fbpx

Бізнес «за» ліквідацію Фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно

17/ 09/ 2020
  Європейська Бізнес Асоціація вітає ініціативу Мінекономіки ліквідувати Гарантійний фонд (ГФ) виконання зобов’язань за складськими документами на зерно. Відповідний законопроєкт був оприлюднений на сайті міністерства нещодавно. Станом на сьогоднішній день, як зазначають представники бізнесу, ГФ, фактично, так і не був створений та не почав функціонувати. Нагадаємо, створення ГФ було передбачене Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно» №5493-VI від 20 листопада 2012 року. Основною метою зазначеного Закону було запровадження механізму гарантування власникам складських документів відшкодування вартості зерна, якщо зерновий склад не буде в змозі повернути зерно, передане на зберігання. У зв’язку з чим, складські документи на зерно мали б стати привабливим інструментом для кредиторів і, як наслідок, здешевити кредити для малих та середніх сільгоспвиробників. Однак, додаткове значне матеріальне обтяження для зернових складів, які примусово мали стати членами ГФ, призвело б до різкого зростання вартості послуг зернових складів (зернові склади закладали б у тариф найбільш можливі відрахування до ГФ). Передусім, це негативно вплинуло би на отримання прибутку товаровиробників. Отже, створення ГФ у форматі, що передбачалося Законом України №5493-VI, є недоцільним та призвело б до цілого ряду негативних наслідків.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.    

Європейська Бізнес Асоціація вітає ініціативу Мінекономіки ліквідувати Гарантійний фонд (ГФ) виконання зобов’язань за складськими документами на зерно. Відповідний законопроєкт був оприлюднений на сайті міністерства нещодавно. Станом на сьогоднішній день, як зазначають представники бізнесу, ГФ, фактично, так і не був створений та не почав функціонувати.

Нагадаємо, створення ГФ було передбачене Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно» №5493-VI від 20 листопада 2012 року. Основною метою зазначеного Закону було запровадження механізму гарантування власникам складських документів відшкодування вартості зерна, якщо зерновий склад не буде в змозі повернути зерно, передане на зберігання. У зв’язку з чим, складські документи на зерно мали б стати привабливим інструментом для кредиторів і, як наслідок, здешевити кредити для малих та середніх сільгоспвиробників.

Однак, додаткове значне матеріальне обтяження для зернових складів, які примусово мали стати членами ГФ, призвело б до різкого зростання вартості послуг зернових складів (зернові склади закладали б у тариф найбільш можливі відрахування до ГФ). Передусім, це негативно вплинуло би на отримання прибутку товаровиробників. Отже, створення ГФ у форматі, що передбачалося Законом України №5493-VI, є недоцільним та призвело б до цілого ряду негативних наслідків.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: