fbpx

Бізнес почув загальні плани Уряду щодо розвитку ІТ в Україні

04/ 09/ 2019
01/

 

Зміну оподаткування ІТ, створення Фонду людського капіталу, загальні плани стосовно розвитку індустрії та стартапів тощо – було представлено 4 вересня під час зустрічі ІТ бізнесу з Прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком, керівником Державної податкової служби Сергієм Верлановим та Віце прем’єр-міністром – Міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим. На зустрічі були присутні представники ІТ комітету Європейської Бізнес Асоціації.

Володимир Бек Голова ІТ-комітету Європейської Бізнес Асоціації
На моїй пам’яті, мабуть, вперше зі сторони Уряду була озвучена пропозиція стимулювання розвитку експортно-орієнтовної ІТ-індустрії. Серед основних таких стимулів: досить конкурентне податкове навантаження для фізосіб, контрактний принцип взаємодії між спеціалістами та компаніями, а також запровадження механізмів розвитку людського капіталу в Україні. Тож діалог, який наразі створюється дуже важливий та цінується бізнесом.

Олексій Гончарук, прем’єр-міністр України, відмітив, що одними з найбільш гострих проблем ІТ є дефіцит кадрів та несучасна система освіти. Для вирішення цих проблем Уряд пропонує створення Фонду людського капіталу, що поповнюватиметься додатковим збором для ІТ-індустрії та дотаціями міжнародних партнерів.

Водночас, було запропоновано створити нову, 5 групу фізичних осіб підприємців з КВЕДами ІТ. При цьому, перехід на нову модель оподаткування буде добровільним. Третя група не скасовуватиметься та не змінюватиметься і ІТ-кведи з третьої групи не вилучатимуться. Очікується, що нова група буде доступна вже з 1 січня 2020 року.

Сергій Верланов розказав про нову опцію оподаткування ФОП в ІТ галузі. Так, єдиний податок залишиться незмінним – 5%, проте додасться військовий збір 1,5% та виплати до Фонду розвитку людського капіталу. Ставки виплат у Фонд будуть наступними: 2020 рік – 1%, 2021 – 2%, 2022 – 3%, 2023 – 4%, 2024-2029 – 5%. Таку опцію планується зафіксувати на 10 років. Крім цього, виплати ЄСВ збільшаться вдвічі: ФОП 5 групи сплачуватимуть 22% не з однієї мінімальної заробітної плати, а з двох.

Очікується, що створення Фонду розвитку людського капіталу дозволить уникнути прогнозовану нестачу ІТ професійних кадрів у майбутньому. Адже кошти витрачатимуться на розвиток освітнього напрямку – стипендії для студентів, гранти для вчених, інвестування в спільні з ВНЗ проекти (кампуси, лабораторії).

Михайло Федоров зі свого боку, зробив акцент на пріоритетах розвитку, а саме: розвитку інтернет інфраструктури, акценті на навчанні діджитал-навичкам, трансформації ІТ з аутсорсингової в продуктову тощо.

Очікується, що нововведення дозволять збільшити дохід від ІТ-експорту до $13 млрд, а кількість зайнятих у індустрії перевищить 650 тисяч осіб через 10 років.

Загалом, представлена концепція може створити міцний фундамент для розвитку людського капіталу, а конкурентні податкові ставки допоможуть нашому ІТ закріпитися на міжнародному ринку. Проте, все ще залишається багато деталей, які не були висвітлені на презентації як, наприклад, сам механізм та склад Фонду розвитки людського капіталу. Тому очікуємо активізацію робочих груп, щоб розставити усі крапки над «і».

ІТ спільнота Європейської Бізнес Асоціації дякує Уряду за розуміння специфіки ІТ та важливість контрактних відносин для індустрії. Водночас, для бізнесу важливими є стабільні та передбачувані правила гри.

Тож, сподіваємось, озвучені сьогодні пропозиції більш детально будуть обговорюватись з бізнесом на Робочих групах аби створити дійсно прозорі, чесні та передбачувані правила гри зі стратегією розвитку на найближчі 10-20 років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: