fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес повідомляє про критичну нестачу автодозволів на міжнародні перевезення

18/ 11/ 2020
  Щороку бізнес скаржиться на нестачу автодозволів, зокрема з боку Республіки Польща, однак у 2020 році, як зазначають представники бізнесу, вона досягла критичної точки. Цього року українські перевізники отримали 160 000 дозволів і вже повністю вичерпали цю квоту. Європейська Бізнес Асоціація неодноразово наголошувала на цій проблемі та шукала сприяння у її вирішенні як в Кабінеті Міністрів України, так і на міжнародному рівні. Ми вдячні Уряду за неодноразові звернення до польської сторони з цього питання, однак, на жаль, гравці ринку вимушені констатувати, що позитивних зрушень наразі не відбулось.  Недостатня кількість дозволів вже призводить до негативних наслідків, включаючи призупинення виробництва, затримки або скорочення поставок готової продукції до ЄС. Порушення термінів доставки вантажів до компаній-партнерів за межами України створює перешкоди для належного виконання договірних зобов’язань українськими підприємствами та негативно впливає на імідж України. Дар’я Січкар. Менеджер Комітету з логістики Європейської Бізнес Асоціації. Цього року Україна здійснила важливі кроки для врегулювання порядку видачі дозволів, зокрема, в частині запровадження електронного бронювання дозволів, яке сприяє забезпеченню прозорості процесу їх отримання. Втім, виключно внутрішніх зусиль недостатньо – нам потрібно налагодити діалог з міжнародними партнерами. Зважаючи на повну відсутність на даний момент дозволів Республіки Польща, Асоціація звернулася до представників Уряду з проханням підтримати бізнес-спільноту щодо такого.  По-перше, наполягти на збільшенні кількості дозволів Республіки Польща щонайменше до 200 тисяч у 2021 році на найближчому засіданні українсько-польської Змішаної комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень. По-друге, передбачити 60% від виділеної кількості польських дозволів на 2021 рік для транзиту, адже через Польщу йдуть основні торгівельні потоки в ЄС.  По-третє, сприяти встановленню діалогу з ЄС щодо повного скасування необхідності отримання дозволів для автотранспортних засобів категорій «Євро-5» та «Євро-6» на перевезення вантажів автомобільним транспортом з України до ЄС для комплексного врегулювання ситуації з нестачею дозволів. Бізнес сподівається на особливу увагу Мінінфраструктури та Уряду до цього питання та на досягнення консенсусного рішення проблеми нестачі дозволів з міжнародними партнерами!   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Щороку бізнес скаржиться на нестачу автодозволів, зокрема з боку Республіки Польща, однак у 2020 році, як зазначають представники бізнесу, вона досягла критичної точки. Цього року українські перевізники отримали 160 000 дозволів і вже повністю вичерпали цю квоту.

Європейська Бізнес Асоціація неодноразово наголошувала на цій проблемі та шукала сприяння у її вирішенні як в Кабінеті Міністрів України, так і на міжнародному рівні. Ми вдячні Уряду за неодноразові звернення до польської сторони з цього питання, однак, на жаль, гравці ринку вимушені констатувати, що позитивних зрушень наразі не відбулось. 

Недостатня кількість дозволів вже призводить до негативних наслідків, включаючи призупинення виробництва, затримки або скорочення поставок готової продукції до ЄС. Порушення термінів доставки вантажів до компаній-партнерів за межами України створює перешкоди для належного виконання договірних зобов’язань українськими підприємствами та негативно впливає на імідж України.

Дар’я Січкар Менеджер Комітету з логістики Європейської Бізнес Асоціації
Цього року Україна здійснила важливі кроки для врегулювання порядку видачі дозволів, зокрема, в частині запровадження електронного бронювання дозволів, яке сприяє забезпеченню прозорості процесу їх отримання. Втім, виключно внутрішніх зусиль недостатньо – нам потрібно налагодити діалог з міжнародними партнерами.

Зважаючи на повну відсутність на даний момент дозволів Республіки Польща, Асоціація звернулася до представників Уряду з проханням підтримати бізнес-спільноту щодо такого. 

По-перше, наполягти на збільшенні кількості дозволів Республіки Польща щонайменше до 200 тисяч у 2021 році на найближчому засіданні українсько-польської Змішаної комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень.

По-друге, передбачити 60% від виділеної кількості польських дозволів на 2021 рік для транзиту, адже через Польщу йдуть основні торгівельні потоки в ЄС. 

По-третє, сприяти встановленню діалогу з ЄС щодо повного скасування необхідності отримання дозволів для автотранспортних засобів категорій «Євро-5» та «Євро-6» на перевезення вантажів автомобільним транспортом з України до ЄС для комплексного врегулювання ситуації з нестачею дозволів.

Бізнес сподівається на особливу увагу Мінінфраструктури та Уряду до цього питання та на досягнення консенсусного рішення проблеми нестачі дозволів з міжнародними партнерами!

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: