fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес підтримує вдосконалення механізму аграрних розписок

18/ 05/ 2021
  Ринок аграрних розписок динамічно розвивається протягом останніх п’яти років. Простий та зрозумілий в роботі, інструмент аграрних розписок відкриває доступ до фінансування через заставу майбутнього врожаю з прив’язкою до визначених земельних ділянок. А реєстрація у єдиному електронному Реєстрі забезпечує прозорість та належний захист прав кредиторів. Так, за п’ять років аграрні розписки дозволили понад 4 000 українських агровиробників залучити більше ніж $1,5 млрд фінансування. Попит на аграрні розписки є, однак реалізувати його потенціал перешкоджають законодавчі обмеження. Минулого року, за результатами обговорення з ринком, було запропоновано вдосконалити аграрні розписки через законодавчі зміни в рамках проєкту Закону №2805-Д щодо функціонування та обігу аграрних розписок. Насамперед, законопроєкт передбачає спрощення та здешевлення інструменту, автоматизацію операцій з аграрними розписками та диверсифікацію у нові сегменти аграрного сектору. Зернова бізнес спільнота особливо вітає наступні законодавчі зміни, запропоновані цим законопроєктом: Усунення відповідальності третіх осіб за придбання продукції, яка ймовірно може вважатися заставою за аграрними розписками. Така пропозиція є зрозумілою для бізнес-спільноти, оскільки наразі відсутній дієвий механізм визначення та виокремлення частини заставленого зерна (враховуючи те, що це продукція, яка характеризується лише за родовими ознаками) від загального його обсягу; Усунення колізії норм діючого законодавства, що стосуються 7-ми денного строку для примусового виконання зобов’язань за аграрною розпискою згідно із Законом України «Про аграрні розписки» №5479-VI від 6 листопада 2012 року та 30-денним строком відповідно до Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» 1255-IV від 18 листопада 2003 року. Саме через зазначені поточні норми аграрні розписки на сьогодні помірно використовуються трейдерами для забезпечення наданого ними авансування агровиробникам, а зерновий сектор загалом обережно ставиться до придбання зерна від агровиробників, які працюють з розписками. Ірина Душник. Виконавчий директор Комітету зернових та олійних культур Європейської Бізнес Асоціації. Щороку зростає попит аграріїв на інструменти продажу майбутнього врожаю та зацікавленість в авансуванні для залучення додаткових коштів у господарство. Ми сподіваємося, що за умови вдосконалення чинного законодавства, використання аграрних розписок дозволить не лише збільшити обсяги фінансування агровиробників від місцевих та міжнародних трейдерів, але і вирішить наявні «вузькі місця» зі збутом продукції, які мають агровиробники, що працюють з розписками.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Ринок аграрних розписок динамічно розвивається протягом останніх п’яти років. Простий та зрозумілий в роботі, інструмент аграрних розписок відкриває доступ до фінансування через заставу майбутнього врожаю з прив’язкою до визначених земельних ділянок. А реєстрація у єдиному електронному Реєстрі забезпечує прозорість та належний захист прав кредиторів. Так, за п’ять років аграрні розписки дозволили понад 4 000 українських агровиробників залучити більше ніж $1,5 млрд фінансування.

Попит на аграрні розписки є, однак реалізувати його потенціал перешкоджають законодавчі обмеження. Минулого року, за результатами обговорення з ринком, було запропоновано вдосконалити аграрні розписки через законодавчі зміни в рамках проєкту Закону №2805-Д щодо функціонування та обігу аграрних розписок. Насамперед, законопроєкт передбачає спрощення та здешевлення інструменту, автоматизацію операцій з аграрними розписками та диверсифікацію у нові сегменти аграрного сектору.

Зернова бізнес спільнота особливо вітає наступні законодавчі зміни, запропоновані цим законопроєктом:

  • Усунення відповідальності третіх осіб за придбання продукції, яка ймовірно може вважатися заставою за аграрними розписками. Така пропозиція є зрозумілою для бізнес-спільноти, оскільки наразі відсутній дієвий механізм визначення та виокремлення частини заставленого зерна (враховуючи те, що це продукція, яка характеризується лише за родовими ознаками) від загального його обсягу;
  • Усунення колізії норм діючого законодавства, що стосуються 7-ми денного строку для примусового виконання зобов’язань за аграрною розпискою згідно із Законом України «Про аграрні розписки» №5479-VI від 6 листопада 2012 року та 30-денним строком відповідно до Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» 1255-IV від 18 листопада 2003 року.

Саме через зазначені поточні норми аграрні розписки на сьогодні помірно використовуються трейдерами для забезпечення наданого ними авансування агровиробникам, а зерновий сектор загалом обережно ставиться до придбання зерна від агровиробників, які працюють з розписками.

Ірина Душник Виконавчий директор Комітету зернових та олійних культур Європейської Бізнес Асоціації
Щороку зростає попит аграріїв на інструменти продажу майбутнього врожаю та зацікавленість в авансуванні для залучення додаткових коштів у господарство. Ми сподіваємося, що за умови вдосконалення чинного законодавства, використання аграрних розписок дозволить не лише збільшити обсяги фінансування агровиробників від місцевих та міжнародних трейдерів, але і вирішить наявні «вузькі місця» зі збутом продукції, які мають агровиробники, що працюють з розписками.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: