fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес пропонує врахувати 4 аспекти при розробці європейської системи управління відходами

15/ 05/ 2020
  Починаючи з цього тижня, в країні існує єдиний документ, на основі якого буде створено рамковий законопроєкт про управління основними видами відходів за європейською моделлю. Так, у середу Верховна Рада ухвалила рішення направити законопроєкт №2207-1 Про управління відходами  до Комітету з питань екологічної політики та природокористування на доопрацювання для підготовки на повторне перше читання. Для розуміння, раніше для врегулювання питання поводження з відходами в країні існувало три документи – законопроєкти №2207, 2207-1, 2207-2. Бізнес вітає рішення підтримати законопроєкт №2207-1 як найбільш прогресивний. Так, проєктом закону передбачається 6 важливих аспектів для бізнесу: -          впровадження ієрархії управління відходами (запобігання  утворенню відходів, підготовку до  повторного використання відходів, рециклінг, відновлення (у тому числі з виробленням енергії) та видалення; -          створення Національного переліку відходів; -          розроблення планів управління відходів - на національному, регіональному та місцевому рівні; -          запровадження системи розширеної відповідальності виробника;   -          впровадження інформаційної системи управління відходами; -          встановлення системи відповідальності за правопорушення у сфері управління відходами. Водночас, Європейська Бізнес Асоціація все ж закликає Комітет з питань екологічної політики та природокористування врахувати 4 пропозиції від бізнесу, з метою узгодження документу з європейським законодавством (Директивою 2008/98/ЄС). По-перше, мова йде про виключення операцій з металобрухтом, як критичної сировини для промисловості, з-під регулювання законопроєкту. По-друге, забезпечення прозорості поділу відходів на небезпечні та такі, що не є небезпечними, відповідно до європейської класифікації. По-третє, впровадження механізмів стимулювання відновленню відходів та використанню відновлених відходів замість первинної сировини. По-четверте, сприяння розвитку інфраструктури переробки відходів виробництва. Сподіваємось, голос бізнесу буде почуто. Водночас, Європейська Бізнес Асоціація готова долучитись до підготовки законопроєкту до повторного першого читання, аби, врешті, запустити в країні цивілізовану систему поводження з відходами.

Починаючи з цього тижня, в країні існує єдиний документ, на основі якого буде створено рамковий законопроєкт про управління основними видами відходів за європейською моделлю.

Так, у середу Верховна Рада ухвалила рішення направити законопроєкт №2207-1 “Про управління відходами”  до Комітету з питань екологічної політики та природокористування на доопрацювання для підготовки на повторне перше читання. Для розуміння, раніше для врегулювання питання поводження з відходами в країні існувало три документи – законопроєкти №2207, 2207-1, 2207-2. Бізнес вітає рішення підтримати законопроєкт №2207-1 як найбільш прогресивний.

Так, проєктом закону передбачається 6 важливих аспектів для бізнесу:

–          впровадження ієрархії управління відходами (запобігання  утворенню відходів, підготовку до  повторного використання відходів, рециклінг, відновлення (у тому числі з виробленням енергії) та видалення;

–          створення Національного переліку відходів;

–          розроблення планів управління відходів – на національному, регіональному та місцевому рівні;

–          запровадження системи розширеної відповідальності виробника;  

–          впровадження інформаційної системи управління відходами;

–          встановлення системи відповідальності за правопорушення у сфері управління відходами.

Водночас, Європейська Бізнес Асоціація все ж закликає Комітет з питань екологічної політики та природокористування врахувати 4 пропозиції від бізнесу, з метою узгодження документу з європейським законодавством (Директивою 2008/98/ЄС).

По-перше, мова йде про виключення операцій з металобрухтом, як критичної сировини для промисловості, з-під регулювання законопроєкту. По-друге, забезпечення прозорості поділу відходів на небезпечні та такі, що не є небезпечними, відповідно до європейської класифікації. По-третє, впровадження механізмів стимулювання відновленню відходів та використанню відновлених відходів замість первинної сировини. Почетверте, сприяння розвитку інфраструктури переробки відходів виробництва.

Сподіваємось, голос бізнесу буде почуто. Водночас, Європейська Бізнес Асоціація готова долучитись до підготовки законопроєкту до повторного першого читання, аби, врешті, запустити в країні цивілізовану систему поводження з відходами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: