fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес вітає розблокування критичної ситуації з нестачею автодозволів з Республікою Білорусь

05/ 11/ 2021
  Компанії-члени Європейської Бізнес Асоціації останнім часом активно інформували спільноту щодо дефіциту міжнародних дозволів на автомобільні перевезення від Республіки Білорусь. Така ситуація, в поєднанні з браком аналогічних дозволів від Республіки Польща, фактично призвела до того, що українські компанії опинилися відрізаними не лише від ринків Білорусії та Польщі, а й ряду країн Балтії та Скандинавії, зокрема Литви, Латвії, Естонії та Фінляндії. У той же час, брак автодозволів обумовлює суттєві економічні збитки бізнесу через недотримання зовнішньо-економічних договорів. Так, виробники втрачають ринки збуту, перевізники – замовлення, а економіка України – робочі місця. До прикладу, за інформацією Міністерства інфраструктури України, лише перевізники за жовтень-грудень цього року через відсутність білоруських дозволів могли втратити близько 1,5 млрд гривень, втрати ж економіки України в цілому були б ще більшими. Відтак, Асоціація підтримала необхідність якнайшвидшого прийняття Проєкту Закону №0060, який передбачає можливість здійснювати двосторонні українсько-білоруські міжнародні вантажні та нерегулярні пасажирські автомобільні перевезення на бездозвільній основі та звертала на це увагу представників органів влади.  Сьогодні законопроєкт #0060 було  підтримано Верховною Радою України.  Це сприятиме не лише зростанню обсягів двосторонньої торгівлі та перевезень з Республікою Білорусь, а й дозволить українським автоперевізникам безперешкодно використовувати білоруську територію для транзиту товарів в країни Балтії та Скандинавії. Тож, ми надзвичайно вдячні народним депутатам України та Міністерству інфраструктури України за прийняття Проєкту Закону №0060 та сподіваємося, що він найближчим часом буде підписаний Президентом України.  Окремо хотіли б зазначити, що бізнес-спільнота сподівається й на подальшу державну підтримку в контексті лібералізації ринку міжнародних автоперевезень, в тому числі, й на вирішення аналогічної проблеми з Польшею.    Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Компанії-члени Європейської Бізнес Асоціації останнім часом активно інформували спільноту щодо дефіциту міжнародних дозволів на автомобільні перевезення від Республіки Білорусь. Така ситуація, в поєднанні з браком аналогічних дозволів від Республіки Польща, фактично призвела до того, що українські компанії опинилися відрізаними не лише від ринків Білорусії та Польщі, а й ряду країн Балтії та Скандинавії, зокрема Литви, Латвії, Естонії та Фінляндії.

У той же час, брак автодозволів обумовлює суттєві економічні збитки бізнесу через недотримання зовнішньо-економічних договорів. Так, виробники втрачають ринки збуту, перевізники – замовлення, а економіка України – робочі місця. До прикладу, за інформацією Міністерства інфраструктури України, лише перевізники за жовтень-грудень цього року через відсутність білоруських дозволів могли втратити близько 1,5 млрд гривень, втрати ж економіки України в цілому були б ще більшими.

Відтак, Асоціація підтримала необхідність якнайшвидшого прийняття Проєкту Закону №0060, який передбачає можливість здійснювати двосторонні українсько-білоруські міжнародні вантажні та нерегулярні пасажирські автомобільні перевезення на бездозвільній основі та звертала на це увагу представників органів влади. 

Сьогодні законопроєкт #0060 було  підтримано Верховною Радою України. 

Це сприятиме не лише зростанню обсягів двосторонньої торгівлі та перевезень з Республікою Білорусь, а й дозволить українським автоперевізникам безперешкодно використовувати білоруську територію для транзиту товарів в країни Балтії та Скандинавії.

Тож, ми надзвичайно вдячні народним депутатам України та Міністерству інфраструктури України за прийняття Проєкту Закону №0060 та сподіваємося, що він найближчим часом буде підписаний Президентом України. 

Окремо хотіли б зазначити, що бізнес-спільнота сподівається й на подальшу державну підтримку в контексті лібералізації ринку міжнародних автоперевезень, в тому числі, й на вирішення аналогічної проблеми з Польшею. 

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: