fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес вітає скасування обмеження купівлі валюти за кредитні кошти

07/ 08/ 2019
  Починаючи з 8 серпня 2019 року Національний банк України скасовує обмеження, які забороняли бізнесу купувати валюту за кредитні гривневі кошти. Дане рішення було прийнято постановою НБУ №104. Європейська Бізнес Асоціація вітає чергове валютне послаблення, адже це означає, що бізнесу буде дозволено за рахунок кредитних коштів купувати іноземну валюту (в тому числі, онлайн) без обмежень по сумі. Дане рішення допоможе підприємствам ефективніше управляти ліквідністю і купувати необхідні обсяги валюти для виконання власних зобов’язань у зручний для себе час. Адже раніше бізнесу було неможливо вільно кредитуватись для купівлі валюти, не зважаючи на те, що відповідальність за здійснення розрахунків та, відповідно, видачу кредитних коштів, залишається на банках. Банки, в свою чергу, аналізують операцію щодо видачі кредитних коштів з точки зору фінансового моніторингу, економічну доцільність тощо. Водночас, постановою було вдосконалено валютний нагляд за бізнесом. Відтепер, банки здійснюватимуть валютний нагляд протягом 5 днів з моменту отримання інформації про заміну обслуговуючого банку у митній декларації. Це дозволить уникати подвійного контролю клієнтських операцій. Раніше такої практики не було передбачено, що створювало обтяжливий механізм контролю за здійсненням бізнес операцій. Сподіваємось на подальше послаблення валютних обмежень та забезпечення вільного руху капіталу в країні. Нагадаємо, Верховна Рада схвалила Закон «Про валюту та валютні операції», який почав діяти 7 лютого 2019 року. Україна отримала кардинально новий та прогресивний закон. Тож сподіваємось, він забезпечить максимально прозорі, безпечні умови для ведення бізнесу та поліпшить імідж країни для потенційних інвесторів. 

Починаючи з 8 серпня 2019 року Національний банк України скасовує обмеження, які забороняли бізнесу купувати валюту за кредитні гривневі кошти. Дане рішення було прийнято постановою НБУ №104.

Європейська Бізнес Асоціація вітає чергове валютне послаблення, адже це означає, що бізнесу буде дозволено за рахунок кредитних коштів купувати іноземну валюту (в тому числі, онлайн) без обмежень по сумі.

Дане рішення допоможе підприємствам ефективніше управляти ліквідністю і купувати необхідні обсяги валюти для виконання власних зобов’язань у зручний для себе час. Адже раніше бізнесу було неможливо вільно кредитуватись для купівлі валюти, не зважаючи на те, що відповідальність за здійснення розрахунків та, відповідно, видачу кредитних коштів, залишається на банках. Банки, в свою чергу, аналізують операцію щодо видачі кредитних коштів з точки зору фінансового моніторингу, економічну доцільність тощо.

Водночас, постановою було вдосконалено валютний нагляд за бізнесом. Відтепер, банки здійснюватимуть валютний нагляд протягом 5 днів з моменту отримання інформації про заміну обслуговуючого банку у митній декларації. Це дозволить уникати подвійного контролю клієнтських операцій. Раніше такої практики не було передбачено, що створювало обтяжливий механізм контролю за здійсненням бізнес операцій.

Сподіваємось на подальше послаблення валютних обмежень та забезпечення вільного руху капіталу в країні.

Нагадаємо, Верховна Рада схвалила Закон «Про валюту та валютні операції», який почав діяти 7 лютого 2019 року. Україна отримала кардинально новий та прогресивний закон. Тож сподіваємось, він забезпечить максимально прозорі, безпечні умови для ведення бізнесу та поліпшить імідж країни для потенційних інвесторів. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: