fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес закликає не допустити неконтрольоване зростання цін на тютюнові вироби

11/ 04/ 2022
  Наразі профільним Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики до другого читання готується проєкт Закону щодо справляння єдиного внеску та обліку спирту етилового денатурованого та продукції хімічного і технічного призначення №7233. Законопроєктом пропонується доповнити статтю 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» положенням, що стосується здійснення контролю за максимальними роздрібними цінами на тютюнові вироби при їх роздрібній реалізації. Так, пропонується запровадити, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану в Україні зупиняється застосування відповідальності за роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від мінімально-роздрібних на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами, збільшеними на суми акцизного податку з реалізації через роздрібну торговельну мережу. Іншими словами, прийняттям цієї норми буде дозволено безконтрольне підвищення ціни на тютюнові вироби, що дасть змогу несумлінному бізнесу отримувати додаткові прибутки під час війни та, фактично, відбуватиметься викривлення конкурентного середовища. Більш того, неконтрольоване зростання цін на тютюнові вироби призведе до подальшого зростання обсягів нелегальної торгівлі ними і, як наслідок, до бюджетних втрат через недоотримання акцизного та інших податків. Європейська Бізнес Асоціація виступає проти таких законодавчих змін і звертається до депутатів із проханням виключити із Проєкту Закону №7233 відповідну пропозицію до статті 18. Адже такі ініціативи є недопустимими – як для прозорого бізнесу країни, так і для населення.

Наразі профільним Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики до другого читання готується проєкт Закону щодо справляння єдиного внеску та обліку спирту етилового денатурованого та продукції хімічного і технічного призначення №7233.

Законопроєктом пропонується доповнити статтю 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» положенням, що стосується здійснення контролю за максимальними роздрібними цінами на тютюнові вироби при їх роздрібній реалізації.

Так, пропонується запровадити, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану в Україні зупиняється застосування відповідальності за роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від мінімально-роздрібних на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами, збільшеними на суми акцизного податку з реалізації через роздрібну торговельну мережу.

Іншими словами, прийняттям цієї норми буде дозволено безконтрольне підвищення ціни на тютюнові вироби, що дасть змогу несумлінному бізнесу отримувати додаткові прибутки під час війни та, фактично, відбуватиметься викривлення конкурентного середовища. Більш того, неконтрольоване зростання цін на тютюнові вироби призведе до подальшого зростання обсягів нелегальної торгівлі ними і, як наслідок, до бюджетних втрат через недоотримання акцизного та інших податків.

Європейська Бізнес Асоціація виступає проти таких законодавчих змін і звертається до депутатів із проханням виключити із Проєкту Закону №7233 відповідну пропозицію до статті 18. Адже такі ініціативи є недопустимими – як для прозорого бізнесу країни, так і для населення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: