fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес закликає доопрацювати Концепцію Бюро економічної безпеки

29/ 09/ 2020
  Вчора Комітетом ВРУ з питань фінансової, податкової та митної політики було розглянуто та схвалено правки до законопроєкту №3087-д щодо Бюро економічної безпеки задля винесення його на голосування в 2 читанні. Водночас, Європейська Бізнес Асоціація в черговий раз наголошує на необхідності доопрацювання концепції створення нового органу з розслідування економічних злочинів. На переконання бізнесу, норми законопроєкту суперечать основним задекларованим напрямам діяльності влади: спрощення ведення бізнесу та неприпустимість тиску на суб’єктів господарювання.   Так, вчора народні депутати погодились з необхідністю прибрати з проєкту закону одіозні статті щодо змін в Кримінальний та кримінально-процесуальний кодекси України, які стосуються відшкодування ПДВ. Зокрема, такі законодавчі зміни дозволяли б порушувати кримінальні справи лише за фактом визначення правопорушення актом перевірки, що є неприпустимим. Адже податкове законодавство надає можливість адміністративного та судового оскарження акту документальної перевірки і факти, зазначені в ньому, не можуть вважатись встановленими до моменту проходження всіх процедур оскарження такого акту. До того ж, запропоновані зміни до Кримінального кодексу дозволяли досить широко трактувати дії платників податків щодо «надання завідомо неправдивих відомостей» з боку слідчих органів та залишають великий простір для державних органів щодо можливих зловживань владними повноваженнями та здійснення тиску на платників податків. На практиці ж податкові органи часто виносять рішення щодо відмови у відшкодуванні ПДВ, в зв’язку з чим платники вимушені звертатися до суду для захисту своїх прав та повернення сум ПДВ. Попередня редакція  законопроєкту дозволяла розпочати кримінальне переслідування керівництва компанії лише на підставі факту подання заяви на відшкодування та рішення податкових органів щодо відмови у відшкодуванні до розгляду спору в судовому порядку по суті. Однак, бізнес вкотре наголошує, що законопроєкт залишає велику кількість одіозних статей щодо використання вогнепальної зброї співробітниками БЕБ та державних нагород у вигляді зброї. Бізнес спільнота вважає за необхідне відкликати даний проєкт закону. Інші коментарі від бізнесу можна знайти за лінком.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Вчора Комітетом ВРУ з питань фінансової, податкової та митної політики було розглянуто та схвалено правки до законопроєкту №3087-д щодо Бюро економічної безпеки задля винесення його на голосування в 2 читанні.

Водночас, Європейська Бізнес Асоціація в черговий раз наголошує на необхідності доопрацювання концепції створення нового органу з розслідування економічних злочинів. На переконання бізнесу, норми законопроєкту суперечать основним задекларованим напрямам діяльності влади: спрощення ведення бізнесу та неприпустимість тиску на суб’єктів господарювання.  

Так, вчора народні депутати погодились з необхідністю прибрати з проєкту закону одіозні статті щодо змін в Кримінальний та кримінально-процесуальний кодекси України, які стосуються відшкодування ПДВ. Зокрема, такі законодавчі зміни дозволяли б порушувати кримінальні справи лише за фактом визначення правопорушення актом перевірки, що є неприпустимим. Адже податкове законодавство надає можливість адміністративного та судового оскарження акту документальної перевірки і факти, зазначені в ньому, не можуть вважатись встановленими до моменту проходження всіх процедур оскарження такого акту.

До того ж, запропоновані зміни до Кримінального кодексу дозволяли досить широко трактувати дії платників податків щодо «надання завідомо неправдивих відомостей» з боку слідчих органів та залишають великий простір для державних органів щодо можливих зловживань владними повноваженнями та здійснення тиску на платників податків. На практиці ж податкові органи часто виносять рішення щодо відмови у відшкодуванні ПДВ, в зв’язку з чим платники вимушені звертатися до суду для захисту своїх прав та повернення сум ПДВ.

Попередня редакція  законопроєкту дозволяла розпочати кримінальне переслідування керівництва компанії лише на підставі факту подання заяви на відшкодування та рішення податкових органів щодо відмови у відшкодуванні до розгляду спору в судовому порядку по суті.

Однак, бізнес вкотре наголошує, що законопроєкт залишає велику кількість одіозних статей щодо використання вогнепальної зброї співробітниками БЕБ та державних нагород у вигляді зброї. Бізнес спільнота вважає за необхідне відкликати даний проєкт закону. Інші коментарі від бізнесу можна знайти за лінком.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: