fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес закликає якнайшвидше запровадити в Україні інструмент страхування інвестицій для вітчизняних компаній

20/ 03/ 2023
  В лютому цього року у ВРУ було зареєстровано законопроєкт №9015 щодо механізмів стимулювання експортної діяльності та страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків. Європейська Бізнес Асоціація неодноразово наголошувала, на важливості залучення інвестицій як від іноземних, так і від українських компаній для відбудови та відновлення України. Більше того, зі свого боку спільнота здійснює і конкретні кроки для залучення інвестицій. Так, минулого року ЕВА запустила свою екстратериторіальну одиницю – Global Business for Ukraine – аби об’єднувати глобальні компанії, стимулювати їх працювати з бізнесом з України та інвестувати в Україну вже зараз. У той же час, все ж необхідною передумовою для залучення таких інвестицій, особливо в період дії воєнного стану та в умовах активних військових дій є їх страхування. Так, вже почали запускатися перші міжнародні програми, які можуть використовувати іноземні інвестори в разі, якщо вони приймуть рішення інвестувати в Україну, зокрема, в Німеччині, Польщі, тощо.  У той же час, потенційні вітчизняні інвестори такими програмами, на жаль, скористатись не можуть. Тож  критично важливим для України є створення дієвого інструменту, який би дозволив страхувати інвестиції вітчизняних компаній. Для запуску такого механізму і було розроблено законопроєкт №9015. Він допоможе, по-перше, поставити у рівні умови українських інвесторів із зарубіжними, які мають зараз можливість страхувати свої інвестиції в експортно-кредитних агентствах своїх країн або подібних міжнародних організаціях, в тому числі, від воєнних ризиків. По-друге, спростить і пришвидшить процес відбору проєктів, тому що MIGA і DFC, які заявили про подібні наміри, не мають представництв в Україні. В Україні ж Експортно-кредитна агенція може виконувати цю роботу, працюючи як агент для них або страхувати самостійно та передавати у перестрахування ризики по таких інвестиційних проєктах. По-третє, надасть доступ до страхування середнім компаніям, які навряд чи зацікавлять міжнародних страховиків, натомість повністю відповідають профілю Експортно-кредитної агенції України.  Тому, Європейська Бізнес Асоціація підтримує даний законопроєкт та закликає народних депутатів Верховної Ради України до якомога швидшого розгляду даного законопроєкту. 

В лютому цього року у ВРУ було зареєстровано законопроєкт №9015 щодо механізмів стимулювання експортної діяльності та страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків.

Європейська Бізнес Асоціація неодноразово наголошувала, на важливості залучення інвестицій як від іноземних, так і від українських компаній для відбудови та відновлення України. Більше того, зі свого боку спільнота здійснює і конкретні кроки для залучення інвестицій. Так, минулого року ЕВА запустила свою екстратериторіальну одиницю – Global Business for Ukraine – аби об’єднувати глобальні компанії, стимулювати їх працювати з бізнесом з України та інвестувати в Україну вже зараз.

У той же час, все ж необхідною передумовою для залучення таких інвестицій, особливо в період дії воєнного стану та в умовах активних військових дій є їх страхування. Так, вже почали запускатися перші міжнародні програми, які можуть використовувати іноземні інвестори в разі, якщо вони приймуть рішення інвестувати в Україну, зокрема, в Німеччині, Польщі, тощо. 

У той же час, потенційні вітчизняні інвестори такими програмами, на жаль, скористатись не можуть. Тож  критично важливим для України є створення дієвого інструменту, який би дозволив страхувати інвестиції вітчизняних компаній. Для запуску такого механізму і було розроблено законопроєкт №9015. Він допоможе, по-перше, поставити у рівні умови українських інвесторів із зарубіжними, які мають зараз можливість страхувати свої інвестиції в експортно-кредитних агентствах своїх країн або подібних міжнародних організаціях, в тому числі, від воєнних ризиків. По-друге, спростить і пришвидшить процес відбору проєктів, тому що MIGA і DFC, які заявили про подібні наміри, не мають представництв в Україні. В Україні ж Експортно-кредитна агенція може виконувати цю роботу, працюючи як агент для них або страхувати самостійно та передавати у перестрахування ризики по таких інвестиційних проєктах. По-третє, надасть доступ до страхування середнім компаніям, які навряд чи зацікавлять міжнародних страховиків, натомість повністю відповідають профілю Експортно-кредитної агенції України. 

Тому, Європейська Бізнес Асоціація підтримує даний законопроєкт та закликає народних депутатів Верховної Ради України до якомога швидшого розгляду даного законопроєкту. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: