fbpx

Бізнес та ДФС обговорили ситуацію на митниці

07/ 06/ 2019
  Сьогодні, 7 червня, відбулась зустріч представників Європейської Бізнес Асоціації з ДФС, де обговорили проблемні питання, що виникають при митному оформленні вантажів. Ще в січні цього року досить глобально виникла проблема з невизнанням митної вартості за ціною договорів та спробою митниці штучно підвищити її. Тоді представники ДФС пояснили, що було запроваджено нові критерії ризику для визначення індикативних показників митної вартості в системі АСАУР. Тому, вантаж з продукцією, де задекларована митна вартість нижче цін 2006 року затримується для додаткового огляду. Хоча, насправді, першим та основним методом визначення митної вартості має бути ціна контракту. Бізнес-спільнота виступала за системне вирішення даного питання без ручного управління. Наразі, порівняно з початком року, ситуація не така критична. Проте, станом на початок червня 2019 року деякі компанії-члени Європейської Бізнес Асоціації все ж продовжують скаржитись на ситуацію із зупинкою митного оформлення вантажів на митниці та підвищенням митної вартості. На зустрічі, керівництво ДФС з розумінням сприйняло зауваження від бізнесу та запевнило в оперативному з’ясуванні всіх деталей таких випадків. Крім того, представники ДФС в загальних рисах інформували бізнес про операцію «Бастіон», яка стартувала 3 червня 2019 року, мета якої – створення прозорого кордону за рахунок відкритості процедур, зменшення людського фактору та діджиталізація процесів митного оформлення тощо. Бізнес дуже сподівається, що операція не перешкоджатиме поставці товарів доброчесним компаніям. Водночас, що перевірки на митниці все ж не ускладняться, а дійсно врегулюються і здійснюватимуться на підставі наданих документів. Крім того, бізнес піднімав питання щодо запровадження ліміту в 100 євро на міжнародні посилки. Наразі Мінфіном вносяться зміни до порядку поштових пересилань, щоб якісно запрацював контроль. Зі свого боку, бізнесу дуже важливо розуміти, по яким саме критеріям буде визначатись вартість пересилання посилок. Також представники Європейської Бізнес Асоціації запропонували надати пропозиції (до наказу №401 ДФС) щодо уточнення найменувань на товари, які відносяться до категорії міцних алкогольних напоїв, щоб унеможливити використання «схем» при імпорті та назва відповідала продукції.  Також йшла мова про те, що з 1 серпня набуває чинності постанова КМУ щодо додаткового мита на всі товари з РФ. Тому, на митниці будуть вимагати підтвердження країни походження на кожну поставку. Бізнес дякує за можливість зустрітись та обговорити всі проблемні питання та сподівається на подальшу взаємодію.

Сьогодні, 7 червня, відбулась зустріч представників Європейської Бізнес Асоціації з ДФС, де обговорили проблемні питання, що виникають при митному оформленні вантажів.

Ще в січні цього року досить глобально виникла проблема з невизнанням митної вартості за ціною договорів та спробою митниці штучно підвищити її. Тоді представники ДФС пояснили, що було запроваджено нові критерії ризику для визначення індикативних показників митної вартості в системі АСАУР. Тому, вантаж з продукцією, де задекларована митна вартість нижче цін 2006 року затримується для додаткового огляду. Хоча, насправді, першим та основним методом визначення митної вартості має бути ціна контракту. Бізнес-спільнота виступала за системне вирішення даного питання без ручного управління.

Наразі, порівняно з початком року, ситуація не така критична. Проте, станом на початок червня 2019 року деякі компанії-члени Європейської Бізнес Асоціації все ж продовжують скаржитись на ситуацію із зупинкою митного оформлення вантажів на митниці та підвищенням митної вартості. На зустрічі, керівництво ДФС з розумінням сприйняло зауваження від бізнесу та запевнило в оперативному з’ясуванні всіх деталей таких випадків.

Крім того, представники ДФС в загальних рисах інформували бізнес про операцію «Бастіон», яка стартувала 3 червня 2019 року, мета якої – створення прозорого кордону за рахунок відкритості процедур, зменшення людського фактору та діджиталізація процесів митного оформлення тощо. Бізнес дуже сподівається, що операція не перешкоджатиме поставці товарів доброчесним компаніям. Водночас, що перевірки на митниці все ж не ускладняться, а дійсно врегулюються і здійснюватимуться на підставі наданих документів.

Крім того, бізнес піднімав питання щодо запровадження ліміту в 100 євро на міжнародні посилки. Наразі Мінфіном вносяться зміни до порядку поштових пересилань, щоб якісно запрацював контроль. Зі свого боку, бізнесу дуже важливо розуміти, по яким саме критеріям буде визначатись вартість пересилання посилок.

Також представники Європейської Бізнес Асоціації запропонували надати пропозиції (до наказу №401 ДФС) щодо уточнення найменувань на товари, які відносяться до категорії міцних алкогольних напоїв, щоб унеможливити використання «схем» при імпорті та назва відповідала продукції. 

Також йшла мова про те, що з 1 серпня набуває чинності постанова КМУ щодо додаткового мита на всі товари з РФ. Тому, на митниці будуть вимагати підтвердження країни походження на кожну поставку.

Бізнес дякує за можливість зустрітись та обговорити всі проблемні питання та сподівається на подальшу взаємодію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: