fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес просить зафіксувати нульову ставку ввізного мита на імпорт української фанери до Туреччини

06/ 02/ 2020
  Відповідне положення може бути закріплене в межах Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною, умови якої наразі проходять процес погодження. Зокрема, під час нещодавньої зустрічі президентів обох країн було підтверджено намір укласти Угоду про зону вільної торгівлі. Компанії-члени Асоціації зацікавлені в закріпленні в Угоді умов експортно-імпортних операцій, які б відповідали інтересам та потребам українських виробників фанери. Адже Туреччина, розвиваючи власне виробництво фанери, встановлює економічні бар’єри для імпорту української фанери на свій ринок (вводить індикативну (митну) вартість на імпортну фанеру, додаткове мито на імпорт фанери походженням з України), надає пільги турецьким виробникам  в сплаті податків на початковий період та інші стимулюючі заходи. При цьому Туреччина імпортує з України значні обсяги дефіцитної в Україні сировини для виробництва фанери. За даними експертів Асоціації, доступний обсяг фанерної сировини є щонайменше на 30% меншим, ніж реальні потужності українських підприємств. Такі обставини лише послаблюють і без того вкрай незахищений вітчизняний ринок фанери.  Враховуючи наведене, компанії-члени Асоціації звернулися до торгового представника України з проханням посприяти фіксації в тексті Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною положення щодо встановлення ввізного мита у розмірі 0% на українську фанеру, що імпортується Туреччиною.  

Відповідне положення може бути закріплене в межах Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною, умови якої наразі проходять процес погодження. Зокрема, під час нещодавньої зустрічі президентів обох країн було підтверджено намір укласти Угоду про зону вільної торгівлі.

Компанії-члени Асоціації зацікавлені в закріпленні в Угоді умов експортно-імпортних операцій, які б відповідали інтересам та потребам українських виробників фанери. Адже Туреччина, розвиваючи власне виробництво фанери, встановлює економічні бар’єри для імпорту української фанери на свій ринок (вводить індикативну (митну) вартість на імпортну фанеру, додаткове мито на імпорт фанери походженням з України), надає пільги турецьким виробникам  в сплаті податків на початковий період та інші стимулюючі заходи.

При цьому Туреччина імпортує з України значні обсяги дефіцитної в Україні сировини для виробництва фанери. За даними експертів Асоціації, доступний обсяг фанерної сировини є щонайменше на 30% меншим, ніж реальні потужності українських підприємств. Такі обставини лише послаблюють і без того вкрай незахищений вітчизняний ринок фанери. 

Враховуючи наведене, компанії-члени Асоціації звернулися до торгового представника України з проханням посприяти фіксації в тексті Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною положення щодо встановлення ввізного мита у розмірі 0% на українську фанеру, що імпортується Туреччиною.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: