fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес закликає посилити боротьбу з нелегальною онлайн-торгівлею

27/ 03/ 2025
  За підсумками форуму Європейської Бізнес Асоціації «Детінізація та чесна конкуренція», експерти Асоціації звернулися до влади з пропозицією посилити співпрацю у боротьбі з нелегальною онлайн-торгівлею підакцизними товарами. Зокрема, вони запропонували провести публічне обговорення проєктів нормативно-правових актів за участі бізнесу та створити робочу групу для розробки механізмів моніторингу та блокування нелегальних інтернет-продавців.    Закон України №3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» передбачає створення підзаконних актів для контролю за торгівлею цими товарами в інтернеті.   Передусім йдеться про  створення реєстру вебсайтів ліцензованих продавців алкоголю, тютюнових виробів, електронних сигарет;  системний моніторинг онлайн-простору податковими органами для виявлення сайтів, які продають підакцизні товари з порушенням законодавства; розробку механізмів блокування таких сайтів і впровадження ефективного контролю.  Однак членські компанії Асоціації зазначають, що такі нормативно-правові акти ще не затверджені, а контроль за нелегальною онлайн-торгівлею підакцизними товарами майже не працює, попри набуття чинності відповідним Законом ще 27 липня 2024 року. Така ситуація сприяє подальшому розвитку тіньового ринку підакцизної продукції в інтернеті та завдає значних економічних збитків державі. Експерти Асоціації виокремлюють такі загрози неконтрольованої онлайн-торгівлі підакцизними товарами: Збільшення частки нелегального ринку. Рівень незаконного продажу підакцизних товарів в інтернеті продовжує зростати. Це призводить до значних втрат державного бюджету через недоотримання акцизних платежів. Нерівні умови для бізнесу. Легальні компанії, які дотримуються регуляторних вимог, опиняються у нерівних умовах порівняно з недобросовісними продавцями. Європейська Бізнес Асоціація наголошує, що конструктивна співпраця між державою та бізнесом дозволить швидко й ефективно впровадити вимоги законодавства, створити рівні умови для всіх учасників ринку та забезпечити додаткові надходження до бюджету.
За підсумками форуму Європейської Бізнес Асоціації «Детінізація та чесна конкуренція», експерти Асоціації звернулися до влади з пропозицією посилити співпрацю у боротьбі з нелегальною онлайн-торгівлею підакцизними товарами. Зокрема, вони запропонували провести публічне обговорення проєктів нормативно-правових актів за участі бізнесу та створити робочу групу для розробки механізмів моніторингу та блокування нелегальних інтернет-продавців. 
 
Закон України №3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» передбачає створення підзаконних актів для контролю за торгівлею цими товарами в інтернеті.
 
Передусім йдеться про 
  • створення реєстру вебсайтів ліцензованих продавців алкоголю, тютюнових виробів, електронних сигарет; 
  • системний моніторинг онлайн-простору податковими органами для виявлення сайтів, які продають підакцизні товари з порушенням законодавства;
  • розробку механізмів блокування таких сайтів і впровадження ефективного контролю. 
Однак членські компанії Асоціації зазначають, що такі нормативно-правові акти ще не затверджені, а контроль за нелегальною онлайн-торгівлею підакцизними товарами майже не працює, попри набуття чинності відповідним Законом ще 27 липня 2024 року. Така ситуація сприяє подальшому розвитку тіньового ринку підакцизної продукції в інтернеті та завдає значних економічних збитків державі.
Експерти Асоціації виокремлюють такі загрози неконтрольованої онлайн-торгівлі підакцизними товарами:
  • Збільшення частки нелегального ринку. Рівень незаконного продажу підакцизних товарів в інтернеті продовжує зростати. Це призводить до значних втрат державного бюджету через недоотримання акцизних платежів.
  • Нерівні умови для бізнесу. Легальні компанії, які дотримуються регуляторних вимог, опиняються у нерівних умовах порівняно з недобросовісними продавцями.
Європейська Бізнес Асоціація наголошує, що конструктивна співпраця між державою та бізнесом дозволить швидко й ефективно впровадити вимоги законодавства, створити рівні умови для всіх учасників ринку та забезпечити додаткові надходження до бюджету.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: