fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес вітає вдосконалення законодавства щодо безпечності та якості дитячого харчування

06/ 09/ 2024
  Цього тижня Парламент прийняв проєкт Закону щодо підвищення якості харчових продуктів, що споживаються дітьми №5148. Він передбачає підвищення якості харчових продуктів, гармонізацію українського законодавства у сфері харчування з вимогами ЄС. Варто зауважити, що експерти Європейської Бізнес Асоціації активно долучалися над роботою тексту документу. Так,  після набуття законом чинності, в Україні буде встановлено граничний вміст трансжирних кислот у харчових продуктах, а саме під час виробництва харчових продуктів в Україні забороняється використання гідрогенізованих рослинних жирів та олій, якщо вміст трансжирних кислот (які не є трансжирними кислотами, що природно містяться в жирах тваринного походження) в готовому до споживання харчовому продукті перевищує 2 г на 100 г загальної кількості всіх жирів, що містяться в харчовому продукті. Окрім того, варто наголосити, що компанії-члени Асоціації підтримують заборону використання пальмової олії у традиційних молочних продуктах (сметана, ряжанка, кефір, сир кисломолочний тощо), яка передбачена статтею 6 Закону №1870-IV. Більш того, як зазначають експерти Асоціації, принципова позиція полягає в тому, що представники молокопереробної галузі є противниками заміни складників молока/молочної сировини (молочного жиру, молочного білка, лактози) не лише пальмовою олією, а будь-якими іншими жирами та білками рослинного, тваринного (немолочного) походження, наприклад, ріпаковою олією, яловичим жиром тощо.  Окрім того, законопроєктом буде вдосконалено маркування харчових продуктів, що містять рафіновані олії рослинного походження. Тож Асоціація вдячна автору законопроєкту Соломчуку Дмитру та Комітету з аграрної політики ВРУ за конструктивні дискусії щодо заборони використання пальмової олії та/або її фракцій у харчовій промисловості України, плідну співпрацю та врахування зауважень та пропозицій Асоціації. Віримо, що він сприятиме вдосконаленню нормативно-правового регулювання питань, пов’язаних з безпечністю та якістю дитячого харчування та підвищенню якості харчових продуктів. Тож сподіваємось на оперативне підписання законопроєкту Президентом України.

Цього тижня Парламент прийняв проєкт Закону щодо підвищення якості харчових продуктів, що споживаються дітьми №5148. Він передбачає підвищення якості харчових продуктів, гармонізацію українського законодавства у сфері харчування з вимогами ЄС. Варто зауважити, що експерти Європейської Бізнес Асоціації активно долучалися над роботою тексту документу.

Так,  після набуття законом чинності, в Україні буде встановлено граничний вміст трансжирних кислот у харчових продуктах, а саме під час виробництва харчових продуктів в Україні забороняється використання гідрогенізованих рослинних жирів та олій, якщо вміст трансжирних кислот (які не є трансжирними кислотами, що природно містяться в жирах тваринного походження) в готовому до споживання харчовому продукті перевищує 2 г на 100 г загальної кількості всіх жирів, що містяться в харчовому продукті. Окрім того, варто наголосити, що компанії-члени Асоціації підтримують заборону використання пальмової олії у традиційних молочних продуктах (сметана, ряжанка, кефір, сир кисломолочний тощо), яка передбачена статтею 6 Закону №1870-IV. Більш того, як зазначають експерти Асоціації, принципова позиція полягає в тому, що представники молокопереробної галузі є противниками заміни складників молока/молочної сировини (молочного жиру, молочного білка, лактози) не лише пальмовою олією, а будь-якими іншими жирами та білками рослинного, тваринного (немолочного) походження, наприклад, ріпаковою олією, яловичим жиром тощо. 

Окрім того, законопроєктом буде вдосконалено маркування харчових продуктів, що містять рафіновані олії рослинного походження.

Тож Асоціація вдячна автору законопроєкту Соломчуку Дмитру та Комітету з аграрної політики ВРУ за конструктивні дискусії щодо заборони використання пальмової олії та/або її фракцій у харчовій промисловості України, плідну співпрацю та врахування зауважень та пропозицій Асоціації. Віримо, що він сприятиме вдосконаленню нормативно-правового регулювання питань, пов’язаних з безпечністю та якістю дитячого харчування та підвищенню якості харчових продуктів. Тож сподіваємось на оперативне підписання законопроєкту Президентом України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: