fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес вітає електронну реєстрацію пестицидів та агрохімікатів

25/ 10/ 2019
  23 жовтня КМУ прийняв постанову, якою запроваджується електронна реєстрація пестицидів і агрохімікатів (відповідні зміни Уряд вніс до постанов КМУ від 04 березня 1996 р. № 295). Постановою було оновлено та удосконалено порядок державних випробувань та державної реєстрації пестицидів і агрохімікатів.   Так, документом впроваджується 5 ключових новацій в Україні. 1) Запроваджуються чесні правила допуску лабораторій до випробувань. Йдеться про створення прозорої та зрозумілої системи уповноваження лабораторій на проведення державних випробувань. 2) Впроваджуються принципи діджиталізації, а саме, відмова від паперового посвідчення та запровадження єдиного державного реєстру пестицидів і агрохімікатів (паперовий бланк посвідчення про державну реєстрацію препаратів – скасовується). 3) Забезпечується захист прав інтелектуальної власності. Адже удосконалюються процедури боротьби із недобросовісними заявниками та система захисту прав інтелектуальної власності в цілому. 4) Пришвидшується процес реєстрації, оскільки, введення детального порядку перереєстрації дасть змогу зменшити до декількох днів деякі процедури, які до цього займали 1 рік. 5) Гармонізується українське законодавство з нормами ЄС, до прикладу, шляхом введення поняття та критеріїв «несуттєвих змін» та спрощення форми висновку еколого-експертної оцінки матеріалів.  Варто зауважити, що ці зміни напрацьовувалися відділом поводження з пестицидами і агрохімікатами Мінеконерго у тісній співпраці з представниками Агрохімічного комітету Європейської Бізнес Асоціації.  Тож Європейська Бізнес Асоціація дякує команді Мінекоенерго, зокрема відділу поводження з пестицидами і агрохімікатами, Кабінету Міністрів України та іншим учасникам за підтримку цього важливого процесу.

23 жовтня КМУ прийняв постанову, якою запроваджується електронна реєстрація пестицидів і агрохімікатів (відповідні зміни Уряд вніс до постанов КМУ від 04 березня 1996 р. № 295). Постановою було оновлено та удосконалено порядок державних випробувань та державної реєстрації пестицидів і агрохімікатів.  

Так, документом впроваджується 5 ключових новацій в Україні.

1) Запроваджуються чесні правила допуску лабораторій до випробувань. Йдеться про створення прозорої та зрозумілої системи уповноваження лабораторій на проведення державних випробувань.

2) Впроваджуються принципи діджиталізації, а саме, відмова від паперового посвідчення та запровадження єдиного державного реєстру пестицидів і агрохімікатів (паперовий бланк посвідчення про державну реєстрацію препаратів – скасовується).

3) Забезпечується захист прав інтелектуальної власності. Адже удосконалюються процедури боротьби із недобросовісними заявниками та система захисту прав інтелектуальної власності в цілому.

4) Пришвидшується процес реєстрації, оскільки, введення детального порядку перереєстрації дасть змогу зменшити до декількох днів деякі процедури, які до цього займали 1 рік.

5) Гармонізується українське законодавство з нормами ЄС, до прикладу, шляхом введення поняття та критеріїв «несуттєвих змін» та спрощення форми висновку еколого-експертної оцінки матеріалів. 

Варто зауважити, що ці зміни напрацьовувалися відділом поводження з пестицидами і агрохімікатами Мінеконерго у тісній співпраці з представниками Агрохімічного комітету Європейської Бізнес Асоціації. 

Тож Європейська Бізнес Асоціація дякує команді Мінекоенерго, зокрема відділу поводження з пестицидами і агрохімікатами, Кабінету Міністрів України та іншим учасникам за підтримку цього важливого процесу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: