fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес пропонує відтермінувати проведення планових медоглядів для деяких категорій працівників

24/ 04/ 2020
  Цього тижня на засіданні Уряду було прийнятою постанову №291, яка стосується проведення медоглядів для працівників. Так, відповідно до законодавства, є три категорії працівників, яким роботодавець зобовязаний організувати проходження планових медоглядів. По-перше, це працівники, діяльність яких  повязана  з обслуговуванням людей, зокрема, виробництво харчових продуктів, громадське харчування й торгівля, тощо. Йдеться, наприклад, про кухарів, медичний персонал, тощо По-друге, працівники на важких роботах зі шкідливими або небезпечними умовами, водії, включно з переліком спеціальностей, де потрібен профвідбір (до прикладу, ліфтери, робітники нафто та газовидобувної сфери, працівники на спорудженнях телеком зв’язку, тощо).  По-третє, неповнолітні працівники до 18 років. Водночас, у зв’язку із ситуацією з коронавірусом, проведення усіх планових заходів – скасовано. В свою чергу, медогляди також підпадають під категорію «планових заходів». Вище зазначеною постановою проведення планових медоглядів було відтерміновано до завершення карантину, але лише для першої категорії працівників. Друга та третє категорії – наразі залишились без уваги. Тобто, наразі ситуація є неврегульованою і, до прикладу, працівники,  діяльність яких пов’язана з підвищеною небезпекою, зокрема, забезпеченням безперебійного функціонування критично важливих об’єктів інфраструктури, не підпадають під норми прийнятої постанови. Так, у бізнесу виникають побоювання, що не проведення медоглядів для даних категорій працівників буде інтерпретуватись як порушення з боку бізнесу. Безумовно, спільнота дякує Уряду та МОЗ за вирішення даного питання для 1 категорії з метою забезпечення продовольчої безпеки країни. Водночас, Європейська Бізнес Асоціація звертається до МОЗ із наступним проханням. Наразі важливо у найкоротші терміни ініціювати відповідні зміни, аби передбачити можливість відтермінування проведення медоглядів, найперше, для 2 категорії - до моменту завершення дії карантину, або автоматичного продовження дії тих медичних довідок, які закінчили свій строк дії у період дії карантину до дати його завершення. Крім того, визначитись із ситуацією з медоглядами при прийомі нових працівників на роботу (харчові підприємства, підприємства пов’язані з торгівлею, тощо). Сподіваємось, голос бізнесу уде почуто і на найближчому засіданні Уряду дане питання буде вирішено.

Цього тижня на засіданні Уряду було прийнятою постанову №291, яка стосується проведення медоглядів для працівників.

Так, відповідно до законодавства, є три категорії працівників, яким роботодавець зобов’язаний організувати проходження планових медоглядів.

По-перше, це працівники, діяльність яких  пов’язана  з обслуговуванням людей, зокрема, виробництво харчових продуктів, громадське харчування й торгівля, тощо. Йдеться, наприклад, про кухарів, медичний персонал, тощо По-друге, працівники на важких роботах зі шкідливими або небезпечними умовами, водії, включно з переліком спеціальностей, де потрібен профвідбір (до прикладу, ліфтери, робітники нафто та газовидобувної сфери, працівники на спорудженнях телеком зв’язку, тощо).  По-третє, неповнолітні працівники до 18 років.

Водночас, у зв’язку із ситуацією з коронавірусом, проведення усіх планових заходів – скасовано. В свою чергу, медогляди також підпадають під категорію «планових заходів».

Вище зазначеною постановою проведення планових медоглядів було відтерміновано до завершення карантину, але лише для першої категорії працівників. Друга та третє категорії – наразі залишились без уваги. Тобто, наразі ситуація є неврегульованою і, до прикладу, працівники,  діяльність яких пов’язана з підвищеною небезпекою, зокрема, забезпеченням безперебійного функціонування критично важливих об’єктів інфраструктури, не підпадають під норми прийнятої постанови. Так, у бізнесу виникають побоювання, що не проведення медоглядів для даних категорій працівників буде інтерпретуватись як порушення з боку бізнесу.

Безумовно, спільнота дякує Уряду та МОЗ за вирішення даного питання для 1 категорії з метою забезпечення продовольчої безпеки країни.

Водночас, Європейська Бізнес Асоціація звертається до МОЗ із наступним проханням. Наразі важливо у найкоротші терміни ініціювати відповідні зміни, аби передбачити можливість відтермінування проведення медоглядів, найперше, для 2 категорії – до моменту завершення дії карантину, або автоматичного продовження дії тих медичних довідок, які закінчили свій строк дії у період дії карантину до дати його завершення. Крім того, визначитись із ситуацією з медоглядами при прийомі нових працівників на роботу (харчові підприємства, підприємства пов’язані з торгівлею, тощо). Сподіваємось, голос бізнесу уде почуто і на найближчому засіданні Уряду дане питання буде вирішено.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: