fbpx

Бізнес закликає дати старт законопроєкту про новий митний тариф

05/ 02/ 2020
  Більше 3-х років бізнес-спільнота очікує на прийняття законопроєкту «Про митний тариф», який стосується суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності – імпортерів та  експортерів. Сьогодні, 5 лютого, відбулось чергове обговорення в комітеті ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, в якому взяли участь і представники Європейської Бізнес Асоціації. Так, на засіданні було рекомендовано прийняти законопроєкт щодо митного тарифу за основу та в цілому. Для розуміння, необхідність прийняття законопроєкту обґрунтовується, насамперед, потребою приведення законодавчої бази України у відповідність із системою загальновизнаних норм міжнародного права, зокрема, запровадженням Митного тарифу України, в основу якого покладено нову версію Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), з  урахуванням зобов’язань України в рамках СОТ. Водночас, залишилось лише кілька країн у світі, які досі не перейшли на стандарт 2017 року, а у світовому співтоваристві наразі вже готують наступне оновлення до стандарту 2022 року. Тому, Україна також повинна прискорити процес переходу на нове кодування товарів, інакше відставання буде стримувати розвиток зовнішньоекономічної діяльності і торгівлі. Адже у разі не відповідності кодування товарів при перетині кордону можуть виникати затримки з оформленням. Європейська Бізнес Асоціація підтримує прийняття проєкту Закону «Про митний тариф». Тож, сподіваємось, документ буде прийнято найближчим часом, аби Україна йшла в ногу з іншими цивілізованими країнами в контексті зовнішньоекономічної діяльності.

Більше 3-х років бізнес-спільнота очікує на прийняття законопроєкту «Про митний тариф», який стосується суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності – імпортерів та  експортерів.

Сьогодні, 5 лютого, відбулось чергове обговорення в комітеті ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, в якому взяли участь і представники Європейської Бізнес Асоціації. Так, на засіданні було рекомендовано прийняти законопроєкт щодо митного тарифу за основу та в цілому.

Для розуміння, необхідність прийняття законопроєкту обґрунтовується, насамперед, потребою приведення законодавчої бази України у відповідність із системою загальновизнаних норм міжнародного права, зокрема, запровадженням Митного тарифу України, в основу якого покладено нову версію Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), з  урахуванням зобов’язань України в рамках СОТ.

Водночас, залишилось лише кілька країн у світі, які досі не перейшли на стандарт 2017 року, а у світовому співтоваристві наразі вже готують наступне оновлення до стандарту 2022 року. Тому, Україна також повинна прискорити процес переходу на нове кодування товарів, інакше відставання буде стримувати розвиток зовнішньоекономічної діяльності і торгівлі. Адже у разі не відповідності кодування товарів при перетині кордону можуть виникати затримки з оформленням.

Європейська Бізнес Асоціація підтримує прийняття проєкту Закону «Про митний тариф». Тож, сподіваємось, документ буде прийнято найближчим часом, аби Україна йшла в ногу з іншими цивілізованими країнами в контексті зовнішньоекономічної діяльності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: