fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес у блокаді: Рада бізнес-омбудсмена представила брошуру з порадами для бізнесу на тимчасово окупованих територіях

05/ 08/ 2022
  Внаслідок повномасштабної збройної агресії російської федерації, майже 20% території України опинилася фактично тимчасово окупованими територіями (ТОТ). Попри наявні можливості релокації для бізнесу, перевезти своє підприємство виявилось реальним не для кожного. Значна частина економіки заблокованих регіонів складає агропромисловий комплекс, який не може переміститися на іншу територію, бо має основні матеріальні активи на ТОТ, та підприємства критичної інфраструктури (аптеки, транспорт, житлово-комунальні послуги тощо), які забезпечують базові потреби населення. Наразі Уряд продовжує роботу над розробленням законодавства для регулювання статусу суб’єктів господарювання на ТОТ та мінімізації ризиків притягнення підприємців до кримінальної відповідальності за колабораціонізм. Зі свого боку, Рада бізнес-омбудсмена підготувала власну збірку практичних порад для бізнесу «Бізнес у блокаді». Брошура охоплює перелік рекомендацій РБО щодо збереження та захисту майнових прав, взаємодії з найманими працівниками, контрагентами, податковими органами, а також містить алгоритм дій у випадку настання форс-мажору та при примусі до взаємодії з представниками  окупаційних адміністрацій. У разі неможливості уникнення спілкування з окупаційною адміністрацією Рада бізнес-омбудсмена рекомендує підприємцям збирати докази на підтвердження відсутності наміру (умислу) співпрацювати із ними, а саме  — за відсутності загрози життю — фіксувати будь-які факти примусу/вимагання/погроз та зустрічатися з окупантом у супроводі потенційних свідків. У випадку застосування щодо підприємця фізичного/психічного примусу до вчинення колаборації, варто звернутися до правоохоронних органів із заявою, яку можна подати з підконтрольної Україні території через довірену особу. У брошурі РБО також нагадує бізнесу про механізм захисту прав в ЄСПЛ та пояснює, на що слід звернути увагу, готуючи таке звернення. Брошура розроблена на підставі чинного законодавства України. Завантажити брошуру можна за посиланням. Довідка Рада бізнес-омбудсмена – це незалежний постійно діючий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України (постанова №691 від 26 листопада 2014 року та Меморандум про взаєморозуміння для української Антикорупційної ініціативи від 12 травня 2014 року), започаткований з метою створення прозорих умов роботи державних та місцевих органів влади, державних або підконтрольних державі компаній, а також для запобігання корупції.  З початком війни установа працює у форматі хелплайну  — надає підприємцям оперативну юридичну допомогу та супроводжує у вирішенні складних питань у стосунках з державними органами.  Звернутися на лінію підтримки РБО: https://bit.ly/3hR2XBf  

Внаслідок повномасштабної збройної агресії російської федерації, майже 20% території України опинилася фактично тимчасово окупованими територіями (ТОТ). Попри наявні можливості релокації для бізнесу, перевезти своє підприємство виявилось реальним не для кожного. Значна частина економіки заблокованих регіонів складає агропромисловий комплекс, який не може переміститися на іншу територію, бо має основні матеріальні активи на ТОТ, та підприємства критичної інфраструктури (аптеки, транспорт, житлово-комунальні послуги тощо), які забезпечують базові потреби населення.

Наразі Уряд продовжує роботу над розробленням законодавства для регулювання статусу суб’єктів господарювання на ТОТ та мінімізації ризиків притягнення підприємців до кримінальної відповідальності за колабораціонізм. Зі свого боку, Рада бізнес-омбудсмена підготувала власну збірку практичних порад для бізнесу «Бізнес у блокаді».

Брошура охоплює перелік рекомендацій РБО щодо збереження та захисту майнових прав, взаємодії з найманими працівниками, контрагентами, податковими органами, а також містить алгоритм дій у випадку настання форс-мажору та при примусі до взаємодії з представниками  окупаційних адміністрацій.

У разі неможливості уникнення спілкування з окупаційною адміністрацією Рада бізнес-омбудсмена рекомендує підприємцям збирати докази на підтвердження відсутності наміру (умислу) співпрацювати із ними, а саме  за відсутності загрози життю фіксувати будь-які факти примусу/вимагання/погроз та зустрічатися з окупантом у супроводі потенційних свідків. У випадку застосування щодо підприємця фізичного/психічного примусу до вчинення колаборації, варто звернутися до правоохоронних органів із заявою, яку можна подати з підконтрольної Україні території через довірену особу.

У брошурі РБО також нагадує бізнесу про механізм захисту прав в ЄСПЛ та пояснює, на що слід звернути увагу, готуючи таке звернення.

Брошура розроблена на підставі чинного законодавства України. Завантажити брошуру можна за посиланням.

Довідка

Рада бізнес-омбудсмена – це незалежний постійно діючий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України (постанова №691 від 26 листопада 2014 року та Меморандум про взаєморозуміння для української Антикорупційної ініціативи від 12 травня 2014 року), започаткований з метою створення прозорих умов роботи державних та місцевих органів влади, державних або підконтрольних державі компаній, а також для запобігання корупції. 

З початком війни установа працює у форматі хелплайну  — надає підприємцям оперативну юридичну допомогу та супроводжує у вирішенні складних питань у стосунках з державними органами.

 Звернутися на лінію підтримки РБО: https://bit.ly/3hR2XBf

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: