fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес пропонує зміни для вдосконалення правил приватизації

24/ 02/ 2021
  Бізнес-спільнота вважає за необхідне концептуально доопрацювати проєкт Закону №4572, який пропонує внести зміни до низки кодексів, а також викласти у оновленій редакції ЗУ «Про Фонд державного майна України» в контексті приватизації та оренди державного і комунального майна. З відповідним листом Європейська Бізнес Асоціація звернулася до народних депутатів України та Голови Фонду держмайна. Мета цієї законодавчої ініціативи – вдосконалити та прискорити процедуру приватизації та оренди комунального та держмайна з залученням інвестицій та вдосконалити профільне законодавство. Асоціація в цілому підтримує наміри, спрямовані на реформування та удосконалення системи відносин, пов’язаних із приватизацією та орендою державного майна, які відображені у цьому законопроєкті. Втім, проаналізувавши документ, експерти членських компаній звертають увагу на необхідність доопрацювання деяких положень. Основні пропозиції експертів Асоціації стосуються наступних аспектів: Вдосконалення процедури пролонгації договорів оренди держмайна; Вдосконалення процедури виконання будівельних робіт на об’єктах оренди (зокрема, здійснення їх невід’ємних поліпшень) з метою інвестування у розвиток державної інфраструктури; Посилення гарантій захисту прав та законних інтересів інвесторів, які вклали власні інвестиції у розвиток державної інфраструктури; Вдосконалення процедури приватизації об’єктів інфраструктури вітчизняних морських портів; Вдосконалення процедури приватизації орендованого майна (в тому числі, процедури використання діючим орендарем свого переважного права в процесі такої приватизації). Дар’я Січкар. Менеджер Комітету з логістики Європейської Бізнес Асоціації. Приватизаційні процеси в сфері державного і комунального майна можуть стати гарним поштовхом для розвитку різних індустрій та відродження підприємств, зокрема й в інфраструктурній галузі. Але для цього важливо правильно прописати усі процедури та нюанси цих процесів з урахуванням точки зору практиків – представників бізнесу. Ми готові долучатися до розробки таких змін та надавати комплексну експертну підтримку. Експерти Асоціації сподіваються на доопрацювання законопроєкту №4572 із урахуванням пропозицій бізнес-спільноти!   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.  

Бізнес-спільнота вважає за необхідне концептуально доопрацювати проєкт Закону №4572, який пропонує внести зміни до низки кодексів, а також викласти у оновленій редакції ЗУ «Про Фонд державного майна України» в контексті приватизації та оренди державного і комунального майна. З відповідним листом Європейська Бізнес Асоціація звернулася до народних депутатів України та Голови Фонду держмайна.

Мета цієї законодавчої ініціативи – вдосконалити та прискорити процедуру приватизації та оренди комунального та держмайна з залученням інвестицій та вдосконалити профільне законодавство.

Асоціація в цілому підтримує наміри, спрямовані на реформування та удосконалення системи відносин, пов’язаних із приватизацією та орендою державного майна, які відображені у цьому законопроєкті. Втім, проаналізувавши документ, експерти членських компаній звертають увагу на необхідність доопрацювання деяких положень.

Основні пропозиції експертів Асоціації стосуються наступних аспектів:

  • Вдосконалення процедури пролонгації договорів оренди держмайна;
  • Вдосконалення процедури виконання будівельних робіт на об’єктах оренди (зокрема, здійснення їх невід’ємних поліпшень) з метою інвестування у розвиток державної інфраструктури;
  • Посилення гарантій захисту прав та законних інтересів інвесторів, які вклали власні інвестиції у розвиток державної інфраструктури;
  • Вдосконалення процедури приватизації об’єктів інфраструктури вітчизняних морських портів;
  • Вдосконалення процедури приватизації орендованого майна (в тому числі, процедури використання діючим орендарем свого переважного права в процесі такої приватизації).
Дар’я Січкар Менеджер Комітету з логістики Європейської Бізнес Асоціації
Приватизаційні процеси в сфері державного і комунального майна можуть стати гарним поштовхом для розвитку різних індустрій та відродження підприємств, зокрема й в інфраструктурній галузі. Але для цього важливо правильно прописати усі процедури та нюанси цих процесів з урахуванням точки зору практиків – представників бізнесу. Ми готові долучатися до розробки таких змін та надавати комплексну експертну підтримку.

Експерти Асоціації сподіваються на доопрацювання законопроєкту №4572 із урахуванням пропозицій бізнес-спільноти!

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: