fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес просить розблокувати процедуру оцінки впливу на довкілля

06/ 05/ 2022
  Внаслідок військового вторгнення росії на територію України та в цілях національної безпеки, 23 березня 2022 року Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України було обмежено доступ до Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля (ОВД). Для отримання можливості працювати із системою, компанії мають надіслати запит, заповнивши спеціальну форму. При цьому, Уряд забороняє отримання висновку ОВД, який є дозвільним документом, на основі подання декларації. Відтак, протягом 70 днів військового стану спостерігаються певні труднощі з проходженням ОВД, зокрема: В зонах активних бойових дій призупинено процедури ОВД як нові, так і вже розпочаті до введення воєнного стану, у тому числі через фізичну відсутність доступу до робочих приміщень та документації. За попередньою інформацією, розглядається можливість передачі справ з ОВД від уповноважених територіальних органів (ОДА) до уповноваженого центрального органу (Міндовкілля), але наразі правове регулювання цього питання відсутнє. Окрім цього, доречно також перейти на електронний документообіг. Затримується видача висновків з ОВД в рамках процедур, де громадське обговорення завершилося до введення воєнного стану або має завершитись у цей час. Відповідно до Закону про ОВД, висновок з ОВД видається протягом 25 робочих днів з дня завершення громадського обговорення. У цьому контексті доцільно було б скоротити ці строки, зважаючи на фактичну відсутність громадського обговорення як такого. Неможливо виконувати вимоги підготовки звіту з ОВД та післяпроєктного моніторингу, у тому числі польові дослідження через замінування територій, їх тимчасову окупацію або ведення бойових дій, а також відсутність спеціалістів. Логічно, аби вимоги до здійснення цих етапів ОВД були спрощені. Обмеження участі громадськості у процедурі ОВД (відсутність доступу до Реєстру з ОВД та участі у громадському обговоренні) наразі законодавчо не врегульоване і може призвести до потенційних судових позовів від громадськості з метою скасування висновків з ОВД, отриманих підприємствами у період військового стану та після його завершення. З огляду на те, що наразі бізнесу необхідно терміново переплановувати свою діяльність, здійснювати релокацію підприємств в більш безпечні регіони країни, а також загальним курсом на дерегуляцію та спрощення ведення бізнесу в Україні, Європейська Бізнес Асоціація звертається до представників парламенту з проханням вирішити ситуацію зі здійсненням процедури ОВД та розробити відповідні зміни до законодавства.  Бізнес розуміє складну ситуацію, що наразі склалась через війну, однак все ж бюрократичні процедури варто мінімізувати, аби великі, бюджетоутворюючі підприємства, могли продовжувати працювати, забезпечувати робочими місцями наших громадян, сплачувати податки у державний та місцеві бюджети.   Читати новини Асоціації у Telegram-каналі – EBAUkraine.

Внаслідок військового вторгнення росії на територію України та в цілях національної безпеки, 23 березня 2022 року Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України було обмежено доступ до Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля (ОВД). Для отримання можливості працювати із системою, компанії мають надіслати запит, заповнивши спеціальну форму. При цьому, Уряд забороняє отримання висновку ОВД, який є дозвільним документом, на основі подання декларації.

Відтак, протягом 70 днів військового стану спостерігаються певні труднощі з проходженням ОВД, зокрема:

  1. В зонах активних бойових дій призупинено процедури ОВД як нові, так і вже розпочаті до введення воєнного стану, у тому числі через фізичну відсутність доступу до робочих приміщень та документації. За попередньою інформацією, розглядається можливість передачі справ з ОВД від уповноважених територіальних органів (ОДА) до уповноваженого центрального органу (Міндовкілля), але наразі правове регулювання цього питання відсутнє. Окрім цього, доречно також перейти на електронний документообіг.
  2. Затримується видача висновків з ОВД в рамках процедур, де громадське обговорення завершилося до введення воєнного стану або має завершитись у цей час. Відповідно до Закону про ОВД, висновок з ОВД видається протягом 25 робочих днів з дня завершення громадського обговорення. У цьому контексті доцільно було б скоротити ці строки, зважаючи на фактичну відсутність громадського обговорення як такого.
  3. Неможливо виконувати вимоги підготовки звіту з ОВД та післяпроєктного моніторингу, у тому числі польові дослідження через замінування територій, їх тимчасову окупацію або ведення бойових дій, а також відсутність спеціалістів. Логічно, аби вимоги до здійснення цих етапів ОВД були спрощені.
  4. Обмеження участі громадськості у процедурі ОВД (відсутність доступу до Реєстру з ОВД та участі у громадському обговоренні) наразі законодавчо не врегульоване і може призвести до потенційних судових позовів від громадськості з метою скасування висновків з ОВД, отриманих підприємствами у період військового стану та після його завершення.

З огляду на те, що наразі бізнесу необхідно терміново переплановувати свою діяльність, здійснювати релокацію підприємств в більш безпечні регіони країни, а також загальним курсом на дерегуляцію та спрощення ведення бізнесу в Україні, Європейська Бізнес Асоціація звертається до представників парламенту з проханням вирішити ситуацію зі здійсненням процедури ОВД та розробити відповідні зміни до законодавства. 

Бізнес розуміє складну ситуацію, що наразі склалась через війну, однак все ж бюрократичні процедури варто мінімізувати, аби великі, бюджетоутворюючі підприємства, могли продовжувати працювати, забезпечувати робочими місцями наших громадян, сплачувати податки у державний та місцеві бюджети.

 

Читати новини Асоціації у Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: