fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес закликає народних депутатів не підтримувати поправку стосовно вилучення з обігу марок акцизного податку старого зразка

05/ 02/ 2024
  Попри застереження з боку бізнесу, 1 лютого 2024 року на засіданні Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти проєкт Закону №9662 в цілому з урахуванням поправки №161, якою пропонується вилучення з обігу акцизних марок старого зразка, а також промаркованої ними підакцизної продукції. Днями раніше бізнес вже озвучував свою позицію проти ідеї вилучення з обігу марок акцизного податку старого зразка. Зокрема, на думку експертів Європейської Бізнес Асоціації, через таку вимогу легальні виробники, імпортери і ритейлери понесуть додаткові необґрунтовані збитки, що сягнуть принаймні десятків мільярдів гривень. Водночас цей захід не матиме позитивного впливу на боротьбу з підробленими акцизними марками. Нагадаємо, що згідно з чинним законодавством, у разі зміни зразка марок акцизного податку вже закуплені марки попереднього зразка застосовуються у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання, а маркована ними продукція знаходиться в обігу до повної реалізації в межах терміну придатності для споживання. Тож бізнес при введенні в обіг підакцизної продукції покладається саме на цю норму, що забезпечує передбачуваність господарської діяльності. З огляду на це, Асоціація категорично не підтримує вищезазначену поправку щодо вилучення з обігу марок акцизного податку старого зразка, у тому числі якими вже маркована підакцизна продукція. Асоціація звертається до очільників депутатських фракцій у Верховній Раді та просить ініціювати виключення правки №161 під час голосування проєкту Закону №9662 у другому читанні. Закликаємо народних депутатів дослухатись до позиції відповідального бізнесу!

Попри застереження з боку бізнесу, 1 лютого 2024 року на засіданні Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти проєкт Закону №9662 в цілому з урахуванням поправки №161, якою пропонується вилучення з обігу акцизних марок старого зразка, а також промаркованої ними підакцизної продукції.

Днями раніше бізнес вже озвучував свою позицію проти ідеї вилучення з обігу марок акцизного податку старого зразка. Зокрема, на думку експертів Європейської Бізнес Асоціації, через таку вимогу легальні виробники, імпортери і ритейлери понесуть додаткові необґрунтовані збитки, що сягнуть принаймні десятків мільярдів гривень. Водночас цей захід не матиме позитивного впливу на боротьбу з підробленими акцизними марками.

Нагадаємо, що згідно з чинним законодавством, у разі зміни зразка марок акцизного податку вже закуплені марки попереднього зразка застосовуються у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання, а маркована ними продукція знаходиться в обігу до повної реалізації в межах терміну придатності для споживання. Тож бізнес при введенні в обіг підакцизної продукції покладається саме на цю норму, що забезпечує передбачуваність господарської діяльності.

З огляду на це, Асоціація категорично не підтримує вищезазначену поправку щодо вилучення з обігу марок акцизного податку старого зразка, у тому числі якими вже маркована підакцизна продукція. Асоціація звертається до очільників депутатських фракцій у Верховній Раді та просить ініціювати виключення правки №161 під час голосування проєкту Закону №9662 у другому читанні.

Закликаємо народних депутатів дослухатись до позиції відповідального бізнесу!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: