fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес «за» ліквідацію зернового гарантійного фонду

15/ 02/ 2021
  Минулого року Європейська Бізнес Асоціація підтримала ініціативу Мінекономіки ліквідувати Гарантійний фонд виконання зобов’язань за складськими документами на зерно. 14 січня 2021 року у Верховній Раді був зареєстрований відповідний законопроєкт №4592, який передбачає скасування положень законодавства, які стосуються Гарантійного фонду. Цього тижня законопроєкт розглядатиметься в Комітеті ВРУ з питань аграрної та земельної політики. Зернова спільнота Європейської Бізнес Асоціації сподівається на цілковиту підтримку депутатами цієї ініціативи. Адже станом на сьогоднішній день, як зазначають представники бізнесу, Гарантійний фонд створений лише на папері, а фактично він так і не почав функціонувати. До того ж, у запропонованому вигляді фонд не відповідає сучасним реаліям та очікуванням функціонування ринку зерна. Нагадаємо, створення Гарантійного фонду було передбачене Законом України №5493-VI від 20 листопада 2012 року. Основною метою зазначеного Закону було запровадження механізму гарантування власникам складських документів відшкодування вартості зерна, якщо зерновий склад не буде в змозі повернути зерно, передане на зберігання. У зв’язку з чим, складські документи на зерно мали б стати привабливим інструментом для кредиторів і, як наслідок, здешевити кредити для малих та середніх сільгоспвиробників. Однак додаткове значне матеріальне обтяження для зернових складів, які примусово мали стати членами фонду, призвело б до різкого зростання вартості послуг зернових складів, оскільки зернові склади закладали б у тариф найбільш можливі відрахування. Передусім, це негативно вплинуло би на отримання прибутку товаровиробників. Отже, створення Гарантійного фонду у форматі, що передбачається Законом України №5493-VI, є недоцільним та призвело б до цілого ряду негативних наслідків.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.  

Минулого року Європейська Бізнес Асоціація підтримала ініціативу Мінекономіки ліквідувати Гарантійний фонд виконання зобов’язань за складськими документами на зерно. 14 січня 2021 року у Верховній Раді був зареєстрований відповідний законопроєкт №4592, який передбачає скасування положень законодавства, які стосуються Гарантійного фонду.

Цього тижня законопроєкт розглядатиметься в Комітеті ВРУ з питань аграрної та земельної політики. Зернова спільнота Європейської Бізнес Асоціації сподівається на цілковиту підтримку депутатами цієї ініціативи. Адже станом на сьогоднішній день, як зазначають представники бізнесу, Гарантійний фонд створений лише на папері, а фактично він так і не почав функціонувати. До того ж, у запропонованому вигляді фонд не відповідає сучасним реаліям та очікуванням функціонування ринку зерна.

Нагадаємо, створення Гарантійного фонду було передбачене Законом України №5493-VI від 20 листопада 2012 року. Основною метою зазначеного Закону було запровадження механізму гарантування власникам складських документів відшкодування вартості зерна, якщо зерновий склад не буде в змозі повернути зерно, передане на зберігання. У зв’язку з чим, складські документи на зерно мали б стати привабливим інструментом для кредиторів і, як наслідок, здешевити кредити для малих та середніх сільгоспвиробників.

Однак додаткове значне матеріальне обтяження для зернових складів, які примусово мали стати членами фонду, призвело б до різкого зростання вартості послуг зернових складів, оскільки зернові склади закладали б у тариф найбільш можливі відрахування. Передусім, це негативно вплинуло би на отримання прибутку товаровиробників. Отже, створення Гарантійного фонду у форматі, що передбачається Законом України №5493-VI, є недоцільним та призвело б до цілого ряду негативних наслідків.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: