fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес закликає відновити режим вільної торгівлі з Білоруссю

17/ 06/ 2021
  У червні 2021 року Білорусь запровадила режим індивідуального ліцензування на імпорт низки українських товарів. До прикладу, йдеться про продукти харчування та побутові товари, сільгосптехніку, тощо. Рішення було спричинене  тим, що Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі України запровадила спеціальне мито щодо імпорту в Україну колісної техніки з Республіки Білорусь. Варто зауважити, що ліцензуванню підлягає кожна партія товару. Плата за ліцензію залежить від виду продукції, вона не значна, але за інформацією бізнесу, складність полягає в тому, що її неможливо отримати, адже Білоруська сторона наразі їх просто не видає. Дане питання є надзвичайно актуальним для ряду українських компаній, які вже постраждали від введення нових торгівельних обмежень та зазнали збитків у мільйонах доларів. Це не тільки втрата експортної виручки для України, а і втрата ринків збуту, які завойовувались та утримувались довгі роки. Так, наприклад, у 2020 році експорт України в Білорусь складав 1,3 мрд дол. Фактично, ця ситуація поставила у складне становище багатьох виробників продукції, адже чимала кількість бізнесу співпрацювала з країною-сусідом. Так, якщо ситуацію не буде виправлено, то деякі українські компанії будуть вимушений частково закривати виробництво, скорочувати робочі місця, тощо. У разі відсутності швидкої реакції з боку Українського Уряду Білоруський ринок може бути втрачений на довгі роки. Збитків для обох країн можливо зменшити, якщо обидві сторони переглянуть свої рішення, які грубо порушують режим вільної торгівлі. Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається до Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі України із закликом зробити максимум зусиль, аби відновити режим вільної торгівлі.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

У червні 2021 року Білорусь запровадила режим індивідуального ліцензування на імпорт низки українських товарів. До прикладу, йдеться про продукти харчування та побутові товари, сільгосптехніку, тощо.

Рішення було спричинене  тим, що Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі України запровадила спеціальне мито щодо імпорту в Україну колісної техніки з Республіки Білорусь.

Варто зауважити, що ліцензуванню підлягає кожна партія товару. Плата за ліцензію залежить від виду продукції, вона не значна, але за інформацією бізнесу, складність полягає в тому, що її неможливо отримати, адже Білоруська сторона наразі їх просто не видає.

Дане питання є надзвичайно актуальним для ряду українських компаній, які вже постраждали від введення нових торгівельних обмежень та зазнали збитків у мільйонах доларів. Це не тільки втрата експортної виручки для України, а і втрата ринків збуту, які завойовувались та утримувались довгі роки. Так, наприклад, у 2020 році експорт України в Білорусь складав 1,3 мрд дол.

Фактично, ця ситуація поставила у складне становище багатьох виробників продукції, адже чимала кількість бізнесу співпрацювала з країною-сусідом. Так, якщо ситуацію не буде виправлено, то деякі українські компанії будуть вимушений частково закривати виробництво, скорочувати робочі місця, тощо. У разі відсутності швидкої реакції з боку Українського Уряду Білоруський ринок може бути втрачений на довгі роки.

Збитків для обох країн можливо зменшити, якщо обидві сторони переглянуть свої рішення, які грубо порушують режим вільної торгівлі.

Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається до Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі України із закликом зробити максимум зусиль, аби відновити режим вільної торгівлі.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: