fbpx

Бізнес-спільнота обговорила з очільником ДФС митні та податкові питання

28/ 09/ 2018
    27 вересня новопризначений очільник ДФС Олександр Власов зустрівся з бізнес-спільнотою Європейської Бізнес Асоціації. Так, в рамках обговорення від бізнесу лунали питання стосовно повернення «старих» сум ПДВ, діджиталізації, створення єдиного казначейського рахунку для оплати митних платежів, мінімізації контрабанди та боротьби з нелегальним імпортом. «Електронізація розпочалась. До речі, днями в Електронному кабінеті платника податків була активована нова опція «електронний чек». Це один із етапів пілотного проекту по запровадженню новітніх технологій, призначених для реєстрації розрахункових операцій без використання касових апаратів. В системі можна зареєструвати касу і касирів в режимі онлайн. Будемо продовжувати розпочатий курс. І тут важлива гармонізація роботи з Мінфіном», - наголосив пан Власов. Також він зазначив, що в ДФС України разом з Міністерством фінансів України запланували провести у 2019 році відшкодування «старих» сум ПДВ на суму 1,4 млрд грн. Коли буде запущений механізм Тимчасового реєстру, цей обсяг буде повернутий. Всього сума заборгованості по старим сумам ПДВ становить близько 4,7 млрд грн. Відшкодування планується здійснювати в три етапи з наступного року. В той же час, бізнес подякував службі за врегулювання питання ПДВ-накладних в цілому. Крім того, за словами керівника ДФС, робота на мінімізацію контрабанди буде продовжуватись. Вже близько 85% митних декларацій йдуть через систему «Єдиного вікна». Сподіваємось, підтриманий Верховною Радою законопроект №7010 буде підписаний Президентом та допоможе ще більш якісно врегулювати ситуацію. Також він додав, що з 21 червня розпочався експериментальний проект для запобігання ухиленню від сплати митних платежів. Заплановано, що триватиме цей проект до 31 грудня. Стосовно єдиного казначейського рахунку для оплати митних платежів було зазначено, що його запуск перебуває на фінальному етапі. Залишаються питання технічного характеру. Тож очікується, що вже в жовтні система стартує. Зі свого боку бізнес-спільнота вкотре наголосила на проблемі тіньової зайнятості та нелегального імпорту і зазначила, що з такими явищами прозорому бізнесу дуже важко конкурувати. Очільник ДФС запевнив, що курс на детінізацію буде продовжуватись. В питанні контролю тіньової зайнятості та прихованих трудових відносин, робота буде йти спільно з Держслужбою України з питань праці. Тож будемо тримати руку на пульсі і моніторити ситуацію, щоб легальний бізнес мав можливість працювати без перешкод. Бізнес-спільнота дякує новопризначеному керівнику за зустріч та в подальшому сподівається на якісну співпрацю в профільних питаннях.
01/

 

27 вересня новопризначений очільник ДФС Олександр Власов зустрівся з бізнес-спільнотою Європейської Бізнес Асоціації. Так, в рамках обговорення від бізнесу лунали питання стосовно повернення «старих» сум ПДВ, діджиталізації, створення єдиного казначейського рахунку для оплати митних платежів, мінімізації контрабанди та боротьби з нелегальним імпортом.

«Електронізація розпочалась. До речі, днями в Електронному кабінеті платника податків була активована нова опція «електронний чек». Це один із етапів пілотного проекту по запровадженню новітніх технологій, призначених для реєстрації розрахункових операцій без використання касових апаратів. В системі можна зареєструвати касу і касирів в режимі онлайн. Будемо продовжувати розпочатий курс. І тут важлива гармонізація роботи з Мінфіном», – наголосив пан Власов.

Також він зазначив, що в ДФС України разом з Міністерством фінансів України запланували провести у 2019 році відшкодування «старих» сум ПДВ на суму 1,4 млрд грн. Коли буде запущений механізм Тимчасового реєстру, цей обсяг буде повернутий. Всього сума заборгованості по старим сумам ПДВ становить близько 4,7 млрд грн. Відшкодування планується здійснювати в три етапи з наступного року.

В той же час, бізнес подякував службі за врегулювання питання ПДВ-накладних в цілому.

Крім того, за словами керівника ДФС, робота на мінімізацію контрабанди буде продовжуватись. Вже близько 85% митних декларацій йдуть через систему «Єдиного вікна». Сподіваємось, підтриманий Верховною Радою законопроект №7010 буде підписаний Президентом та допоможе ще більш якісно врегулювати ситуацію.

Також він додав, що з 21 червня розпочався експериментальний проект для запобігання ухиленню від сплати митних платежів. Заплановано, що триватиме цей проект до 31 грудня.

Стосовно єдиного казначейського рахунку для оплати митних платежів було зазначено, що його запуск перебуває на фінальному етапі. Залишаються питання технічного характеру. Тож очікується, що вже в жовтні система стартує.

Зі свого боку бізнес-спільнота вкотре наголосила на проблемі тіньової зайнятості та нелегального імпорту і зазначила, що з такими явищами прозорому бізнесу дуже важко конкурувати. Очільник ДФС запевнив, що курс на детінізацію буде продовжуватись. В питанні контролю тіньової зайнятості та прихованих трудових відносин, робота буде йти спільно з Держслужбою України з питань праці.

Тож будемо тримати руку на пульсі і моніторити ситуацію, щоб легальний бізнес мав можливість працювати без перешкод.

Бізнес-спільнота дякує новопризначеному керівнику за зустріч та в подальшому сподівається на якісну співпрацю в профільних питаннях.

Звіти та фотогалереї

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: