fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес закликає не допустити порушення прав інвесторів у відновлювальну енергетику

05/ 01/ 2021
  Пів року тому набув чинності Закон України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел, в основу якого було покладено положення Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики України. Водночас, незважаючи на виконання умов щодо зниження рівня «зелених» тарифів всіма виробниками електричної енергії з відновлюваних джерел, більшість зобов’язань Уряду залишається не виконаним в частині забезпечення повних поточних платежів гарантованим покупцем виробникам відновлюваної енергії, а також забезпечення погашення боргу Гарантованого покупця перед виробниками відновлюваної енергії. Так, станом на 1 серпня 2020 року накопичена сума боргу становить 22,4 млрд. грн (40% цієї суми потрібно було погасити до кінця 2020 року, решту 60% -  щоквартально протягом 2021). Неочікуваною новиною стало те, що 31 грудня 2020 року НКРЕКП спробував затвердити постанови (пов’язані з кредитними договорами, укладеними між оператором системи передач та державними банками) із застереженням, що чітко забороняє Гарантованому покупцеві використовувати отримані кошти для виплат виробникам електричної енергії з відновлюваних джерел. Бізнес звертає увагу, якщо цей або подібний пункт (блокування швидкого погашення 40% накопиченого боргу від Гарантованого покупця перед виробниками відновлюваних джерел енергії) буде затверджений НКРЕКП під час наступних запланованих слухань 6 січня 2021 року або на будь-яку іншу дату, це призведе до зриву досягнутих державою домовленостей влади та інвесторів ВДЕ, досягнутих у  2020 році. Більше того, таке рішення Регулятора у поєднанні з відсутністю дій Уряду щодо імплементації вище зазначеного Закону України № 810-IX буде явним знаком того, що Україна не бажає виконувати свої зобовязання перед інвесторами, що матиме невиправні наслідки для інвестиційного клімату країни. Тож ЕВА закликає Уряд виконати зобовязання, передбачені Меморандумом про взаєморозуміння та не допустити порушення прав інвесторів у відновлювальну енергетику шляхом прийняття НКРЕКП рішень, які протирічать досягнутим раніше домовленостям.  

Пів року тому набув чинності Закон України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел, в основу якого було покладено положення Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики України.

Водночас, незважаючи на виконання умов щодо зниження рівня «зелених» тарифів всіма виробниками електричної енергії з відновлюваних джерел, більшість зобов’язань Уряду залишається не виконаним в частині забезпечення повних поточних платежів гарантованим покупцем виробникам відновлюваної енергії, а також забезпечення погашення боргу Гарантованого покупця перед виробниками відновлюваної енергії. Так, станом на 1 серпня 2020 року накопичена сума боргу становить 22,4 млрд. грн (40% цієї суми потрібно було погасити до кінця 2020 року, решту 60% –  щоквартально протягом 2021).

Неочікуваною новиною стало те, що 31 грудня 2020 року НКРЕКП спробував затвердити постанови (пов’язані з кредитними договорами, укладеними між оператором системи передач та державними банками) із застереженням, що чітко забороняє Гарантованому покупцеві використовувати отримані кошти для виплат виробникам електричної енергії з відновлюваних джерел.

Бізнес звертає увагу, якщо цей або подібний пункт (блокування швидкого погашення 40% накопиченого боргу від Гарантованого покупця перед виробниками відновлюваних джерел енергії) буде затверджений НКРЕКП під час наступних запланованих слухань 6 січня 2021 року або на будь-яку іншу дату, це призведе до зриву досягнутих державою домовленостей влади та інвесторів ВДЕ, досягнутих у  2020 році.

Більше того, таке рішення Регулятора у поєднанні з відсутністю дій Уряду щодо імплементації вище зазначеного Закону України № 810-IX буде явним знаком того, що Україна не бажає виконувати свої зобов’язання перед інвесторами, що матиме невиправні наслідки для інвестиційного клімату країни.

Тож ЕВА закликає Уряд виконати зобов’язання, передбачені Меморандумом про взаєморозуміння та не допустити порушення прав інвесторів у відновлювальну енергетику шляхом прийняття НКРЕКП рішень, які протирічать досягнутим раніше домовленостям.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: