fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес вітає врегулювання питання валютного нагляду при ввезенні гуманітарної допомоги

04/ 10/ 2022
  29 вересня НБУ ухвалив постанову №211, в якій встановив додаткові підстави для зняття придбаної гуманітарної допомоги (бронежилети, каски, автомобілі) з валютного нагляду. Зокрема, регулятор дозволив банкам завершувати валютний нагляд за дотриманням термінів розрахунків для імпорту гуманітарної допомоги на підставі декларації про перелік товарів, що визначаються як гуманітарна допомога, та документів, що підтверджують передачу або отримання такої допомоги її отримувачем. Постанова набула чинності з 1 жовтня (повний текст тут). Проблема валютного нагляду за ввезенням гуманітарки нарешті вирішена. Тепер системні благодійні фонди та волонтери, які допомагають війську, зможуть працювати спокійніше. Крім того, Постановою № 211 Національний банк надав змогу підприємствам із 1 жовтня переказувати кошти на рахунки їхніх підрозділів та філій за кордоном, що у значній мірі сприяє відновленню бізнесової діяльності, зокрема для компанії-експортерів українських товарів та послуг. Європейська Бізнес Асоціація вітає поступове зняття тимчасових валютних обмежень, запроваджених Постановою Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18, та сподівається на врахування всіх пропозицій бізнес-спільноти з цього питання вже у найближчий час. Водночас, для спільноти все ще залишаються актуальними питання Збільшення лімітів по безготівкових розрахунках за товари та послуги за кордоном з використанням гривневих корпоративних платіжних карток, зняття валютних обмежень для забезпечення можливості здійснення перестрахування у страховиків-нерезидентів, надання можливості корпоративним емітентам публічного боргу купувати іноземну валюту в Україні та перераховувати її за кордон для забезпечення виконання зобов’язань перед зовнішніми кредиторами, тощо. Усі пропозиції спільнота надсилала до НБУ і щиро сподіваємось, що вони також будуть враховані.

29 вересня НБУ ухвалив постанову №211, в якій встановив додаткові підстави для зняття придбаної гуманітарної допомоги (бронежилети, каски, автомобілі) з валютного нагляду.

Зокрема, регулятор дозволив банкам завершувати валютний нагляд за дотриманням термінів розрахунків для імпорту гуманітарної допомоги на підставі декларації про перелік товарів, що визначаються як гуманітарна допомога, та документів, що підтверджують передачу або отримання такої допомоги її отримувачем. Постанова набула чинності з 1 жовтня (повний текст тут).

Проблема валютного нагляду за ввезенням гуманітарки нарешті вирішена. Тепер системні благодійні фонди та волонтери, які допомагають війську, зможуть працювати спокійніше.

Крім того, Постановою № 211 Національний банк надав змогу підприємствам із 1 жовтня переказувати кошти на рахунки їхніх підрозділів та філій за кордоном, що у значній мірі сприяє відновленню бізнесової діяльності, зокрема для компанії-експортерів українських товарів та послуг.

Європейська Бізнес Асоціація вітає поступове зняття тимчасових валютних обмежень, запроваджених Постановою Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18, та сподівається на врахування всіх пропозицій бізнес-спільноти з цього питання вже у найближчий час.

Водночас, для спільноти все ще залишаються актуальними питання Збільшення лімітів по безготівкових розрахунках за товари та послуги за кордоном з використанням гривневих корпоративних платіжних карток, зняття валютних обмежень для забезпечення можливості здійснення перестрахування у страховиків-нерезидентів, надання можливості корпоративним емітентам публічного боргу купувати іноземну валюту в Україні та перераховувати її за кордон для забезпечення виконання зобов’язань перед зовнішніми кредиторами, тощо. Усі пропозиції спільнота надсилала до НБУ і щиро сподіваємось, що вони також будуть враховані.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: