fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес закликає не допустити згортання реформи ринку природного газу за європейськими стандартами

31/ 01/ 2022
  У грудні 2021 року у Верховній Раді України було зареєстровано два проєкти Законів про ринок природного газу» (щодо участі держави у регулюванні ринку природного газу) - №6426 та альтернативний №6426-1. Враховуючи європейські зобов’язання України, аналіз обох законопроєктів вказує на порушення положень Угоди про асоціацію України з ЄС та нещодавно затвердженої угоди з МВФ, адже проєкти передбачають встановлення цінових обмежень, заборону експортних операцій та примусовий продаж природного газу на біржі. Такі дії будуть критично сприйматись серед іноземних партнерів та не будуть сприяти інтеграції з ринками природного газу держав-сторін Енергетичного Співтовариства. Відповідно до Угоди про асоціацію, необхідно провести консультації з Європейською Комісією щодо даних законопроєктів та їх сумісності з положеннями acquis ЄС.  Адже, на думку експертів Європейської Бізнес Асоціації, передбачені проєктами норми суттєво змінять правила функціонування сектору, негативно вплинуть на конкуренцію на цьому ринку, а також фактично відмінять позитивні зміни проведеної реформи ринку природного газу. Як наслідок, даний сектор буде непривабливий для міжнародних інвестицій, від чого постраждає і інвестиційна привабливість України загалом. Тому, Європейська Бізнес Асоціація вже звернулась до народних депутатів із проханням провести консультації з Європейською Комісією щодо сумісності положень проєктів Законів №6426 і №6426-1 з положеннями acquis ЄС відповідно до Угоди про асоціацію. Ручними методами ринок регулювати не варто, адже це, найперше, порушує ключове правильно, яке наразі повсюди декларується – важливість встановлення рівних правил роботи для всіх.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

У грудні 2021 року у Верховній Раді України було зареєстровано два проєкти Законів про ринок природного газу» (щодо участі держави у регулюванні ринку природного газу) – №6426 та альтернативний №6426-1.

Враховуючи європейські зобов’язання України, аналіз обох законопроєктів вказує на порушення положень Угоди про асоціацію України з ЄС та нещодавно затвердженої угоди з МВФ, адже проєкти передбачають встановлення цінових обмежень, заборону експортних операцій та примусовий продаж природного газу на біржі. Такі дії будуть критично сприйматись серед іноземних партнерів та не будуть сприяти інтеграції з ринками природного газу держав-сторін Енергетичного Співтовариства.

Відповідно до Угоди про асоціацію, необхідно провести консультації з Європейською Комісією щодо даних законопроєктів та їх сумісності з положеннями acquis ЄС.  Адже, на думку експертів Європейської Бізнес Асоціації, передбачені проєктами норми суттєво змінять правила функціонування сектору, негативно вплинуть на конкуренцію на цьому ринку, а також фактично відмінять позитивні зміни проведеної реформи ринку природного газу. Як наслідок, даний сектор буде непривабливий для міжнародних інвестицій, від чого постраждає і інвестиційна привабливість України загалом.

Тому, Європейська Бізнес Асоціація вже звернулась до народних депутатів із проханням провести консультації з Європейською Комісією щодо сумісності положень проєктів Законів №6426 і №6426-1 з положеннями acquis ЄС відповідно до Угоди про асоціацію. Ручними методами ринок регулювати не варто, адже це, найперше, порушує ключове правильно, яке наразі повсюди декларується – важливість встановлення рівних правил роботи для всіх.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: