fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес вітає перший крок до остаточного врегулювання питання надання пацієнтам лікарських засобів зі співчуття

17/ 08/ 2022
  Європейська Бізнес Асоціація вітає прийняття 15 серпня за основу в першому читанні Верховною Радою України Проєкту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врегулювання питання надання пацієнтам лікарських засобів зі співчуття» №5737, розроблений за участі Підкомітету з клінічних досліджень та Комітету з охорони здоров’я Європейської Бізнес Асоціації. Проєкт Закону покликаний врегулювати питання оподаткування операцій суб’єктами господарювання, що братимуть участь у програмах надання пацієнтам лікарських засобів зі співчуття. Це дасть можливість спонсорам більше розвивати відповідні програми для України. Зокрема, зміни стосуються звільнення від оподаткування ввезення на митну територію України та постачання на території України незареєстрованих та/або зареєстрованих лікарських засобів, медичних виробів,  супутніх матеріалів та/або послуг у сфері охорони здоровя в межах програм розширеного доступу пацієнтів до незареєстрованих лікарських засобів та програм доступу пацієнтів до досліджуваного лікарського засобу після завершення клінічного випробування. Також передбачається зниження податкового навантаження на самих пацієнтів, учасників таких програм, які будуть отримувати інноваційні лікарські засоби на безоплатній основі. А саме, вартість наданих в межах проведення програм лікарських засобів, медичних виробів, послуг тощо не буде включатись до розрахунку загального оподатковуваного доходу пацієнта. Ухвалення Проєкту Закону №5737 є невід’ємною частиною функціонування програм зі співчуття в Україні, першим кроком врегулювання яких було прийняття проєкту закону №5736 щодо врегулювання вимог та правил проведення таких програм. Дані програми підвищать доступність інноваційних лікарських засобів для тяжкохворих пацієнтів, а також знизять вартість лікування тяжкохворих пацієнтів для держави. Прийняття Проєкту Закону у першому читанні продемонструвало розуміння державою важливості таких програм та їх підтримку. Тож Асоціація очікує на швидке рішення Парламенту щодо прийняття Проєкту Закону №5737 у другому читанні. Адже навіть в такі тяжкі для нашої країни часи законодавчий процес у сфері клінічних досліджень має не зупинятися, а навпаки – вирішувати такі нагальні питання для частини українського населення та забезпечувати розширення інструментів доступу пацієнтів до інноваційного лікування.

Європейська Бізнес Асоціація вітає прийняття 15 серпня за основу в першому читанні Верховною Радою України Проєкту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врегулювання питання надання пацієнтам лікарських засобів зі співчуття» №5737, розроблений за участі Підкомітету з клінічних досліджень та Комітету з охорони здоров’я Європейської Бізнес Асоціації.

Проєкт Закону покликаний врегулювати питання оподаткування операцій суб’єктами господарювання, що братимуть участь у програмах надання пацієнтам лікарських засобів зі співчуття. Це дасть можливість спонсорам більше розвивати відповідні програми для України. Зокрема, зміни стосуються звільнення від оподаткування ввезення на митну територію України та постачання на території України незареєстрованих та/або зареєстрованих лікарських засобів, медичних виробів,  супутніх матеріалів та/або послуг у сфері охорони здоров’я в межах програм розширеного доступу пацієнтів до незареєстрованих лікарських засобів та програм доступу пацієнтів до досліджуваного лікарського засобу після завершення клінічного випробування.

Також передбачається зниження податкового навантаження на самих пацієнтів, учасників таких програм, які будуть отримувати інноваційні лікарські засоби на безоплатній основі. А саме, вартість наданих в межах проведення програм лікарських засобів, медичних виробів, послуг тощо не буде включатись до розрахунку загального оподатковуваного доходу пацієнта.

Ухвалення Проєкту Закону №5737 є невід’ємною частиною функціонування програм зі співчуття в Україні, першим кроком врегулювання яких було прийняття проєкту закону №5736 щодо врегулювання вимог та правил проведення таких програм.

Дані програми підвищать доступність інноваційних лікарських засобів для тяжкохворих пацієнтів, а також знизять вартість лікування тяжкохворих пацієнтів для держави.

Прийняття Проєкту Закону у першому читанні продемонструвало розуміння державою важливості таких програм та їх підтримку.

Тож Асоціація очікує на швидке рішення Парламенту щодо прийняття Проєкту Закону №5737 у другому читанні. Адже навіть в такі тяжкі для нашої країни часи законодавчий процес у сфері клінічних досліджень має не зупинятися, а навпаки – вирішувати такі нагальні питання для частини українського населення та забезпечувати розширення інструментів доступу пацієнтів до інноваційного лікування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: