fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес просить не змінювати існуючу модель електричного ринку

02/ 05/ 2022
  Починаючи з 2014 року по І квартал 2020 року, завдяки сприятливим інвестиційним умовам та привабливій моделі підтримки сектору відновлюваної енергетики було залучено більше 6,1 млрд євро інвестицій. Сумарний обсяг інвестицій міжнародних компаній оцінюється на рівні 2,5 млрд євро, близько 3,6 млрд євро, - внутрішні інвестиції. Разом з тим, після прийняття Міністерством енергетики України наказу «Про розрахунки на ринку електричної енергії» №140 у березня 2022, надходження коштів виробникам з альтернативних джерел (з енергії сонячного випромінювання та з енергії вітру) від ДП «Гарантований покупець» є меншими на 30%- 40% від очікуваних, зокрема, через значний обсяг обмежень з боку ПрАТ НЕК «Укренерго».   Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається з прохання до Уряду та Верховної Ради з проханням надалі утриматись від будь-яких законодавчих та регуляторних ініціатив, які спрямовані на зміну існуючої моделі ринку електричної енергії (щодо зменшення розмірів «зеленого» тарифу, обов’язку викуповувати всю електроенергію ВДЕ за «зеленим» тарифом, зміни порядку його сплати, розмірів забезпечення покриття економічно обґрунтованих витрат ДП «Гарантований покупець» на виконання спеціальних обов’язків із купівлі електричної енергії за «зеленим» тарифом). Водночас, спільнота пропонує внести зміни до Наказу №140, якими передбачити встановлення мінімальної суми, яку ДП «Гарантований покупець» зобов’язане спрямувати на розрахунки з виробниками з альтернативних джерел, що здійснюють виробництво електричної енергії з енергії сонячного випромінювання та з енергії вітру. Так, на думку експертів Асоціації, для виробників з енергії сонячного випромінювання варто передбачити, що ця сума становить 15% від середнього розміру «зеленого тарифу за 2021 рік, але не менше ніж 458 млн грн на місяць. Для виробників енергії з вітру – 16% від середнього розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік, але не менше ніж 236 млн грн на місяць.   На переконання бізнес-спільноти, впровадження запропонованої ініціативи буде враховувати обсяг обмежень, які потрібні для балансування об’єднаної енергетичної системи України, при здійсненні платежів та залишить можливість виробникам ВДЕ, що здійснюють виробництво електричної енергії з енергії сонячного випромінювання та з енергії вітру, не збанкрутувати.     Читати новини Асоціації у Telegram-каналі – EBAUkraine.

Починаючи з 2014 року по І квартал 2020 року, завдяки сприятливим інвестиційним умовам та привабливій моделі підтримки сектору відновлюваної енергетики було залучено більше 6,1 млрд євро інвестицій. Сумарний обсяг інвестицій міжнародних компаній оцінюється на рівні 2,5 млрд євро, близько 3,6 млрд євро, – внутрішні інвестиції.

Разом з тим, після прийняття Міністерством енергетики України наказу «Про розрахунки на ринку електричної енергії» №140 у березня 2022, надходження коштів виробникам з альтернативних джерел (з енергії сонячного випромінювання та з енергії вітру) від ДП «Гарантований покупець» є меншими на 30%- 40% від очікуваних, зокрема, через значний обсяг обмежень з боку ПрАТ НЕК «Укренерго».  

Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається з прохання до Уряду та Верховної Ради з проханням надалі утриматись від будь-яких законодавчих та регуляторних ініціатив, які спрямовані на зміну існуючої моделі ринку електричної енергії (щодо зменшення розмірів «зеленого» тарифу, обов’язку викуповувати всю електроенергію ВДЕ за «зеленим» тарифом, зміни порядку його сплати, розмірів забезпечення покриття економічно обґрунтованих витрат ДП «Гарантований покупець» на виконання спеціальних обов’язків із купівлі електричної енергії за «зеленим» тарифом).

Водночас, спільнота пропонує внести зміни до Наказу №140, якими передбачити встановлення мінімальної суми, яку ДП «Гарантований покупець» зобов’язане спрямувати на розрахунки з виробниками з альтернативних джерел, що здійснюють виробництво електричної енергії з енергії сонячного випромінювання та з енергії вітру.

Так, на думку експертів Асоціації, для виробників з енергії сонячного випромінювання варто передбачити, що ця сума становить 15% від середнього розміру «зеленого тарифу за 2021 рік, але не менше ніж 458 млн грн на місяць. Для виробників енергії з вітру – 16% від середнього розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік, але не менше ніж 236 млн грн на місяць.  

На переконання бізнес-спільноти, впровадження запропонованої ініціативи буде враховувати обсяг обмежень, які потрібні для балансування об’єднаної енергетичної системи України, при здійсненні платежів та залишить можливість виробникам ВДЕ, що здійснюють виробництво електричної енергії з енергії сонячного випромінювання та з енергії вітру, не збанкрутувати.  

 

Читати новини Асоціації у Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: