fbpx

Бізнес вітає Стратегію розвитку фінсектору до 2025 року

20/ 01/ 2020
  Європейська Бізнес Асоціація вітає Стратегію розвитку фінансового сектору до 2025 року, затверджену Міністерством фінансів України, Національним банком України, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Так, прозорий, стабільний та конкурентний фінансовий сектор – важлива складова економічного зростання країни та збереження її макроекономічної стабільності. Водночас, чітка, зрозуміла та послідовна політика сприяють вищій довірі як бізнесу, так і потенційних інвесторів, що є невідємною умовою, аби досягнути амбітної мети економічного зростання в 5-7%. Безумовно, якщо дивитись на минулі роки, фінансовий сектор зробив суттєвий крок вперед – було проведено валютну лібералізацію, оздоровлено банківську систему, тощо. Крім того, довгострокове бачення, вміння планувати та ставити цілі – є важливими досягнення фінансового сектору та банківського сектору, зокрема. Однак, ситуація є ще далеко не ідеальною. Водночас, зміцнення фінансової стабільності, макроекономічний розвиток, фінансова інклюзія, розвиток фінансових ринків та інновацій допоможуть закласти міцний фундамент для розвитку фінансової системи та економіки загалом. До прикладу, шляхом виваженої фіскальної політики, створення стимулів для розвитку платіжної інфраструктури для безготівкових операцій, розвитку BankID, посилення захисту інвесторів та кредиторів, тощо. Очевидно, що важливі деталі та механізм впровадження стратегії. Зі свого ж боку, бізнес готовий підтримувати імплементацію якісних анонсованих змін. Водночас, задля економічного зростання критично важливо впроваджувати і системні реформи в країні – забезпечувати дієву систему боротьби з корупцією, впроваджувати верховенство права та рівні правила гри, на яких, сподіваємось, також буде зроблено акцент.  

Європейська Бізнес Асоціація вітає Стратегію розвитку фінансового сектору до 2025 року, затверджену Міністерством фінансів України, Національним банком України, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.

Так, прозорий, стабільний та конкурентний фінансовий сектор – важлива складова економічного зростання країни та збереження її макроекономічної стабільності. Водночас, чітка, зрозуміла та послідовна політика сприяють вищій довірі як бізнесу, так і потенційних інвесторів, що є невід’ємною умовою, аби досягнути амбітної мети економічного зростання в 5-7%.

Безумовно, якщо дивитись на минулі роки, фінансовий сектор зробив суттєвий крок вперед – було проведено валютну лібералізацію, оздоровлено банківську систему, тощо. Крім того, довгострокове бачення, вміння планувати та ставити цілі – є важливими досягнення фінансового сектору та банківського сектору, зокрема. Однак, ситуація є ще далеко не ідеальною. Водночас, зміцнення фінансової стабільності, макроекономічний розвиток, фінансова інклюзія, розвиток фінансових ринків та інновацій допоможуть закласти міцний фундамент для розвитку фінансової системи та економіки загалом. До прикладу, шляхом виваженої фіскальної політики, створення стимулів для розвитку платіжної інфраструктури для безготівкових операцій, розвитку BankID, посилення захисту інвесторів та кредиторів, тощо.

Очевидно, що важливі деталі та механізм впровадження стратегії. Зі свого ж боку, бізнес готовий підтримувати імплементацію якісних анонсованих змін.

Водночас, задля економічного зростання критично важливо впроваджувати і системні реформи в країні – забезпечувати дієву систему боротьби з корупцією, впроваджувати верховенство права та рівні правила гри, на яких, сподіваємось, також буде зроблено акцент.  

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: