fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес вітає законодавче врегулювання механізму концесії в Україні

07/ 10/ 2019
  3 жовтня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №1046 про концесію, покликаний вдосконалити правове регулювання концесійної діяльності в Україні. Європейська Бізнес Асоціація вітає прийняття законодавства, що регулює механізм державно-приватного партнерства.  Більше двох років бізнес-спільнота напрацьовувала своє бачення та надавала пропозиції стосовно практичних аспектів концесійної діяльності. Світовий досвід демонструє, що концесія – надійний та ефективний метод залучення приватного капіталу для модернізації і підвищення ефективності використання інфраструктурних обєктів (морські та річкові порти, дороги, аеропорти). Водночас, це й можливість наповнити державний бюджет за рахунок концесійних платежів – частки доходів від діяльності приватних інвесторів. Безперечним позитивом прийнятого документу є фіксація факту, що ліси не можуть бути об’єктом концесії. Ми вдячні, що позицію бізнесу було почуто та враховано, адже Комітет деревообробної та меблевої галузі Асоціації послідовно не підтримує приватизацію чи концесію у лісовому секторі. Оскільки, ідея концесії будь-яких державних надр та ресурсів несе в собі корупційні ризики та може призвести до монополізації природних ресурсів приватними структурами.  Експерти Асоціації тривалий час чекали на запуск механізму концесії в Україні, ефективне застосування якого, за очікуваннями, має вирішити проблему зношеності основних фондів та інфраструктури, стимулювати використання транзитного та експортного потенціалу України. Сподіваємося на якнайшвидше підписання Закону Президентом. 

3 жовтня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №1046 про концесію, покликаний вдосконалити правове регулювання концесійної діяльності в Україні.

Європейська Бізнес Асоціація вітає прийняття законодавства, що регулює механізм державно-приватного партнерства.  Більше двох років бізнес-спільнота напрацьовувала своє бачення та надавала пропозиції стосовно практичних аспектів концесійної діяльності. Світовий досвід демонструє, що концесія – надійний та ефективний метод залучення приватного капіталу для модернізації і підвищення ефективності використання інфраструктурних об’єктів (морські та річкові порти, дороги, аеропорти). Водночас, це й можливість наповнити державний бюджет за рахунок концесійних платежів – частки доходів від діяльності приватних інвесторів.

Безперечним позитивом прийнятого документу є фіксація факту, що ліси не можуть бути об’єктом концесії. Ми вдячні, що позицію бізнесу було почуто та враховано, адже Комітет деревообробної та меблевої галузі Асоціації послідовно не підтримує приватизацію чи концесію у лісовому секторі. Оскільки, ідея концесії будь-яких державних надр та ресурсів несе в собі корупційні ризики та може призвести до монополізації природних ресурсів приватними структурами. 

Експерти Асоціації тривалий час чекали на запуск механізму концесії в Україні, ефективне застосування якого, за очікуваннями, має вирішити проблему зношеності основних фондів та інфраструктури, стимулювати використання транзитного та експортного потенціалу України. Сподіваємося на якнайшвидше підписання Закону Президентом. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: