки основних механізмів вуглецевого ціноутворення з обґрунтуванням найкращого рішення для України; 3) описати систему торгівлі парниковими квотами у ЄС (EU ETS), включаючи еволюцію її параметрів, поточну схему роботи, розподіл повноважень між Єврокомісією та країнами, порівняння EU ETS з податком на викиди СО2 в Україні, використання виручки від продажу квот, роботу фондів у рамках EU ETS; 4) визначити умови, необхідні Україні для запровадженні власної СТВ. Світлана Михайловська. заступниця директора Європейської Бізнес Асоціації. Війна, безпекові ризики, політична та економічна нестабільність не вплинула на актуальність зеленого порядку денного для бізнес-спільноти. Зокрема, стійкою залишається увага до розвитку низьковуглецевих стратегій розвитку та технологічних рішень та декарбонізації економіки в цілому. Водночас, запровадження прикордонного вуглецевого оподаткування (СВАМ) в ЄС, отримання статусу країни-кандидата на вступ до ЄС зобов’язують Україну пришвидшити процес інтеграції до Європейського ринку торгівлі парниковими квотами (EU ETS) в рамках євроінтеграції. Тож ми плануємо вже протягом найближчих місяців представити пропоновану від бізнесу концепцію ринку торгівлі квотами на викиди CO2 для України – для декарбонізації економіки, аби ці пропозиції враховувати і в процесі відбудови ще більш прогресивної України.

Комітет промислової екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації повідомляє про початок роботи над дослідженням міжнародного досвіду вуглецевого ціноутворення та можливостей його імплементації в Україні. Результатом дослідження будуть рекомендації щодо запровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів в Україні.

Виконавцем дослідження стане аналітична компанія GMK Center, яка стала переможцем відповідного тендеру, проведеного Асоціацією у квітні.

В рамках дослідження планується здійснити наступні завдання:

1) зробити огляд існуючих механізмів ціноутворення на СО2 у різних країнах;

2) визначити переваги і недоліки основних механізмів вуглецевого ціноутворення з обґрунтуванням найкращого рішення для України;

3) описати систему торгівлі парниковими квотами у ЄС (EU ETS), включаючи еволюцію її параметрів, поточну схему роботи, розподіл повноважень між Єврокомісією та країнами, порівняння EU ETS з податком на викиди СО2 в Україні, використання виручки від продажу квот, роботу фондів у рамках EU ETS;

4) визначити умови, необхідні Україні для запровадженні власної СТВ.

Світлана Михайловська заступниця директора Європейської Бізнес Асоціації
Війна, безпекові ризики, політична та економічна нестабільність не вплинула на актуальність зеленого порядку денного для бізнес-спільноти. Зокрема, стійкою залишається увага до розвитку низьковуглецевих стратегій розвитку та технологічних рішень та декарбонізації економіки в цілому. Водночас, запровадження прикордонного вуглецевого оподаткування (СВАМ) в ЄС, отримання статусу країни-кандидата на вступ до ЄС зобов’язують Україну пришвидшити процес інтеграції до Європейського ринку торгівлі парниковими квотами (EU ETS) в рамках євроінтеграції. Тож ми плануємо вже протягом найближчих місяців представити пропоновану від бізнесу концепцію ринку торгівлі квотами на викиди CO2 для України – для декарбонізації економіки, аби ці пропозиції враховувати і в процесі відбудови ще більш прогресивної України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: