fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес закликає відтермінувати введення обов’язкової плати за нейтральність балансування

12/ 08/ 2020
  Європейська Бізнес Асоціація спільно з Асоціацією газовидобувних компаній України, Американською торговою палатою в Україні, Асоціацією Газових Трейдерів України та Асоціацією Надрокористувачів України звернулися до Н К Р Е К П із закликом відтермінувати на рік (до 1 жовтня 2021 року) введення обов’язкової плати за нейтральність балансування та разом із Оператором ГТС України, замовниками послуг і профільними Асоціаціями удосконалити методику розрахунку й підходи в нарахуванні цієї плати. Нагадаємо, що з березня 2020 року плата за нейтральність, відповідно до Кодексу ГТС, вже нараховується газовидобувним компаніям та іншим замовникам послуг із транспортування, але поки що носить інформативний характер. Однак, вже з 1 жовтня 2020 року ці нарахування мають бути сплачені в обов’язковому порядку Оператору ГТС. Учасники ринку стурбовані отриманням необґрунтовано високих платіжок за нейтральність балансування, тенденцією до їх щомісячного зростання та незрозумілістю методики розрахунку. Для розуміння ситуації, за березень-червень ставка плати збільшилась майже у 4 рази і на сьогодні, фактично, дорівнює розміру тарифу за послуги транспортування. Водночас, додаткове неаргументоване фінансове навантаження, та ще й в умовах кризи через COVID-19, рекордно низькі ціни на вуглеводні, завдасть потужного удару по індустрії та матиме негативні наслідки для економіки. Тож аби уникнути даної ситуації, Європейська Бізнес Асоціація разом з профільними Асоціаціями закликають Регулятор відтермінувати на рік введення обов’язкової плати за нейтральність балансування та, паралельно, працювати над удосконаленням методики розрахунку, яка має бути прозорою та зрозумілою для учасників ринку. Сподіваємось, голос бізнесу буде почуто.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.    

Європейська Бізнес Асоціація спільно з Асоціацією газовидобувних компаній України, Американською торговою палатою в Україні, Асоціацією Газових Трейдерів України та Асоціацією Надрокористувачів України звернулися до Н К Р Е К П із закликом відтермінувати на рік (до 1 жовтня 2021 року) введення обов’язкової плати за нейтральність балансування та разом із Оператором ГТС України, замовниками послуг і профільними Асоціаціями удосконалити методику розрахунку й підходи в нарахуванні цієї плати.

Нагадаємо, що з березня 2020 року плата за нейтральність, відповідно до Кодексу ГТС, вже нараховується газовидобувним компаніям та іншим замовникам послуг із транспортування, але поки що носить інформативний характер. Однак, вже з 1 жовтня 2020 року ці нарахування мають бути сплачені в обов’язковому порядку Оператору ГТС.

Учасники ринку стурбовані отриманням необґрунтовано високих платіжок за нейтральність балансування, тенденцією до їх щомісячного зростання та незрозумілістю методики розрахунку. Для розуміння ситуації, за березень-червень ставка плати збільшилась майже у 4 рази і на сьогодні, фактично, дорівнює розміру тарифу за послуги транспортування.

Водночас, додаткове неаргументоване фінансове навантаження, та ще й в умовах кризи через COVID-19, рекордно низькі ціни на вуглеводні, завдасть потужного удару по індустрії та матиме негативні наслідки для економіки.

Тож аби уникнути даної ситуації, Європейська Бізнес Асоціація разом з профільними Асоціаціями закликають Регулятор відтермінувати на рік введення обов’язкової плати за нейтральність балансування та, паралельно, працювати над удосконаленням методики розрахунку, яка має бути прозорою та зрозумілою для учасників ринку. Сподіваємось, голос бізнесу буде почуто.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: