fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес закликає не допустити підриву незалежності НБУ

23/ 06/ 2020
  Минулого тижня парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики прийняв рішення підтримати проєкт постанови про оцінку діяльності голови НБУ. Так, в документі піддається критиці діяльність НБУ з 2014 року і рекомендується створення тимчасової слідчої комісії, яка повинна розслідувати діяльність Національного банку і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з 2014 по 2019 роки. На переконання бізнесу, подібні ситуації однозначно дають як бізнесу, так і інвесторам тривожний сигнал. Крім того, ставлять під питання принципи об’єктивності та неупередженості, які мають існувати в цивілізованій європейській країні, яка прагне розвитку. Бізнес-спільнота схвильована даною ситуацією та підтримує заяву послів країн «Великої сімки» щодо того, що встановлення незалежності НБУ було однією з найважливіших реформ, що допомогла досягти макрофінансової стабільності, подолати важку банківську кризу і відновити довіру до банківського сектору. До того ж, у 2019 році в рамках регулярного експертного опитування Європейської Бізнес Асоціації «Індекс інвестиційної привабливості» керівники членських компаній Асоціації відзначали лібералізацію валютного законодавства, стабільність національної валюти, зниження рівня інфляції як одні з головних позитивних змін в інвестиційному кліматі країни. Так, побудова справедливої, незаангажованої та якісної фінансової системи в країні має бути непохитним пріоритетом влади і, власне, незалежність НБУ – один з цих елементів. Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається до Президента України, Уряду та Верховної Ради із закликом не допустити підриву незалежності НБУ, тим самим убезпечуючи країну від появи нових негативних чинників, які дестабілізують економіку, сповільнюють інвестиційну активність та економічне зростання.

Минулого тижня парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики прийняв рішення підтримати проєкт постанови про оцінку діяльності голови НБУ. Так, в документі піддається критиці діяльність НБУ з 2014 року і рекомендується створення тимчасової слідчої комісії, яка повинна розслідувати діяльність Національного банку і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з 2014 по 2019 роки.

На переконання бізнесу, подібні ситуації однозначно дають як бізнесу, так і інвесторам тривожний сигнал. Крім того, ставлять під питання принципи об’єктивності та неупередженості, які мають існувати в цивілізованій європейській країні, яка прагне розвитку.

Бізнес-спільнота схвильована даною ситуацією та підтримує заяву послів країн «Великої сімки» щодо того, що встановлення незалежності НБУ було однією з найважливіших реформ, що допомогла досягти макрофінансової стабільності, подолати важку банківську кризу і відновити довіру до банківського сектору. До того ж, у 2019 році в рамках регулярного експертного опитування Європейської Бізнес Асоціації «Індекс інвестиційної привабливості» керівники членських компаній Асоціації відзначали лібералізацію валютного законодавства, стабільність національної валюти, зниження рівня інфляції як одні з головних позитивних змін в інвестиційному кліматі країни.

Так, побудова справедливої, незаангажованої та якісної фінансової системи в країні має бути непохитним пріоритетом влади і, власне, незалежність НБУ – один з цих елементів.

Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається до Президента України, Уряду та Верховної Ради із закликом не допустити підриву незалежності НБУ, тим самим убезпечуючи країну від появи нових негативних чинників, які дестабілізують економіку, сповільнюють інвестиційну активність та економічне зростання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: