fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес закликає застосовувати міжнародні практики обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання

02/ 12/ 2020
  У своєму зверненні до Голови та членів Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунального господарства Європейська Бізнес Асоціація звертає увагу на досвід країн ЄС стосовно регулювання технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирних будинках. Зокрема, йдеться про загально поширену у ЄС практику відповідальності власника майна, зокрема щодо газопроводів та газового обладнання, яке знаходиться за межею балансової приналежності (точки розмежування газових мереж), за його належний стан та технічну справність. Експерти Асоціації проаналізували досвід Чехії, Угорщини, Естонії, Хорватії, згідно з яким саме на споживача лягає обов’язок утримувати газопостачальне обладнання, в тому числі, мережі, у справному стані та усувати будь-які неполадки.  Для виконання технічних робіт можна залучати спеціальні організації, незалежні компанії чи фахівців, які здійснюють такі роботи та мають відповідну сертифікацію у державних органах країни. За даними експертів Асоціації, цей вид технічних робіт не є монопольною послугою та не є зоною відповідальності операторів газорозподільних мереж. Водночас, варто розмежовувати зони відповідальності оператора та власника майна. Експерти галузі зазначають, що згідно з практикою країн ЄС, після точки відбору газу знаходяться внутрішньодомові мережі або внутрішній газопровід із індивідуальним підключенням споживачів із лічильниками. Внутрішньодомові комунікації зазвичай знаходяться у власності об’єднання мешканців або власника будівлі, які відповідальні за стан газових мереж і забезпечення необхідного набору профілактичних і ремонтних робіт. Більш того, у законодавстві багатьох країн ЄС, закріплено саме обов’язок технічного обслуговування газових мереж і обладнання, а не добровільний вибір\ чи не вибір. З огляду на це, бізнес-спільнота звернулася до народних депутатів з закликом врахувати міжнародний досвід при опрацюванні проєкту Закону №2458 та запровадити в Україні принцип відповідальності, що відповідав би кращим європейським практикам.

У своєму зверненні до Голови та членів Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунального господарства Європейська Бізнес Асоціація звертає увагу на досвід країн ЄС стосовно регулювання технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирних будинках.

Зокрема, йдеться про загально поширену у ЄС практику відповідальності власника майна, зокрема щодо газопроводів та газового обладнання, яке знаходиться за межею балансової приналежності (точки розмежування газових мереж), за його належний стан та технічну справність. Експерти Асоціації проаналізували досвід Чехії, Угорщини, Естонії, Хорватії, згідно з яким саме на споживача лягає обов’язок утримувати газопостачальне обладнання, в тому числі, мережі, у справному стані та усувати будь-які неполадки. 

Для виконання технічних робіт можна залучати спеціальні організації, незалежні компанії чи фахівців, які здійснюють такі роботи та мають відповідну сертифікацію у державних органах країни. За даними експертів Асоціації, цей вид технічних робіт не є монопольною послугою та не є зоною відповідальності операторів газорозподільних мереж.

Водночас, варто розмежовувати зони відповідальності оператора та власника майна. Експерти галузі зазначають, що згідно з практикою країн ЄС, після точки відбору газу знаходяться внутрішньодомові мережі або внутрішній газопровід із індивідуальним підключенням споживачів із лічильниками. Внутрішньодомові комунікації зазвичай знаходяться у власності об’єднання мешканців або власника будівлі, які відповідальні за стан газових мереж і забезпечення необхідного набору профілактичних і ремонтних робіт. Більш того, у законодавстві багатьох країн ЄС, закріплено саме обов’язок технічного обслуговування газових мереж і обладнання, а не добровільний вибір\ чи не вибір.

З огляду на це, бізнес-спільнота звернулася до народних депутатів з закликом врахувати міжнародний досвід при опрацюванні проєкту Закону №2458 та запровадити в Україні принцип відповідальності, що відповідав би кращим європейським практикам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: