fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес просить визначати початкові ціни на спеціальні дозволи, ґрунтуючись на ринкових цінах на товарну продукцію

04/ 11/ 2024
  17 жовтня 2024 на офіційному вебсайті Державної служби геології та надр України оприлюднили затверджені ціни на одиниці товарної продукції гірничого підприємства на IV квартал 2024 року. Ці ціни вкотре значно перевищують аналогічні у попередніх періодах. Як наслідок, блокується вчинення будь-яких дій із певними дозволами на користування надрами, що потребують здійснення плати (зборів). До прикладу, ціна для кам’яного вугілля у І кварталі 2024 року була 4246,30 грн за тонну, у ІІІ - 4658,1 грн , а в IV - уже 81718,10 грн за тонну. Щодо інших корисних копалин приріст відбувся у понад 26 разів. Представники бізнес-спільноти вже наголошували на недосконалості підходу з визначення ціни одиниці товарної продукції гірничого підприємства. Тож на думку представників бізнесу необхідно переглянути Методику визначення початкової ціни продажу на аукціоні (електронних торгах) спеціального дозволу на право користування надрами, затвердженої Постановою КМУ №1374. Бізнес переконаний, що визначення цін на корисні копалини має ґрунтуватися на значеннях фактичної ціни реалізації відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства за останній звітний період. Така процедура буде працювати за аналогією до обрахунку цін на вуглеводні. За результатами зустрічей та запитів Асоціації, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державна служба геології та надр України розробили проєкт змін до Методики. Експерти Комітету надрокористування Асоціації вдячні уряду за врахування позиції бізнес-спільноти та підтримують запропоновані зміни. Бізнес сподівається на оперативне внесення переглянутих положень до Методики. Експерти Асоціації впевнені, що прийняття пропонованих змін сприятиме розблокуванню діяльності сектору.  

17 жовтня 2024 на офіційному вебсайті Державної служби геології та надр України оприлюднили затверджені ціни на одиниці товарної продукції гірничого підприємства на IV квартал 2024 року. Ці ціни вкотре значно перевищують аналогічні у попередніх періодах. Як наслідок, блокується вчинення будь-яких дій із певними дозволами на користування надрами, що потребують здійснення плати (зборів).

До прикладу, ціна для кам’яного вугілля у І кварталі 2024 року була 4246,30 грн за тонну, у ІІІ – 4658,1 грн , а в IV – уже 81718,10 грн за тонну. Щодо інших корисних копалин приріст відбувся у понад 26 разів.

Представники бізнес-спільноти вже наголошували на недосконалості підходу з визначення ціни одиниці товарної продукції гірничого підприємства. Тож на думку представників бізнесу необхідно переглянути Методику визначення початкової ціни продажу на аукціоні (електронних торгах) спеціального дозволу на право користування надрами, затвердженої Постановою КМУ №1374.

Бізнес переконаний, що визначення цін на корисні копалини має ґрунтуватися на значеннях фактичної ціни реалізації відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства за останній звітний період. Така процедура буде працювати за аналогією до обрахунку цін на вуглеводні.

За результатами зустрічей та запитів Асоціації, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державна служба геології та надр України розробили проєкт змін до Методики. Експерти Комітету надрокористування Асоціації вдячні уряду за врахування позиції бізнес-спільноти та підтримують запропоновані зміни.

Бізнес сподівається на оперативне внесення переглянутих положень до Методики. Експерти Асоціації впевнені, що прийняття пропонованих змін сприятиме розблокуванню діяльності сектору.  

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: